reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Uderzanie czolem w lozko

Aniaanka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Marzec 2018
Postów
700
Moj synek od kilku dni uderza czolem w lozko, ma od tego czerwony slad na czole. Boje sie ze zrobi sobie krzywde. Mial ktos podobny problem?
 
reklama
Rozwiązanie
N
Tylko jak go posadzic, wygina sie nie chce usiasc, walnal glowa w bok oparcia, zeslizuje sie. Ciezka sprawa zeby go posadzic.
Na spokojnie i nic na siłę, bo będzie się małemu kojarzyło źle siadanie do jedzenia i z tym się może też pojawić problem, a przecież chodzi żeby niedogodności skorygować a nie podwoić. Może nadejść dzień że sam się upomni o posadzenie lub poprostu nie będzie sprzeciwu z jego strony, ale narazie możesz zaproponować żeby usiadł na malutkim krzesełku przy niskim stoliku, możecie usiąść do posiłku i zobaczyć jego reakcje, czy chce widzieć co znajduje się na stole, czy chce dołączyć, dużo tłumaczyć, gdzie jest jedzonko, gdzie każdy ma swoje miejsce, dlaczego lepiej / łatwiej / wygodniej będzie mu się jadlonw...
Ile dziecko ma miesięcy ? Jeśli robi to specjalnie, to może być zamiennik do bólu przy zębach. Dzieci tak robią. Może to być też nuda. (Moja tak robiła o sciane, lub fotelik do karmienia) Wtedy nie powinno się krzyczeć, upominać, tylko zająć czymś innym. Jeśli to przypadkowe, np przy uczeniu wstawania to ochraniacz i przeczekać. To wszystko minie.
 
Ile dziecko ma miesięcy ? Jeśli robi to specjalnie, to może być zamiennik do bólu przy zębach. Dzieci tak robią. Może to być też nuda. (Moja tak robiła o sciane, lub fotelik do karmienia) Wtedy nie powinno się krzyczeć, upominać, tylko zająć czymś innym. Jeśli to przypadkowe, np przy uczeniu wstawania to ochraniacz i przeczekać. To wszystko minie.
Wczoraj skonczyl roczek. Wczesniej umial sie przez chwilke sam pobawic a teraz jak na chwile jest w lozku to stoi przy poreczy i uderza czolkiem. Staram sie go czyms zajac, daje nowe zabawki, ksiazeczki i za minute znowu jest przy poreczy. Kiedy to mija? Nie jest to przypadkowe, robi to celowo a jak pokazuje zeby tak nie robil to tym bardziej robi. Ochraniacz taki z plastiku? W turystycznym jest metalowa porecz, zalozylam na to platik ale nadal sie uderza.
 
Wczoraj skonczyl roczek. Wczesniej umial sie przez chwilke sam pobawic a teraz jak na chwile jest w lozku to stoi przy poreczy i uderza czolkiem. Staram sie go czyms zajac, daje nowe zabawki, ksiazeczki i za minute znowu jest przy poreczy. Kiedy to mija? Nie jest to przypadkowe, robi to celowo a jak pokazuje zeby tak nie robil to tym bardziej robi. Ochraniacz taki z plastiku? W turystycznym jest metalowa porecz, zalozylam na to platik ale nadal sie uderza.
Ale kiedy on to robi ? Wtedy należy wyciągnąć dziecko i zająć czymś innym. Jeśli w dzień to tym bardziej. Moja jest dzieckiem które od małego przebywa w kojcu. Bardzo go lubi do dzisiaj (1,5) ale był czas kiedy tak robila. Wtedy wyciągałam w moment. To minęło. Sama tam wchodzi i się bawi..
 
reklama
reklama
Ale kiedy on to robi ? Wtedy należy wyciągnąć dziecko i zająć czymś innym. Jeśli w dzień to tym bardziej. Moja jest dzieckiem które od małego przebywa w kojcu. Bardzo go lubi do dzisiaj (1,5) ale był czas kiedy tak robila. Wtedy wyciągałam w moment. To minęło. Sama tam wchodzi i się bawi..
Robi to w dzien. Wyjmuje go zajmuje czyms a potem jak jest znowu w lozku to chodzi przy poreczy i znowu uderza czolkiem, czasami chwile sie czyms zajmie. Jeszcze sam nie chodzi, chodzi przy poreczy. Teraz ma lozko turystyczne ale zaraz bedzie mial kojec.
 
Do góry