reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

U pediatry

M

MariaOla

Gość
No więc nasze ganianie do ginków dobiega końca ....
Teraz zaczynamy niekończące się podróże do pediatry, na szczypienia i inne badania, więc pozwoliłam sobie założyć odpowiedni wątek.

My dziś idziemy na pierwsze spotkanie z pediatrą ... odczuwam lekki stresik, jak przed egzaminem :baffled: czy wszystko będzie w porządku, czy synuś będzie grzeczniutki, czy dobrze przybiera na wadze ...
Już niebawem się przekonam ;-) :tak:
 
reklama
MariOla więc powodzenia u pediatry :tak: Trzymamy kciukasy coby Jeremi był grzeczniutki, bo za reszte nietrzeba trzymać kciuków bo napewno wszystko jest w porządku :-) :tak: Czekamy na relacje z wizyty :-)
 
ja dzisiaj jadę z Amelką do lekarza bo ropieje jej oczko - nie jest opuchnięte ani czerwone i już przechodzi ale od piątku tak ma więc wolę aby to ktoś oglądnął. Może uda mi się od razu zważyć malutką. Mam nadzieję, że samo się wyleczy i nie będą potrzebne żadne antybiotyki :(
 
meldujemy się po pierwszej wizycie ..... Skarbuś był grzeczniutki, do czasu, jak mu pedzia nie stawiła patyczka do buzi .... tak się chłopaczyna wystraszył, że ciężko go było uspokoić :eek: Najbardziej podobał mu się spacerek w wózeczku .... był w niebowzięty i spał jak suseł :tak:

Mój Skarb waży 3600 g, a że spadł w szpitalu do 3000g, więc w dwa tygodnie przytył 600g :-)

Pępuch zagojony, sucha skóra zaleczona, lekkie odparzenie na pupce :zawstydzona/y:, ale się smarujemy :tak: mam też Sudokrem, ale coś wolę Linomag, bo mu szybciej pomaga.

Przepisała malutkiemu witaminę D3, którą Skarb będzie się raczył raz dziennie przed cycolem :laugh2:
 
Asiorek ..... my też mieliśmy ropiejące oczko, przemywałam je początkowo przegotowaną wodą, ale wciąż było zaropiałe, szczególnie po obudzeniu. Ale kiedy kupiłam sól fizjologiczną, oczko zagoiło się w mig (chyba 2-3 dni i nie było śladu ropy)
 
Mariaolka no własnie - tak też jest u nas szczególnie rano, przemywamy solą fizjologiczną i rumiankiem na wieczór i jest mniej - ale nadal jest... więc wolę to sprawdzić... i chyba się boję :baffled:
 
No ja jeszcze z pediatra sie nie widzialam, za to neonatolog jeszcze w szpitalu sprawdzil Oliwci bioderka, sluch, wzrok, odruchy, dzis przyszla pielegniarka i pobrala krew z pietek zeby sprawdzic czy mala nie ma np fenyloketonurii i innych tego typu chorob, no i mala bedzie iala test na texoplazmoze...
Narazie wszystko ok, mala do wczoraj stracila 220g takze w normie.
Mariolka gratuluje udanej wizyty, powiedz mi tylko kiedy pierwszy raz werandowalas malego bo mnie chyba czeka juz w poniedzialek wyprawa do lekarza... ze mna w roli glownej bo mi nadcisnienie wrocilo...
 
Aniay ... jakoś w zeszłym tygodniu poraz pierwszy ... ale później u nas były okrutne wichury, więc dwa dni nie było werandowania ... no i ostatnie dwa dni znów się maluch wietrzył ..... Pierwszy raz wystawiłam Skarba na 10 min, drugi na 15 min, a 3 na 20 min .... najbardziej zadowolona z tego wszystkiego była Nuka, która mogła pobuszować po balkonie ... Jeremiemu też się podobało, a szczególnie, gdy bujałam wózkiem

Asiorek ..... solą fizjologiczną możesz przemywać oczka po każdym przebudzeniu ... a co do rumianku Maja pisała, że mówili, żeby na niego uważać, bo niektóre dzieci może uczulać :baffled:
 
reklama
Nadii też ropiało oczko i położna poleciła mi przemywać zwykłą herbatą lipton i pomaga!!:tak: Już prawie nie ma ropki. Jeszcze dzień dwa i będzie po kłopocie.
 
Do góry