reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Trądzik niemowlęcy czy może AZS? Pomocy...

agusix86

Początkująca w BB
Dołączył(a)
20 Maj 2012
Postów
19
Miasto
Kraków
Witam.

U mojego 10 tygodniowego synka pojawiły sie na ciele dziwne krostki.
Od urodzenia karmie go mlekiem Enfamil 1, nie ulewa, nie ma kolek, ogólnie jest bardzo radosnym dzieckiem.
Jakieś dwa tygodnie temu zaczęły pojawiać mu sie te paskudne krostki. Zaczęło się na twarzy,szyjce, pozniej nogach i teraz na brzuszku. Obecnie twarz sie poprawiła, na nogach "wyblakły" krosty, ale skora jest szorstka. Zaaognione miejsca to szyja, kark, brzuszek. Stosowałam kosmetyki Johnsona, ale pediatra kazał zmienic na: Do kapieli Oliatum, do smarowania Emolium + Bepanthen. Stosuje te kosmetyki dopiero 2 dni... Dodatkowo zauwazylam u syna przesuszona i delikatnie luszczaca sie skore na brwiach i lekko czerwone powieki.Synek sie nie drapie i kompletnie nic innego mu nie dolega.
Zastanawiam sie włąsnie czy to tradzik, czy skaza a moze AZS? W rodzinie nikt nie miał nigdy zadnej alergii.
Prosze o porade bo termin w Krakowie do dermatologa jest bardzo dlugi, nawet prywatnie :(

Dziekuje i pozdrawiam

Obserwacja: od wczoraj tj. od niedzieli synkowi wyszly na tulowiu i pleckach tak jakby liszaje, na szczescie nie drapie sie, ponadto od kilku dni ( nie wiem czy to ma zwiazek) został zaszczepiony pierwsza dawka RotaTeq
i robi luzne kupki, zawsze sprawiało mu to trudnosc (podawałam Bobotic), a teraz juz nie z tym ze jest to jakby biegunka bez zadnego sluzu, krwi itp, bardzo rzadka kupka koloru żółtego, troche przypomina kupki noworodka takie z pierwszych 2-3 tyg zycia.
Krostki.jpg
 

Załączniki

  • Krostki.jpg
    Krostki.jpg
    16,4 KB · Wyświetleń: 5 487
Ostatnia edycja:
reklama
DRoga Mamo,
AZS to choroba, która ma pewne kryteria, a z tego co piszesz nie bardzo moge się doszukać któregokolwiek z nich. Nie popadałabym w panikę, opis raczej nie przemawia za tą chorobą. Najczęściej u dzieci występuje trądzik niemolwlęcy (zapalne grudki na skóze czoła, policzków, brody, szyi, czasem też na tułowiu i plecach) i łojotokowe zapalenie skóry (najczęsciej po postacią łusek na owłisonej skórze głowy, ale mogą tez wystepować zmiany w uszach, za uszami, na brwiach, nosie, fałdach nosowa-wargowych, brodzien, pod pachami i w pachwinach).
Co do pielegnacj, warto zawsze stosować coś do kąieli i nawilżania z tej samej formy, a nie z dwóch róznych, wtedy dobre działanie prepartów sie poprawia. Bepathen może być trochę za tłusty, ale poobderswuj Malucha - zasadniczo zmiany typu trądzika niemowląt nie lubią zbyt tłustych kremów do pielęgnacji (warto wypróbować Cicaplast B5 lib Cetaphil).
Szcepienia raczej nie mają związku ze skórą.
Na razie obraz nie przemawia za AZS i na siłę nie doszukiwałbym się choroby :)
Najprawdopodobniej na buźce to trądizk niemowląt, czasem podobnie wyglądają potówki czerwone (po przegraniu, albo infekcji z podwyższoną temperatutą), czasem coś wywoła podrażnienie skóry, które po kilku dniach znika. POz atym pamietaj że skóra Malucha rozwija się do ok 4 r.ż. , do tego czasu jest bardzie wrazliwa na wszystko, co pochodzi ze środowiska zewnętrznego. Poz atym zimą skóra łatwiej wysycha, szczególnie u maluchów, co może wyglądać jak okrągłe, zczerwienione ogniska złuszczającej się suchej skóry w różnych okolicahc ciała.
Pozdrawiam!
 
Dziekuje za odpowiedz Pani doktor.
Minał ponad tydzien od stosowania w/w przeze mnie srodkow i wszystkie krostki zniknely :) fakt zdarzaja się jeszcze pojedyncze, ale to rozumiem. Synek znow ma gladka skore, zadnych przebarwien i ja tez odzyskałam spokoj.
Wydaje mi sie ze niestety ma uczulenie na kosemtyki Johnsona...
Mimo wszystko za 2 tygodnie mam termin u dermatologa wiec i tak ide.
Dziekuje i pozdrawiam
 
Do góry