reklama

Ulewanie jak długo???

Temat na forum 'Żywienie' rozpoczęty przez pieszczoszka1988, 29 Wrzesień 2012.

1. pieszczoszka1988

pieszczoszka1988 Jestem mamusią

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Moje dziecko od początku ulewa dlatego do mleka ma dodawany zagęszczacz bebilon nutriton.
    Próbowałam już sprawdzać czy to minęło .. ale niestety jak mleko jest bez zagęszczacza kończy się ulewaniem.. i to w takim stopniu,że mleko potrafi na raz wylecieć z buzi i noska...
    Kiedy dziecko wyrasta z takiego czegoś?
    Ma/miał ktoś podobne doświadczenia?!

2. Lenati

Lenati Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Moja Ma dopiero miesiąc , ulewa ale nie w dużych ilościach , i nie często . Staraj się aby niuni się odbijało po każdym jedzeniu .

3. reklama
  4. pieszczoszka1988

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Mimo odbijania i tak by ulała nawet pare godzin po jedzeniu.Laura jest też urodzona przed 37tyg. więc moze też to ma wpływ... jestem tylko ciekawa kiedy to przejdzie...

5. anka_d

anka_d Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Moja Malutka miała ten sam problem z tym, że nie zagęszczałam mleka. Poczytałam trochę i dziewczyny radzą, by karmić w bardziej pionowej pozycji i potem chwilę trzymać dziecko też pionowo. Postarałam się i po dwóch tygodniach problem zniknął.

6. Basia_one

Basia_one Multimama ;)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Moja Maja ma prawie 11 miesiecy i jeszcze zdarza jej sie ulewac, nie tak czesto gdy byla malutka, ale 2-3 razy dziennie to taka norma. Tez balam sie ze jej to zostanie, do tej pory ma zageszczane mleko tylko ze ja dodaje gaviscon infant. Mi powiedzieli , ze powinno przejsc gdy dziecko sie wypionizuje w sensie zacznie siadac, chodzic. Do tego jeszcze gdy mala siedzi czesciej uchodzi z niej powietrze, czesciej jej sie odbija.
    do tej pory myslelismy sie ze sie nie najada i zwiekszalismy ilosc mleka stopniowo, byl okres ze zjadala 200 ml mleka, ale zaczela zostawiac. Zmniejszylam jej ilosc mleka do 160ml i praktycznie wogole nie ulewa.
    Teraz wiem ze to byl blad, bo ona byla poprostu za pelna. Lepiej dac dziecku czesciej i mniej niz wiecej a rzadziej.
    napewno przejdzie twojemu dzidziusiowi, ale to trzeba czasu.

7. pieszczoszka1988

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    anka to co piszesz niestety nie pomaga i tak ulewa.. jedynie z zagęszczaczem mam spokój.

Basia a twoja maja w terminie urodzona?

8. sasanka1

sasanka1 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    moje dziecko ulewalo do 7 miesiaca :)

9. Basia_one

Basia_one Multimama ;)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Moja urodzona przez wywolanie 8 dni po terminie. Musze przyznac, ze jeszcze jak w brzuchu byla bardzo czesto czulam ze ma czkawki, po urodzeniu tez, wystarczylo ze da dlugo sie smiala i czkawka od razu. Do tego po kazdym odbiciu praktycznie ulewala i czkawka. Teraz jestem w ciazy i narazie nie odczuwam by tym razem synus mial czkawki, takze moze nie bedzie tak ulewal jak Maja.

10. reklama
  11. anineczka

anineczka królowa mrówek :P

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Starszy syn ulewał do 10mż pomimo zagęszczania mleka kaszką czy też kleikiem.Ulewało mu się bardzo.
    Najmłodszy syn ulewał do 6mż, mleka niczym nie zagęszczałam.
    Przejdzie samo o ile wykluczony jest refluks,chociaż on też z czasem przechodzi.
    Oboje urodzeni w terminie,ze zdrowych ciąż.

12. kamii150

kamii150 Gość

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja z powodu ulewań leżałam nawet z małą w szpitalu ..
    Robili małej badania by wykluczyć refluks ?
    mi kleiki nie pomagały tylko układanie dziecka wyżej tz.pod materac wkładałam poduszki i spała na prawie pół leżąco ...
    Przeszło jej koło 7-8msc życia ..

Poleć forum