reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Uczulenie?

Tanashiri

Fanka BB :)
Dołączył(a)
30 Listopad 2017
Postów
190
Witajcie!
Mam zapalenie pęcherza. Zaczęło się w poniedziałek. Po konsultacji z ginekologiem zaczęłam brać furagine, lekarz zalecił. I wszystko było ok, choć furagina nie zadziałała na mnie jak kilka lat temu od razu. Dostałam wysypki na piersiach- początkowo sądziłam, że od gorąca. Zrobiło się bardzo ciepło i w ogóle. Natomiast wysypka powoli postępowała, na dekolcie, na szyję, na plecy i na twarz. Dopiero dziś skojarzyłam, że może to być uczulenie na furagine, choć nie wystąpiło ono jak stosowałam ją kilka lat temu. Od dziś jej już nie biorę, wypiłam wapno. Zaczerwienienia posmarowałem sudocremem. Wydaje mi się, że jest lekka poprawa, choć wiem że potrzeba czasu. Mam pytanie czy ten odczyn alergiczny może zaszkodzić dziecku? Jestem w 24 tygodniu ciąży. Kilka lat temu w pierwszej ciąży pogryzł mnie jakiś owad i na skórze pojawiły się bolesne bąble, ale lekarz powiedział, że dziecku nic nie grozi. Teraz to uczulenie od leku stąd mój niepokój. Będę wdzięczna za odpowiedź 🙂
 
reklama
W ciazy bywa ze organizm odpowie jakims stanem alergicznym na cos co wczesniej nie szkodzilo. Znajoma po ciazy z corka ma caly szereg alergi pokarmowej gdzie wczesniej nie bylo zadnego problemu. U mnie glupi przyklad ale w ciazy dostalam alergi na hybrydy ktore wczesniej robilam bez problemu, te same lakiery ten sam plyn itd a spuchly mi palce i pijawily sie pecherzyki, bolace swedzące itd robilam dwa podejscia i za kazdym razem to samo. Po ciazy juz nawet nie probowalam u siebie ale robilam mamie i znow zaczynala sie pojawiac reakcja po najmniejszym kontakcie z produktami.
Mysle ze w Twoim przypadku dzieciatku nic nie zaszkodzilo, organizm poprostu dal znac ze cos sie zmienilo i nastapil odczyn alergiczny
 
Dziewczyny, a co z infekcją pęcherza? Teraz jest dobrze, więc odstawiłam furagine, a jeśli to znów wróci- a podobno jest do tego tendencja? Co wtedy bez recepty, czy jest jakiś zamiennik z inna substancją czynną? To moja trzecia ciąża, ale uczulenia i zapalenia pęcherza nie miałam w poprzednich ciążach.
 
Dziewczyny, a co z infekcją pęcherza? Teraz jest dobrze, więc odstawiłam furagine, a jeśli to znów wróci- a podobno jest do tego tendencja? Co wtedy bez recepty, czy jest jakiś zamiennik z inna substancją czynną? To moja trzecia ciąża, ale uczulenia i zapalenia pęcherza nie miałam w poprzednich ciążach.
Najlepiej zrobic wtedy badania moczu bo moze okazac sie ze bedzie potrzebny antybiotyk. Ja mialam zapalenie pecherza tylko raz w zyciu i nie podczas ciazy, wtedy dostalam antybiotyk bo infekcja poszla w gore na nerki bardzo szybko. Osobiscie nie znam polsrodkow, moze sie dziewczyny jeszcze wypowiedzą
 
Dziewczyny, a co z infekcją pęcherza? Teraz jest dobrze, więc odstawiłam furagine, a jeśli to znów wróci- a podobno jest do tego tendencja? Co wtedy bez recepty, czy jest jakiś zamiennik z inna substancją czynną? To moja trzecia ciąża, ale uczulenia i zapalenia pęcherza nie miałam w poprzednich ciążach.
Jeśli infekcja będzie nawracać, lekarz powinien zlecić posiew moczu i dobrać leczenie. Nie potrafię pomóc w wyborze innego leku.
 
Do góry