reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Nacięcie krocza, czy cesarskie cięcie - oba zabiegi pozostawiają blizny. Czy ktoś ci powiedział w jaki sposób o nie zadbać, żeby po wygojeniu nie sprawiały ci dyskomfortu? Fizjoterapeutka Agata Skoworodko opowiada , czym są blizny, jak wygląda proces gojenia i jak możemy sobie pomóc, żeby je uelastycznić. Obejrzyj wywiad i podziel się swoim doświadczniem.

A teraz coś totalnie babyboomowego. Jedna z naszych użytkowniczek pisze bardzo kobiecą książkę. Gorąco zapraszam do czytania i komentowania. Pomożesz się jej rozwinąć, podzielisz uwagami, słowami wsparcia? Przeczytaj

reklama

Uczulenie

bb225

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
moje dziecki ma 4 miesiące od pewnego czasu około 3 tygodnie pojawiły się na pośladkach czerwone łuszczące się placyki krosti,
które zaogniaja się podczas kąpieli.byłam ukilku lekarzy , jeden stwierdził że to skaza białkowa a inny że azs. malec nie może
spać w nocy . wspomne że karmię go piersią, odstawiłam z mojej dziety mleko i wszystkie jego pochodne około półtora tygodnia temu
a plamy nie znikają .kąpię małego w oilatum imyję mydełkiem sebamed, do smarowania stosuję diprobase. proszę o opinie czy to skaza
białkowa czy może zawcześnie na poprawę a może to pieluszkowe zapalenie skóry

reklama

Lorien

Potrójna Mama :-)
Miasto
Kęty
Rozwiązania
0
No ja miałam ten sam problem i to była skaza. Teraz staram się nie jeść nabiału, a jacz czasem sobie pozwolę, to mała od razu ma chrostki. Ale te chrostki Twojej dzidzi trzeba by było zobaczyć, żeby stwierdzić.
U mojej Emilki najwięcej było na buzi, szyi i karku, klatce piersiowej i na nadgarstkach.

T

tynka

Gość
Moze spróbuj zmienic pieluszki na inne bo moze to byc reakcja alergiczn na pieluchy......

jagoda_84

mama kochana
Rozwiązania
0
ja proponuje stosowanie pieluch tetrowych,zeby pupa pooddychała sobie troszke, mozliwe ze dzidzia ma cos z układem moczowym,jesli plamki sa tylko na pośladkach i w okolicach jesli są na całym ciel to może być alergia.my też stosujemy tetrę bo pojawiła się nam jakaś wysypka, a pani doktor kazała w domu nosić tetrę a pampersy tylko na wyjście. z tą tetrą to trochę roboty ale teraz jest w miarę ładnie to szybkobedzie schła

Elżbietka

mother of two sons&angel
Miasto
słoneczna strona stolicy
Rozwiązania
0
nie wiem czym pielegnujesz dziecko podczas przewijania. jesli chusteczkami nawilżanymi - przejdź na czystą, na początek najlepiej przegotowaną wodę, często wietrz pupę. i tak jak pisze Tynka - zmień marke pieluch jesli używasz jednorazowych (jelsi używasz pampers, zmien na huggis). o pileuchach tetrowych się nie wypowiadam, bo jestem przeciwna stosowaniu ich na tyłek:dry:
a czy te krostki to nie sa odparzenia? teraz tak gorąco ze dużo nie trzeba żeby odparzyc/dostac potówek.
poelcam tez sudocrem. ale przede wszystkim odstaw chusteczki nawilżane i często wietrz.

szczerze powiem ze nie wyglada mi to na uczulenie. można tez zrobić badanie moczu i/lub kału dziecka - czy nic tam nie ma, co by mogło podrażniać.

Kama83

Fanka BB :)
Miasto
Chrzanow/Romford
Rozwiązania
0
Ja mialam kiedys podobny problem.Dominik mial uczulenie po huggisach,zmienilam mu na pampersy.Przemywalam gotowana woda,wietrzylam czesto,a do smarowania uzywalam sudokremu oraz maki ziemniaczanej(babci sposoby:-)).Musze powiedziec ze bardzo szybko sie wygoilo i od tego czasu nie mam zadnych problemow.A uwierzcie ze jego pupka wygladala tragicznie i juz nie wiedzialam co robic:-(.

Lorien

Miasto
Kęty
Rozwiązania
0
Emilka miała odparzoną pupę na samym początku.

Też nie wiedziałam co robić, położna środowiskowa zaleciła tetrę, Tormentiol i wietrzenie pupy. Przeszło i już dotąd nie wróciło.

Kasiad

Mamy lutowe'07 Fan(ka)
Miasto
Bydgoszcz
Rozwiązania
0
Wg mnie łuszczące się placki wyglądają na skazę białkową. Na efekty po odstawieniu mleka i wszystkich produktów zawierających białka mleka trzea poczekać ze 3 tygodnie. Przynajmniej u nas tak było. Oliwce zmiany nie wychodzą na całym ciele - wychodzą jej albo na buzi, albo na klatce piersiowej a raz wyszły na pupie. Oprócz odstawienia białka, smarowałam Sudokremem grubiej i wietrzyłam pupę - pomogło. Przy zmianach alergicznych przejście na tetrę nie wydaje mi się dobrym pomysłem, przy tetrze skóra dziecka ma większy kontakt z moczem i bardziej robi się podrażniona.
Jeśli jednak to nie jest skaza białkowa to rzeczywiście może być uczulenie na pieluszki. Wtedy trzeba spróbować z innymi.

Lorien

Miasto
Kęty
Rozwiązania
0
Hmmmmmm a my stosujemy tetrę (oprócz nocy i spacerów) i mimo tego, że Emi ma to uczulenie nic jej na tej pupie nie wychodzi. Przecież tetra to bawełna, jest przewiewna, a trzeba ją po prostu przebrać po każdym zmoczeniu, wietrzyć pupę i już jest dobrze.

reklama

bb225

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
kama 83 mamy dzieci w tym samym wieku mój hubert też sie urodził 22.01.2007

Polecamy

null

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Test

Brzuszek dziecka potrzebuje pomocy? Sprawdź Eva/Qu Bambini

Zgłoszenia przyjmujemy do 27/10/2019

Konkurs

Wygraj zestawy od Pampers! Konkurs fotograficzny - To już umiem!

Zgłoszenia przyjmujemy do 24/09/2019

Konkurs

Konkurs: Mój czas na sok, moja chwila na sok

Zgłoszenia przyjmujemy do 23/09/2019

Nowe pytania

Do góry