reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ulozenie miednicowe

reklama
W 38 + 3, w szpitalu mi zaproponowali zeby w pon sie polozyc do szpitala na indukcje poki dziecko jest mniejsze ciut, ale to dalej wiazaloby sie z porodem sn. A wszedzie widze ze z takim ulozeniem konczy sie cc, wiec zastanawialo mnie czemu dla nich to nie jest takie oczywiste.
Nie mogą Cie zmusić do sn przy ułożeniu miednicowym, bo to poród wysokiego ryzyka, ale w naszym chorym kraju już mnie nic nie zdziwi. Jeżeli masz możliwość udaj się na konsultacje do innego szpitala albo lekarza jeszcze w tym tygodniu. Jak nie to chyba tylko wizyta na cito u psychiatry jest rozwiązaniem. Zaświadczenie od niego jest niepodważalne. A jak opowiesz o swoich obawach związanych z porodem dziecka ułożonego miednicowo to nikt Ci nie powinien robić problemów, bo tu chodzi o realne obawy o życie i zdrowie dziecka, a nie udawanie choroby. Też mam dziecko, które tak było ułożone przez całą ciążę. Rodziłam przez CC, nikt mi nie proponował sn. I jestem w szoku, że wszyscy idą tak w zaparte i nawet w szpitalu chcą robić indukcje, zamiast cięcia.
 
Kolezance dziecko obrocilo sie dzien przed terminem.
Też słyszałam o takich przypadkach od swojego lekarza. Wszystko zależy od tego ile jest miejsca w brzuchu 🙂 Ja np. miałam skierowanie na cc od 28 tc, bo lekarz już wtedy widział, że nie ma szansy na obrót, bo nie było miejsca. Tylko tu nie chodzi o poród sn jak się dziecko obróci. Tylko o poród sn dziecka ułożonego miednicowo i indukcję nawet jeżeli się nie odwróci, żeby urodzić za wszelką cenę siłami natury. Pomijając wysokie ryzyko takiego porodu.
 
Mam znajoma, która rodziła drugie dziecko ułożone miednicowo. Nie wspomina tego źle. Obyło się bez żadnych niespodzianek. A bylo to już z 15 lat temu ;)
 
Też słyszałam o takich przypadkach od swojego lekarza. Wszystko zależy od tego ile jest miejsca w brzuchu 🙂 Ja np. miałam skierowanie na cc od 28 tc, bo lekarz już wtedy widział, że nie ma szansy na obrót, bo nie było miejsca. Tylko tu nie chodzi o poród sn jak się dziecko obróci. Tylko o poród sn dziecka ułożonego miednicowo i indukcję nawet jeżeli się nie odwróci, żeby urodzić za wszelką cenę siłami natury. Pomijając wysokie ryzyko takiego porodu.

Wiem i rozumiem o co chodzi. Ale autorka podaje malo informacji, wiec chcialam tez dac nadzieje, ze jeszcze sie przekrecic moze. Dostala tylko propozycje, zeby wywolac szybciej, bo dziecko mniejsze i wtedy mozna sprobowac sn. Ale nie musi sie na to zgodzic i moze czekac do terminu, jesli ciaza jest niepowiklana.
 
Do góry