reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ułożenie pośladkowe a poród

Możesz próbować pozycji kolankowo łokciowej, jeśli zależy Ci na porodzie sn. A jeśli nie- będziesz mieć wyznaczona datę cc. Moja córka obróciła się późno, bo w 35 tygodniu, a w 37 już miałam wywoływany. Tak czy inaczej, nie ryzykowałabym porodem siłami natury w takiej sytuacji..
 
reklama
Próbować zawsze można.
Ja te ćwiczenia stosuję już od 6-7 tygodni, plus masaże, plus podkładanie pod tyłek poduszek gdy leżę na plecach.
Raz to komuś pomoże, raz komuś nie.
 
U mnie pierwsze dziecko było ułożone pośladkowo i poród ustalony cc... miał być 24 a zrobili 12... u mnie wchodzilo jeszcze w grę wysokie ciśnienie i puchnięcie...lekarze zwiastowali niską wagę urodzeniową, a po porodzie okazało sie wszystko w porządku, waga 3 kg i 10 pkt, no ale cc. (na koniec córka do posladka wcisnęła jeszcze stópkę)🤪
 
Witam, czy jest tu jakaś mama u której występowało ułożenie dziecka pośladkowe i jak wyglądał poród
Nie zdecydowałam się na poród sn, mimo, że to była druga ciąża i mogłam niby próbować. Za radą swojego lekarza prowadzącego wybrałam CC. Mała od początku była ułożona pośladkowo i do 39tc nie obróciła się mimo ćwiczeń itd. Pierwsza ciąża sn, ale tu nie chciała rodzic główki jako ostatniej nie wiedząc jak naprawdę czy dziecko w czasie porodu nie przyblokuje się nóżką czy ręką dodatkowo
 
Nie ryzykuj SN. Znajomej „kazali” rodzić. Wystąpiło niedotlenienie mózgu, dziecko ma mózgowe porażenie dziecięce i jest „warzywem”.
Tylko cc.
 
Do góry