reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ulewanie jak długo???

pieszczoszka1988

Jestem mamusią
Dołączył(a)
17 Październik 2011
Postów
6 890
Miasto
Bielsko-Biała
Moje dziecko od początku ulewa dlatego do mleka ma dodawany zagęszczacz bebilon nutriton.
Próbowałam już sprawdzać czy to minęło .. ale niestety jak mleko jest bez zagęszczacza kończy się ulewaniem.. i to w takim stopniu,że mleko potrafi na raz wylecieć z buzi i noska...
Kiedy dziecko wyrasta z takiego czegoś?
Ma/miał ktoś podobne doświadczenia?!
 
reklama
Moja Ma dopiero miesiąc , ulewa ale nie w dużych ilościach , i nie często . Staraj się aby niuni się odbijało po każdym jedzeniu .
 
Moja Malutka miała ten sam problem z tym, że nie zagęszczałam mleka. Poczytałam trochę i dziewczyny radzą, by karmić w bardziej pionowej pozycji i potem chwilę trzymać dziecko też pionowo. Postarałam się i po dwóch tygodniach problem zniknął.
 
Moja Maja ma prawie 11 miesiecy i jeszcze zdarza jej sie ulewac, nie tak czesto gdy byla malutka, ale 2-3 razy dziennie to taka norma. Tez balam sie ze jej to zostanie, do tej pory ma zageszczane mleko tylko ze ja dodaje gaviscon infant. Mi powiedzieli , ze powinno przejsc gdy dziecko sie wypionizuje w sensie zacznie siadac, chodzic. Do tego jeszcze gdy mala siedzi czesciej uchodzi z niej powietrze, czesciej jej sie odbija.
do tej pory myslelismy sie ze sie nie najada i zwiekszalismy ilosc mleka stopniowo, byl okres ze zjadala 200 ml mleka, ale zaczela zostawiac. Zmniejszylam jej ilosc mleka do 160ml i praktycznie wogole nie ulewa.
Teraz wiem ze to byl blad, bo ona byla poprostu za pelna. Lepiej dac dziecku czesciej i mniej niz wiecej a rzadziej.
napewno przejdzie twojemu dzidziusiowi, ale to trzeba czasu.
 
Moja urodzona przez wywolanie 8 dni po terminie. Musze przyznac, ze jeszcze jak w brzuchu byla bardzo czesto czulam ze ma czkawki, po urodzeniu tez, wystarczylo ze da dlugo sie smiala i czkawka od razu. Do tego po kazdym odbiciu praktycznie ulewala i czkawka. Teraz jestem w ciazy i narazie nie odczuwam by tym razem synus mial czkawki, takze moze nie bedzie tak ulewal jak Maja.
 
Starszy syn ulewał do 10mż pomimo zagęszczania mleka kaszką czy też kleikiem.Ulewało mu się bardzo.
Najmłodszy syn ulewał do 6mż, mleka niczym nie zagęszczałam.
Przejdzie samo o ile wykluczony jest refluks,chociaż on też z czasem przechodzi.
Oboje urodzeni w terminie,ze zdrowych ciąż.
 
reklama
Ja z powodu ulewań leżałam nawet z małą w szpitalu ..
Robili małej badania by wykluczyć refluks ?
mi kleiki nie pomagały tylko układanie dziecka wyżej tz.pod materac wkładałam poduszki i spała na prawie pół leżąco ...
Przeszło jej koło 7-8msc życia ..
 
Do góry