reklama

Torbiele płodu pomocy!

Od
31 Marzec 2018
Miasto
Lublin
Odpowiedzi
0
Jestem właśnie po połówkowych i po torbiele się wchłonęły. Nie ma o nich śladu :) :) :)
pojawił się natomiast problem z szyjką... ehhhh . ciągle coś. W moim wypadku I trymestr był bezobjawowy i bez najmniejszych dolegliwości, w drugim natomiast ciagle coś

reklama

grzelak989

Początkująca w BB
Od
18 Lipiec 2018
Odpowiedzi
0
Ja niedawno leżałam w szpitalu i rozmawiałam z Panią Profesor na temat tych torbieli, ona powiedziała że jeżeli pozostałe markery są w normie i badania zarówno matki jak i dziecka to nie ma co się doszukiwać bo torbiele są takim etapem przejściowym w rozwoju dziecka, mogą się pojawiać w różnych miejscach i w różnych ilościach ale nie należy się nimi przejmować bo wchłoną się tylko trzeba dać im czas, czasem nawet po porodzie. Ja jestem obecnie w III trymestrze 31 tydzień i mimo że przytyłam 10kg po prostu się toczę, strasznie się męczę do tego jeszcze przy niewielkim wysiłku macica mi się stawia i brzusio twardnieje więc muszę się oszczędzać żeby mój maluszek posiedział sobie tam jeszcze troszeczkę.

Od
20 Lipiec 2018
Odpowiedzi
0
No i mam nadzieje ze tak faktycznie z tymi torbielami jest :) a Tobie wspolczuje, u mnie jutro zaczyna sie 33tc, juz ponad miesiac temu mialam 14kg na plusie teraz juz boje sie wazyc ale odziwo czuje sie napawde dobrze :) mam nadzieje ze uda Ci sie dotrwac chociaz do 37 tygodnia, powodzenia

Od
31 Marzec 2018
Miasto
Lublin
Odpowiedzi
0
Ja niedawno leżałam w szpitalu i rozmawiałam z Panią Profesor na temat tych torbieli, ona powiedziała że jeżeli pozostałe markery są w normie i badania zarówno matki jak i dziecka to nie ma co się doszukiwać bo torbiele są takim etapem przejściowym w rozwoju dziecka, mogą się pojawiać w różnych miejscach i w różnych ilościach ale nie należy się nimi przejmować bo wchłoną się tylko trzeba dać im czas, czasem nawet po porodzie. Ja jestem obecnie w III trymestrze 31 tydzień i mimo że przytyłam 10kg po prostu się toczę, strasznie się męczę do tego jeszcze przy niewielkim wysiłku macica mi się stawia i brzusio twardnieje więc muszę się oszczędzać żeby mój maluszek posiedział sobie tam jeszcze troszeczkę.
A bierzesz jakieś leki rozkurczowe? Ja jestem w 21+5 dzisiaj a oś ponad tygodnia jestem na nospie forte. Tez mi brzuch zaczął twardniec i się spinać

Paulasc

Zaciekawiona BB
Od
19 Grudzień 2018
Odpowiedzi
0
Dziewczyny, u nas tez w 15 tc wykryto torbiele splotu u dzidzi... wizyte mam mieć za 3 tyg, nie wiem czy wytrzymam ale czytając wasze posty chyba nie.ma sensu isc wczesniej, zeby sie nie rozczarować. Za 5 tyg mam mieć połowkowe usg więc mam nadzieję, ze sie wchlona.. bardzo sie martwie, nie cieszę sie nawet ze swiat bo zyje tylko moim małżeństwem ..;(

Od
20 Lipiec 2018
Odpowiedzi
0
Dziewczyny, u nas tez w 15 tc wykryto torbiele splotu u dzidzi... wizyte mam mieć za 3 tyg, nie wiem czy wytrzymam ale czytając wasze posty chyba nie.ma sensu isc wczesniej, zeby sie nie rozczarować. Za 5 tyg mam mieć połowkowe usg więc mam nadzieję, ze sie wchlona.. bardzo sie martwie, nie cieszę sie nawet ze swiat bo zyje tylko moim małżeństwem ..;(

Od
20 Lipiec 2018
Odpowiedzi
0
Od 8 dni mam dzidzie przy sobie :) w ciazy mial torbiele splotow, pozniej ich nie bylo a byly gdzies obok, jeszcze pozniej nie bylo torbieli zadnych a byly zwezone komory boczne mozgu.. Po porodzie na USG glowki nie widac zadnych zastrzezen :) takze nie ma co sie przejmowac, wszystko bedzie dobrze chociaz wiem ze to nie latwe bo sama przez to przechodzilam ;)

grzelak989

Początkująca w BB
Od
18 Lipiec 2018
Odpowiedzi
0
Poczekaj spokojnie, nawet jak na połówkowym USG jeszcze będą wytrwale czekaj do 30 tyg bo do tego czasu powinny się wchlonac. U nas na połówkowym dowiedzieliśmy się że nasz synuś ma 3 torbiele w główce na splotach naczyniowkoych, byłam załamana, konsultowałam to ze wszystkimi możliwymi lekarzami i choć każdy mówił to samo ja się martwiłam. W 30 tyg nie było po nich śladu, teraz maluszek ma miesiąc i jest zdrowym chlopcem. Wiem że w takich chwilach ciężko o spokój ale musisz wierzyć że wszystko będzie dobrze i nie zamartwiać się bo tym dzidzi nie pomagasz. Głowa do gory, razem z moim synkiem będziemy trzymać kciuki żeby u Was wszystko było dobrze

Paulasc

Zaciekawiona BB
Od
19 Grudzień 2018
Odpowiedzi
0
Dziękuję Ci... bardzo mnie podniosłaś na duchu. Bede czekac cierpliwie z nadzieją, ze wszystko bedzie dobrze ;) musi byc!!!
A czy lekarze coś mowili o wplywie tych torbieli na rozwój mózgu???

reklama

grzelak989

Początkująca w BB
Od
18 Lipiec 2018
Odpowiedzi
0
Jeżeli pozostałe markery są w normie to nie ma powodow do obaw, te torbiele to tylko pęcherzyki wypełnione płynem powstałe na danym etapie rozwoju dzieciątka i nie mają żadnego wpływu ani też nie powodują zmian w główce...mi każdy lekarz mówił proszę się uspokoić, cieszyć obecnym stanem i czekać do 30 tyg....niekiedy nawet jest tak że te torbiele są do samego porodu i później już po urodzeniu dziecko jest pod tym kątem obserwowane, ale to też tylko profilaktyka bo podobno potrzebują troszkę więcej czasu na wchłonięcie...nie zamartwiaj sie, będzie dobrze

Sambucus Kids

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

Znajdź chwilę dla siebie – konkurs z Dove na Dzień Kobiet

Zgłoszenia przyjmujemy do 21/03/2019

Konkurs

"Moc uczuć". Walentynkowy konkurs dla przyszłych rodziców

Zgłoszenia przyjmujemy do 04/03/2019

Test

Przetestuj laktator ręczny Akuku