reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Twardy napięty brzuch 31 tc

marruk

Fanka BB :)
Dołączył(a)
1 Wrzesień 2021
Postów
204
Czy twardy napięty brzuch w 31 tc jest normalny? W zasadzie mam tak już od dłuższego czasu. Ale chciałam zapytać czy też macie takie dolegliwości?
 
reklama
Czy twardy napięty brzuch w 31 tc jest normalny? W zasadzie mam tak już od dłuższego czasu. Ale chciałam zapytać czy też macie takie dolegliwości?
Może skraca Ci się szyjka? Warto skonsultować to z ginekilogiem. Przez skracającą się szyjke miałam zagrożoną ciąże od 28tc. Dolegliwości: napinanie się brzucha, czasem ból
 
Twardy, napinający się brzuch od 20 tc to skurcze Braxtona-Hicksa, całkiem normalne. Jeśli nie boli, nie plamisz i nie zdarza się to np cały dzień prawie non stop, to nie ma się czym martwić. W innym przypadku powiedz o tym lekarzowi, wykona badanie ginekologiczne, usg szyjki macicy i zobaczy, czy nie zagraża Ci poród przedwczesny.
Musisz też odróżnić, kiedy masz napięty brzuch od skurczu BH, a kiedy napięty od wzdęcia czy zaparcia. Skurcz BH przychodzi nagle, zaczyna się od pępka i schodzi w dół. Brzuch robi się spiczasty i bardzo twardy, za chwilę wszystko puszcza. Przy wzdęciach cały czas czuć napięcie, ciężar brzucha, ja mam zawsze wrażenie, jakby miał mi za chwilę wybuchnąć. Wzdęcia i zaparcia nie są zagrożeniem dla ciąży, ale uciążliwe za to bardzo 😞
 
To takich skurczów jeszcze chyba nie miałam... Może o te zaparcia.. Mam dokładnie takie samo uczucie jak Ty.. Pytałam też o to lekarza 3 tyg temu mówił że szyjkę mam długa a brzuch to taka może być moja uroda. Ale czasem to aż nie mogę uwierzyć ze można mieć właśnie takie wrażenie jakby miało się zaraz wybuchnąć..

A w którym jesteś tygodniu?
 
Ja już dobijam do 38, więc już jestem prawie na mecie 😉 Niestety, całą ciążę nie znalazłam sposobu ani na zaparcia, ani na wzdęcia. Żadne śliwki suszone, espumisan, spożywanie nabiału z kulturami bakterii ani nic takiego mi nie pomogło.
 
Do góry