reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ulozenie miednicowe

reklama
Rodziłam przez cc. Lekarz mi powiedział, że nie sztuką jest zapierać się i za wszelkie siły urodzić naturalnie dziecko, które dostanie 1 punkt.
Znam dziewczynkę w wieku 13lat, w życiu płodowym zdrowa, nieobróciła się, lekarze „kazali” rodzic SN. Ma porażenie mózgowe. Jest warzywem 😢
 
Czy Ty planujesz tak rodzisz? Jedyna dopuszczalna według mnie sytuacja w której można tak rodzic sn to poród drugi bliźniaczy gdy drugie dziecko jest tak ułożone. Tak to jest ogromne ryzyko.
 
Ja wlasnie nie chce rodzic sn, ale bylam u 2 lekarzy i oboje twierdza ze samo ulozenie miednicowe nie jest wskazaniem do cc. Jezeli to moj kolejny porod a dziecko ma mniej niz 3500 to powinnam probowac rodzic sn czego bardzo sie obawiam
 
Mimo 2 ciąży gdzie CC przy ułożeniu miednicowym nie jest wskazanie do zabiegu, mój lekarz prowadzący zalecił je jako rozwiązanie ciąży. Zależało mi na sn jak przy pierwszej ciąży jednak wizja rodzenia główki ostatniej i nie wiadomo jeszcze jak z rączkami skutecznie odstraszyła mnie.
 
Ja wlasnie nie chce rodzic sn, ale bylam u 2 lekarzy i oboje twierdza ze samo ulozenie miednicowe nie jest wskazaniem do cc. Jezeli to moj kolejny porod a dziecko ma mniej niz 3500 to powinnam probowac rodzic sn czego bardzo sie obawiam
Omg. To może idź do trzeciego..
 
Mam ułożenie miednicowe, od wczoraj poprzeczne i poza obrotem zewnętrznym każdy lekarz widział tylko opcje na cc mimo ze informowali o możliwości sn jakbym sie "uparła". Ja nie miałam odwagi nawet o tym myślec. Obrót zewnętrzny długo rozważałam ale z uwagi na małą ilość wód plodowych in duże dziecko odpuściłam.
 
Ja wlasnie nie chce rodzic sn, ale bylam u 2 lekarzy i oboje twierdza ze samo ulozenie miednicowe nie jest wskazaniem do cc. Jezeli to moj kolejny porod a dziecko ma mniej niz 3500 to powinnam probowac rodzic sn czego bardzo sie obawiam
Walcz o to cc, bo to niepotrzebne ryzyko. A z tym szacowaniem wagi to też sobie mogą 🙈
 
Ja wlasnie nie chce rodzic sn, ale bylam u 2 lekarzy i oboje twierdza ze samo ulozenie miednicowe nie jest wskazaniem do cc. Jezeli to moj kolejny porod a dziecko ma mniej niz 3500 to powinnam probowac rodzic sn czego bardzo sie obawiam
W którym tc jesteś? Może nie wystawiają skierowania, bo widzą jeszcze szanse na obrót.
 
reklama
W 38 + 3, w szpitalu mi zaproponowali zeby w pon sie polozyc do szpitala na indukcje poki dziecko jest mniejsze ciut, ale to dalej wiazaloby sie z porodem sn. A wszedzie widze ze z takim ulozeniem konczy sie cc, wiec zastanawialo mnie czemu dla nich to nie jest takie oczywiste.
 
Do góry