reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Uczulenie

bb225

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
4 Czerwiec 2007
Postów
60
moje dziecki ma 4 miesiące od pewnego czasu około 3 tygodnie pojawiły się na pośladkach czerwone łuszczące się placyki krosti,
które zaogniaja się podczas kąpieli.byłam ukilku lekarzy , jeden stwierdził że to skaza białkowa a inny że azs. malec nie może
spać w nocy . wspomne że karmię go piersią, odstawiłam z mojej dziety mleko i wszystkie jego pochodne około półtora tygodnia temu
a plamy nie znikają .kąpię małego w oilatum imyję mydełkiem sebamed, do smarowania stosuję diprobase. proszę o opinie czy to skaza
białkowa czy może zawcześnie na poprawę a może to pieluszkowe zapalenie skóry
 
reklama
No ja miałam ten sam problem i to była skaza. Teraz staram się nie jeść nabiału, a jacz czasem sobie pozwolę, to mała od razu ma chrostki. Ale te chrostki Twojej dzidzi trzeba by było zobaczyć, żeby stwierdzić.
U mojej Emilki najwięcej było na buzi, szyi i karku, klatce piersiowej i na nadgarstkach.
 
ja proponuje stosowanie pieluch tetrowych,zeby pupa pooddychała sobie troszke, mozliwe ze dzidzia ma cos z układem moczowym,jesli plamki sa tylko na pośladkach i w okolicach jesli są na całym ciel to może być alergia.my też stosujemy tetrę bo pojawiła się nam jakaś wysypka, a pani doktor kazała w domu nosić tetrę a pampersy tylko na wyjście. z tą tetrą to trochę roboty ale teraz jest w miarę ładnie to szybkobedzie schła
 
nie wiem czym pielegnujesz dziecko podczas przewijania. jesli chusteczkami nawilżanymi - przejdź na czystą, na początek najlepiej przegotowaną wodę, często wietrz pupę. i tak jak pisze Tynka - zmień marke pieluch jesli używasz jednorazowych (jelsi używasz pampers, zmien na huggis). o pileuchach tetrowych się nie wypowiadam, bo jestem przeciwna stosowaniu ich na tyłek:dry:
a czy te krostki to nie sa odparzenia? teraz tak gorąco ze dużo nie trzeba żeby odparzyc/dostac potówek.
poelcam tez sudocrem. ale przede wszystkim odstaw chusteczki nawilżane i często wietrz.

szczerze powiem ze nie wyglada mi to na uczulenie. można tez zrobić badanie moczu i/lub kału dziecka - czy nic tam nie ma, co by mogło podrażniać.
 
Ja mialam kiedys podobny problem.Dominik mial uczulenie po huggisach,zmienilam mu na pampersy.Przemywalam gotowana woda,wietrzylam czesto,a do smarowania uzywalam sudokremu oraz maki ziemniaczanej(babci sposoby:-)).Musze powiedziec ze bardzo szybko sie wygoilo i od tego czasu nie mam zadnych problemow.A uwierzcie ze jego pupka wygladala tragicznie i juz nie wiedzialam co robic:-(.
 
Emilka miała odparzoną pupę na samym początku.

Też nie wiedziałam co robić, położna środowiskowa zaleciła tetrę, Tormentiol i wietrzenie pupy. Przeszło i już dotąd nie wróciło.
 
Wg mnie łuszczące się placki wyglądają na skazę białkową. Na efekty po odstawieniu mleka i wszystkich produktów zawierających białka mleka trzea poczekać ze 3 tygodnie. Przynajmniej u nas tak było. Oliwce zmiany nie wychodzą na całym ciele - wychodzą jej albo na buzi, albo na klatce piersiowej a raz wyszły na pupie. Oprócz odstawienia białka, smarowałam Sudokremem grubiej i wietrzyłam pupę - pomogło. Przy zmianach alergicznych przejście na tetrę nie wydaje mi się dobrym pomysłem, przy tetrze skóra dziecka ma większy kontakt z moczem i bardziej robi się podrażniona.
Jeśli jednak to nie jest skaza białkowa to rzeczywiście może być uczulenie na pieluszki. Wtedy trzeba spróbować z innymi.
 
Hmmmmmm a my stosujemy tetrę (oprócz nocy i spacerów) i mimo tego, że Emi ma to uczulenie nic jej na tej pupie nie wychodzi. Przecież tetra to bawełna, jest przewiewna, a trzeba ją po prostu przebrać po każdym zmoczeniu, wietrzyć pupę i już jest dobrze.
 
reklama

Podobne tematy

Do góry