reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Twardnienie brzucha 33 tc

Monikall01

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
23 Październik 2018
Postów
42
Witam jestem w 33 tc i od około 4 miesiąca ciąży często zdarza mi się że brzuch nagle robi się twardy najbardziej podczas stosunku. Wiem że brzuszek w ciąży z reguły jest dosyć miękki a mój jest dosyć twardy a czasem właśnie tak się napina i twardnieje. Czy któraś z Was tak miała? Jak to się odniosło do terminu porodu? Bo moja znajoma często właśnie miała twardy brzuch aż pytałam a czemu on taki twardy to odpowiadała że ma tak prawie cały czas od początku ciąży i urodziła na początku 37 tc ciąża donoszona ale jednak nie spodziewała się tego a ja połączyłam fakty i może to przez te twardnienie czy też powinnam się spodziewać wcześniejszego porodu? Dodam ze szyjka się na razie nie skraca ani nie rozwiera.
 
reklama
Rozwiązanie
Tak na być. O ile nie jest to zbyt częste lub bolesne to zupełnie fizjologiczne. Macica musi ćwiczyć. Tymbardziej normalne po wspolzyciu ;) kiedy to wydziela się oksytocyna.
Ja tak miałam od jakiegoś 20 tygodnia ciąży a w 30 okazało się ze szyjka się skróciła i miałam założony pessar. Jak byłam w twoim tygodniu ciąży to już miałam bolesne skorcze a urodziłam w 38 tygodniu
 
Tak na być. O ile nie jest to zbyt częste lub bolesne to zupełnie fizjologiczne. Macica musi ćwiczyć. Tymbardziej normalne po wspolzyciu ;) kiedy to wydziela się oksytocyna.
 
Rozwiązanie
Do góry