reklama

Uczulenie

Temat na forum 'Dzieci urodzone w styczniu 2007' rozpoczęty przez bb225, 4 Czerwiec 2007.

1. bb225

bb225 Aktywna w BB

moje dziecki ma 4 miesiące od pewnego czasu około 3 tygodnie pojawiły się na pośladkach czerwone łuszczące się placyki krosti,
    które zaogniaja się podczas kąpieli.byłam ukilku lekarzy , jeden stwierdził że to skaza białkowa a inny że azs. malec nie może
    spać w nocy . wspomne że karmię go piersią, odstawiłam z mojej dziety mleko i wszystkie jego pochodne około półtora tygodnia temu
    a plamy nie znikają .kąpię małego w oilatum imyję mydełkiem sebamed, do smarowania stosuję diprobase. proszę o opinie czy to skaza
    białkowa czy może zawcześnie na poprawę a może to pieluszkowe zapalenie skóry

2. Lorien

Lorien Potrójna Mama :-)

No ja miałam ten sam problem i to była skaza. Teraz staram się nie jeść nabiału, a jacz czasem sobie pozwolę, to mała od razu ma chrostki. Ale te chrostki Twojej dzidzi trzeba by było zobaczyć, żeby stwierdzić.
    U mojej Emilki najwięcej było na buzi, szyi i karku, klatce piersiowej i na nadgarstkach.

3. reklama
  4. tynka

tynka Gość

Moze spróbuj zmienic pieluszki na inne bo moze to byc reakcja alergiczn na pieluchy......

5. jagoda_84

jagoda_84 mama kochana

ja proponuje stosowanie pieluch tetrowych,zeby pupa pooddychała sobie troszke, mozliwe ze dzidzia ma cos z układem moczowym,jesli plamki sa tylko na pośladkach i w okolicach jesli są na całym ciel to może być alergia.my też stosujemy tetrę bo pojawiła się nam jakaś wysypka, a pani doktor kazała w domu nosić tetrę a pampersy tylko na wyjście. z tą tetrą to trochę roboty ale teraz jest w miarę ładnie to szybkobedzie schła

6. Elżbietka

Elżbietka mother of two sons&angel

nie wiem czym pielegnujesz dziecko podczas przewijania. jesli chusteczkami nawilżanymi - przejdź na czystą, na początek najlepiej przegotowaną wodę, często wietrz pupę. i tak jak pisze Tynka - zmień marke pieluch jesli używasz jednorazowych (jelsi używasz pampers, zmien na huggis). o pileuchach tetrowych się nie wypowiadam, bo jestem przeciwna stosowaniu ich na tyłek:dry:
    a czy te krostki to nie sa odparzenia? teraz tak gorąco ze dużo nie trzeba żeby odparzyc/dostac potówek.
    poelcam tez sudocrem. ale przede wszystkim odstaw chusteczki nawilżane i często wietrz.

szczerze powiem ze nie wyglada mi to na uczulenie. można tez zrobić badanie moczu i/lub kału dziecka - czy nic tam nie ma, co by mogło podrażniać.

7. Kama83

Kama83 Fanka BB :)

Ja mialam kiedys podobny problem.Dominik mial uczulenie po huggisach,zmienilam mu na pampersy.Przemywalam gotowana woda,wietrzylam czesto,a do smarowania uzywalam sudokremu oraz maki ziemniaczanej(babci sposoby:-)).Musze powiedziec ze bardzo szybko sie wygoilo i od tego czasu nie mam zadnych problemow.A uwierzcie ze jego pupka wygladala tragicznie i juz nie wiedzialam co robic:-(.

8. Lorien

Emilka miała odparzoną pupę na samym początku.

Też nie wiedziałam co robić, położna środowiskowa zaleciła tetrę, Tormentiol i wietrzenie pupy. Przeszło i już dotąd nie wróciło.

9. Kasiad

Kasiad Mamy lutowe'07 Fan(ka)

Wg mnie łuszczące się placki wyglądają na skazę białkową. Na efekty po odstawieniu mleka i wszystkich produktów zawierających białka mleka trzea poczekać ze 3 tygodnie. Przynajmniej u nas tak było. Oliwce zmiany nie wychodzą na całym ciele - wychodzą jej albo na buzi, albo na klatce piersiowej a raz wyszły na pupie. Oprócz odstawienia białka, smarowałam Sudokremem grubiej i wietrzyłam pupę - pomogło. Przy zmianach alergicznych przejście na tetrę nie wydaje mi się dobrym pomysłem, przy tetrze skóra dziecka ma większy kontakt z moczem i bardziej robi się podrażniona.
    Jeśli jednak to nie jest skaza białkowa to rzeczywiście może być uczulenie na pieluszki. Wtedy trzeba spróbować z innymi.

10. reklama
  11. Lorien

Hmmmmmm a my stosujemy tetrę (oprócz nocy i spacerów) i mimo tego, że Emi ma to uczulenie nic jej na tej pupie nie wychodzi. Przecież tetra to bawełna, jest przewiewna, a trzeba ją po prostu przebrać po każdym zmoczeniu, wietrzyć pupę i już jest dobrze.

12. bb225

bb225 Aktywna w BB

kama 83 mamy dzieci w tym samym wieku mój hubert też sie urodził 22.01.2007

Poleć forum