reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Trądzik w ciąży

ibag0311

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
6 Lipiec 2022
Postów
62
Hejka
Co polecacie na wypryski w ciąży ?
Jestem w 1 trymestrze i zaczyna mnie już wywalać, przed ciąża miałam jakieś wypryski ale teraz pelno na brodzie oraz na czole ☹️
 
reklama
Hejka
Co polecacie na wypryski w ciąży ?
Jestem w 1 trymestrze i zaczyna mnie już wywalać, przed ciąża miałam jakieś wypryski ale teraz pelno na brodzie oraz na czole ☹️
Burza hormonów niestety powoduje swoje. Oczyszczaj twarz codziennie rano i wieczorem jakimś płynem micelarnym z dobrym składem. Myślę, że najlepiej byłoby polecić się ginekologa albo dermatologa co do różnych specyfików, bo Panie w aptece często nie wiedzą co polecić jak słyszą o ciąży. Być może jakieś zioła, ale tylko i wyłącznie po kontakcie z lekarzem. Z czasem powinno minąć po prostu.
 
Trądzik hormonalny trudno opanować niestety. Postawiłabym na dobrą, delikatną pielęgnację. Po użyciu wspomnianego płynu micelarnego i tak trzeba umyć twarz, bo niezmyty może dodatkowo cię zapchać 🙈 Zostawiłabym go tylko do demakijażu, a może nawet zrezygnowałabym z niego na rzecz jakiegoś olejku do demakijażu, aby dodatkowo nie podrażniać skóry płatkami kosmetycznymi i nie przenosić tym sposobem bakterii na inne obszary twarzy. Po demakijażu olejkiem też trzeba umyć twarz jak coś. Później zastosowałabym jakiś hydrolat na twarz, choć to też nie jest konieczne, bo skóra sama reguluje swoje pH i nie ma konieczności używania hydrolatu/toniku. Następnie krem nawilżający. No i koniecznie codziennie używaj kremu z spf, zapobiegnie to tworzeniu się przebarwień po wypryskach i ogólnie przebarwień, bo w czasie ciąży kobiety są na nie bardziej narażone. Oczywiście sprawdzaj koniecznie składy, bo nie wszystkie składniki kosmetyków są polecane w okresie ciąży. Jeśli masz jakieś wątpliwości, to może lepiej udaj się na konsultację do kosmetologa. Dobry kosmetolog powinien być w stanie dobrać ci odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji oraz udzielić porad, dostosowując wszystko do stanu twojej skóry oraz faktu, że jesteś w ciąży. Dermatolodzy przeważnie nie znają się na pielęgnacji, choć będą w stanie zaproponować ci odpowiednie leczenie. Także moim zdaniem takie połączenie wizyty u dermatologa, a później u kosmetologa będzie chyba najlepszym rozwiązaniem :)
 
Hejka
Co polecacie na wypryski w ciąży ?
Jestem w 1 trymestrze i zaczyna mnie już wywalać, przed ciąża miałam jakieś wypryski ale teraz pelno na brodzie oraz na czole ☹️
Mi w ciąży ginekolog zaleciła skinoren. Zawiera kwas azelainowy dopuszczalny dla kobiet w ciąży.
 
Do góry