reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ubezpieczenie NFZ

M

Marr993

Gość
Cześć;) jak to jest teraz z ubezpieczeniem czy któraś z pan się orientuje?
Jesli nie mam umowy, to czy po zajściu w ciąże przysługuje ubezpieczenie? Wiem ze kiedyś tak było, ale teraz dużo mogło się zmienić wiec pytam doświadczone mamy i te przyszłe :)
 
reklama
Tak, możesz się zarejestrować w UP żeby mieć a jeśli nie no to każda kobieta jest objęta w ciąży i w okresie połogu.
 
Cześć;) jak to jest teraz z ubezpieczeniem czy któraś z pan się orientuje?
Jesli nie mam umowy, to czy po zajściu w ciąże przysługuje ubezpieczenie? Wiem ze kiedyś tak było, ale teraz dużo mogło się zmienić wiec pytam doświadczone mamy i te przyszłe :)
Witaj. Kobieta w ciąży odgórnie jest ubezpieczona bez względu czy pracuje i jaką umowę posiada :)
 
A jeśli mam potwierdzona ciąże to tez mogę się zarejestrować?
Owszem możesz. Zarejestruj się ale po jakimś czasie zanieś L4 po to żeby nie wzywali Cię do pracy. Będąc w ciąży Nie musisz być zarejestrowana w up ani okazywać umowy należy Ci się bezplatna opieka medyczna także śmiało do szpitala czy na badania można iść.
 
Owszem możesz. Zarejestruj się ale po jakimś czasie zanieś L4 po to żeby nie wzywali Cię do pracy. Będąc w ciąży Nie musisz być zarejestrowana w up ani okazywać umowy należy Ci się bezplatna opieka medyczna także śmiało do szpitala czy na badania można iść.
Dziękuje za informacje :)))
 
reklama
Prawnie kobiety w ciąży, kobiety na macierzyńskim i dzieci do 18 roku życia mają darmowy dostęp, ale wydaje mi się że każdorazowo będziesz musiała pisać oświadczenie. Ja jestem na macierzyńskim i też prawnie chodzę za darmo, ale w systemie jestem na czerwono że nie mam ubezpieczenia (bo składki zdrowotne nie są pobierane) więc pierwszy raz pisałam oświadczenie, ale że mam zasiłek to z zusu musiałam wziąć potwierdzenie i przedłożyć do przychodni. Tak to marudzili. Kuzynka była w podobnej sytuacji co Pani i zarejestrowała się w UP, żeby mieć ubezpieczenie i dostarczała L4. Po porodzie dziecko jej partner dopisał do ubezpieczenia.
 
Do góry