reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

trening czystości

Postępy. Młoda mimo, że miała pieluchę zawołała siusiu ale na obcym nocniku robić nie chciała, musiałam wysadzić nad kibelkiem. Natomiast grubsza sprawa - zasygnalizowana - z tych przyczyn poszła w pieluchę, bo obce wc już nie. No i było również wielkie mycie.
 
reklama
mamoM Emi sama ściąga majteczki i spodeki/rajstopki (wc); do nocnika bardzo rzadko siusia; sama się rozbiera do kąpieli; z ubieraniem gorzej - tzn. z górą, czyli podkoszulek, bluzka z długim. Ale próbuje, ogólnie bardzo samodzielna.
 
Marysia ściaga tylko dół. Nie chce próbować góry, ani ściagać ani zakładać. Czasem delikatnie zachęcam, ale widzę zdecydowany sprzeciw więc nie nalegam. Sama do tego dojrzeje, myślę, że ma jeszcze na to czas.
U nas postępy nocne - Marysia od meisiąca śpi bez pieluchy i jak dotąd nie było ani jednej wpadki:)

forever brawa za postępy! W taki dzień jak dzisiaj zazdrośnie myślę o dzieciach z pieluchą. W środku spaceru Marysia zachciała sikać i połowa spaceru minęła na poszukiwaniu toalety. Z nią na rekach oczywiście, bo krzyczała, że już nie wytrzyma:confused2:

felka Emi rzeczywiście bardzo samodzielna! Brawo :)
 
Więc kontynuuuję wątek - wczoraj pojechałysmy do muzeum - Młoda w pieluszce - i pytam przed oprowadzaniem gdzie łazienka - z myślą o sobie - Krysia: "Idziemy zrobić siuiu. Mi też się chce"" :szok:Pielucha sucha, zrobiła. Wróciłyśmy do domu za jakieś 2 h, siusiu na nocnik, pielucha nadal sucha. Rano mnie wezwała jak leżała w łóżku, że kupa - oczywiście w pieluszkę - cobym ogarnęła. Ja się tak naprawdę już teraz najbardziej kup boję :eek:
Młoda ściąga co się da - tj. co Jej wyjdzie a dużo potrafi. Założyć skarpetki, rajstopy, spodnie, czapkę a nawet łatwiejsze buty potrafi. Próbuje szlafrok, kurtkę, kiedyś się uparła - częściowo wyszło - na pajacyk.
 
forever mi coś umknęło, bo wydawało mi się, że Krysia już odpieluchowana... Emi uwielbia publiczne toalety, ja niekoniecznie...
 
My mamy siku opanowane wszędzie natomiast kupa do gaci w 80 % :-( Mati ma za dobrą przemianę materii i mówi że kupa i od razu ja robi...
 
forever - super postępy! małymi i większymi kroczkami, ale sukcesywnie do przodu!

kati kupa to czasem duży problem podobno, ale myślę, że niedługo i to opanujecie :) jakiś czas temu poznałam 3,5- letniego chłopczyka, który nie potrafi się przemóc do robienia kupy na sedesie, siku 100% opanowane od dawna, ale jak wie, że to grubsza sprawa to nie usiądzie na sedes czy nocnik, tylko żąda założenia pieluchy i potrafi wstrzymywać do tego momentu....

u nas totalna porażka, zero postępów, poruszam ten temat od czasu do czasu, ale słyszę stanowcze 'Nie' albo zupełnie mnie młody ignoruje... staram się nie naciskać, ale u nas poważnie nic a nic do przodu, a myślę, że mamy pół roku na ogarnięcie tematu...i chyba zacznę naciskać :/

poza tym proszę o radę dziewczyny co do nocnika, wiem, że to było wiele razy poruszane, ale myślę, że teraz macie większe doświadczenie :) co polecacie? mamy taki najzwyczajniejszy, ale mam wrażenie, że jest za szeroki i Kubiemu nie jest wygodnie...
 
kati oj tak, to ponoć częsty problem. W koncu się przemoże, choć pewnie to mało pocieszające.

kasia widocznie Kubik potrzebuje troszkę więcej czasu. Tak jak piszesz - troszkę poczekaj a potem coś wymyslimy:)
ja nocnik mam zwykły. Miałam jeszcze jakiś taki z kubusiem puchatkiem, był bardziej stabilny, ale połowa siuśków wylewała się na spodenki i skarpetki, miał za niski ogranicznik z przodu.
 
Kasiawilde - ja nocnikowo nie naciskam, tylko proponuję. Młoda coraz częście życzy sobie zdjęcia pieluszki no i wpadki się zdarzają. Czasme życzy sobie położenia nakładki na kibelek i prosi by ją podsadzić.
Nocniki - my mamy dwa - b. polecam z Ikea, LOCKIG Nocnik - IKEA, żłobek za to został wyposażony za pieniądze rodziców w drugi model - LILLA Nocnik - IKEA - Panie zachwycone.
 
reklama
no trochę sie pomęczymy ale trudno każdy kiedyś przez to przeszedł

Kasia my mamy taki nocnik tylko, ze bez pozytywki
51501.jpg

Mati na nim siadał tylko przez miesiąc bo teraz sika stojąc - moze tak zaproponujcie Kubiemu
 

Załączniki

  • 51501.jpg
    51501.jpg
    14,3 KB · Wyświetleń: 44
Do góry