reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Trądzik noworodkowy

  • Starter tematu użytkowniczka Co
  • Rozpoczęty
U

użytkowniczka Co

Gość
Hej, dziewczyny[emoji5]

Od kilku dni na twarzy mojego synka występuje trądzik noworodkowy. Wygląda to strasznie.
Macie może jakieś sprawdzone sposoby na złagodzenie tej dolegliwości?

Położna poleciła stosować Sudocrem, ale on nie za bardzo pomaga. Pediatrę mamy dopiero we wtorek, ponieważ jest na urlopie.

Dodam, że synek dzisiaj skończył trzy tygodnie, a wygląda to tak:

Adjustments.JPG
 
reklama
Jeśli karmisz piersią- to mi pediatra zaleciła smarowanie moim mlekiem poza tym nic więcej nie kazała smarować
Hej, dziewczyny[emoji5]

Od kilku dni na twarzy mojego synka występuje trądzik noworodkowy. Wygląda to strasznie.
Macie może jakieś sprawdzone sposoby na złagodzenie tej dolegliwości?

Położna poleciła stosować Sudocrem, ale on nie za bardzo pomaga. Pediatrę mamy dopiero we wtorek, ponieważ jest na urlopie.

Dodam, że synek dzisiaj skończył trzy tygodnie, a wygląda to tak:

Zobacz załącznik 1077403
 
U nas to wyglądało nie aż tak jak u was ale podobnie. Ja przemywalam małej buzię kilkanascie razy dziennie sama woda i przy kąpieli przemywalam woda z płynem do mycia (natłuszczający z ziaji) zeszło po około 3/4tyg
 
Ostatnia edycja:
Moje dzieciaczki też nie miały aż tak jak Twój synek. U nas sprawdził się krem z Linomagu z cynkiem pod pieluszkę, nie pamiętam jak długo trądzik się utrzymywał ale zeszło dość szybko.
 
Rzeczywiście mocno go wysypało. U nas też był trądzik, zarówno u córki jak i synka, ale nie aż taki mocny. Przy córce pamietam, że pediatra powiedział nam, że możemy smarować kremem Mediderm i tak robiliśmy. Trochę pomogło, ale generalnie to musi samo minąć. No ale po kremie buzia jednak ciut lepiej wyglądała. U synka nie smarowaliśmy niczym, bo nie było źle.
 
Hej, dziewczyny[emoji5]

Od kilku dni na twarzy mojego synka występuje trądzik noworodkowy. Wygląda to strasznie.
Macie może jakieś sprawdzone sposoby na złagodzenie tej dolegliwości?

Położna poleciła stosować Sudocrem, ale on nie za bardzo pomaga. Pediatrę mamy dopiero we wtorek, ponieważ jest na urlopie.

Dodam, że synek dzisiaj skończył trzy tygodnie, a wygląda to tak:

Zobacz załącznik 1077403
Kup emolium do kąpieli i smarowania mnie to polecieli w szpitalu po 2 tygodniach nie było śladu. Moja córka wyglądała podobnie albo i gorzej. Musisz wytrzymać wizualny wygląd syna.
 
Kup emolium do kąpieli i smarowania mnie to polecieli w szpitalu po 2 tygodniach nie było śladu. Moja córka wyglądała podobnie albo i gorzej. Musisz wytrzymać wizualny wygląd syna.

Właśnie położna mi powiedziała, że mam tego nie nawilżać, bo nie zejdzie i że najpierw trzeba wysuszyć :/
 
Właśnie położna mi powiedziała, że mam tego nie nawilżać, bo nie zejdzie i że najpierw trzeba wysuszyć :/
Nie wiem co Ci położna mówiła nam pomogło także twój wybór ja myślę ,że nie powinno się tego suszyć ale to moje zdanie .

Ja kąpałam w tym to wodę zabiela, że tak powiem ? Kapiesz dziecko?

 
reklama
Nie wiem co Ci położna mówiła nam pomogło także twój wybór ja myślę ,że nie powinno się tego suszyć ale to moje zdanie .

Ja kąpałam w tym to wodę zabiela, że tak powiem ? Kapiesz dziecko?


Właśnie w tym go kąpię :)
 
Do góry