reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ulubione zabawy

Izabelka

Oski i Wercia
Dołączył(a)
2 Kwiecień 2005
Postów
12 105
w co się lubią bawić? poproszę o inspiracje ;-)

Wercia ostatnio kladzie misia spac, daje mu mleko i wozi w wozku
lubi grac w pilkę
balonem się bawic
samochody puszczac
klocki- buduje wieze, domy
bawi sie w dom (wlazi pod stol i mowi,ze jest w domu)
ksiazeczki ostatnio niebardzo
jak cos mi sie przypomni to dopisze
 
reklama
U nas na topie jest:
pisanie długopisem,
husiu husiu (ja husiam:-p)
bieganie po całym mieszkaniu z predkościa światła i nie patrzenie gdzie sie biega:sorry2:
wspinanie się na wszystko co tylko sie da
garnki, garnuszki, kubeczki, telerzyki i wszystko co do gotowania,
piłka, balon (najczęsciej taki zrobiony z rekawiczki)
wyrzucanie i wrzucanie zabawek z pudła (lepiej mu idzie bammmmm czyli wyrzucanie)
drewniane puzzle (ale to z nim siedze i ukladamy )

no i ogólnie wszystkie zabawy gdzie sie mozna wydurniac i biegac:-D
 
U nas:
- rysowanie (po tablicy, papierze, ale najfajniej po podłodze lub ksiażkach:-p)
-zabawa drobnymi przedmiotami - mała ma osobistą torebkę z osobistym portfelem, kluczami etc. i w tym potrafi długie minuty grzebać
-zabawa zapięciami w książeczce edukacyjnej - aczkolwiek od książeczki lepsza jest bluza dresowa z zamkiem:-p
- przenoszenie rzeczy z miejsca na miejsce: np. zawartość komody z ubraniami do salonu, zabawki do kuchni itp.:-D
- wychowywanie kota, czyli lecenie przez całe mieszkanie z szybkością światła i okrzykiem "koooootiek" na ustach w celu przytulenia się do kota, tudzież sprawdzenia czy nadal ma oczy w tym miejscu, co zawsze:-p
- zabawy w chowanego: chodzę po domu udając, że jej nie widzę i śpiewam "Gdzie jest Flora" a mała pokłada się ze śmiechu i wykrzykuje "tuuuu". Tak samo szukamy kota, zabawek etc. - te oczywiście "tuuuu' nie krzyczą:-D

Czasem czytamy, mala ma sporą cierpliwość do czytania, potrafi całą książeczkę grzecznie wysłuchać, tylko konieczne jest pokazywanie palcem, co jest na którym obrazku. I to chyba tyle, resztę czasu spędza jak Kuba na ganianiu po domu lub na próbach dobrania się do rzeczy zakazanych:-D
 
:)
U nas
:książeczki nadal na topie,,,mama czyta a potem ika bierze i w swoim narzeczu na głos czyta
: uwielbia dorwać torebkę albo jakiś plecak i nosi go wszędzie.
: jak mama składa pranie to pomaga ochoczo:-D:-D:-D:-D:-D
: cinek musi być wycałowany w główkę ze 100 razy na dzień
: husiu husiu...Cinkowi oczywiście
: piłka fajna jest...strzelamy gole.
:Ona ucieka a ja ją łapię...śmiechu co niemiara
:rysowanie lubi bardzo..a i owczem po podłodze aczkolwiek ostatnio szuka bloku i po bloku bazgroli
:asystoawnie przy przewijaniu i ubieraniu brata....podaje części garderoby i próbuje zakładać:tak::tak::tak::tak:
:budujemy z klocków ale głównie razem...samej to nudno troszke
 
aaaa najważniejsze
nie ma lepszej fajdy jak leżenie u Cinka w łóżeczku (niedawno skręciliśmy ) najlepiej z Cinkiem i puszczanie karuzeli:tak::tak::tak::tak::tak:
 
u nas:
- ostatnio rysowanie - godzinę przynajmniej mam z głowy, rysuje kredkami albo ołówkiem, albo długopisem w bloku ( ściana jedna też się załapała:sorry2: )
- ganianie się po mieszkaniu - ja się chowam, ona mnie szuka, a potem ja wyskakuje za mebla i gonię za nią:-):-)
- chowanego - gdzie jest Lenka?? zakłada sobie rózne rzeczy na głowę i ja mówię gdzie jest Lenka?
książeczki - ale nie czytanie, na to nie ma czasu, tylko każdy obrazek pokazuje: to? to? i trzeba mówić co to jest
- moja szuflada z bielizną - nie wiem o co kaman ale otwiera tylko tą, zakłada wszystko co się da na siebie i ma wielki ubaw z tego
- rzucanie się, turlanie na naszym dużym łóżku
 
O! właśnie - szuflada z bielizną - szczyt zabawności to założyć sobie na głowę mamy gatki i latać po domu zarykując się ze śmiechu:-D:-D
 
Misia tez miala okres zakladania wszystkich moich majtek i stanikow:-DTeraz juz sie jej znudzilo:tak:
ma swoje plastikowe kubeczki ,talerzyki,sztucce tym lubi sie ostatnio bawic, karmi kotka mowiac "kotek mniam mniam", udaje ze przelewa z dzbanka herbatke do kubeczka i nasladuje przy tym lanie wody :tak:, albo przynosi mi wszystkie kubeczki,talerzyki,dzbanki,a potem zabiera z powrotem, wozi lalki wozkiem, ogladanie ksiazeczek bo czytanie to za dlugo,a po za tym jak Kubus uwielbia szalec, biegac po domu z dzikimi okrzykami, wlazic na co sie da:tak:
 
U nas książeczki to tylko przy jedzeniu,ale tak żeby usiadł i posłuchał to nie ma mowy:no:
Bawimy się w "uciekaj myszko do dziury",w chowanego-czyli Maciek się chowa i mówi "gdzie gdzie",a później się zamieniamy.Lubi jeździć na jeździku i wywrocie.Buja się na łosi bujanym.Wszystkie garnki i pokrywki tez są super,a ostatnio sięga do szuflady ze sztućcami i wszystkie wywala,ale to się raczej do zabawy nie zalicza:sorry2::no:
Lubi też stawać na poręczy od kanapy i na trzy czte i ry robi rozbieg na kanapę.
Płkę też kopiemy.
 
reklama
Patrycja uwielbia wspinać się gdzie się tylko da. Do perfekcji opanowała włażenie na łóżko, fotele, kanapę, ławę a nawet biurko. Po schodach może wchodzić do upadłego. Lubi też chować się w szafie i robić "akuku".
Do tej pory ulubioną zabawką była piłka, ale ostatnio uznała że jest za mała i przerzuciła się na większą - taką gimnastyczną. Turla ją po całym mieszkaniu jak żuczek, a z naszą pomocą siada na niej i podskakuje "hopa-hopa".
Włazi do szuflad, które wcześniej opróżnia.
Zakłada na siebie moje ciuchy i przegląda się w lusterku.
Zabawa z wodą jest super - w każdym wydaniu. I oczywiście przelewanie z kubeczka do talerzyka np. soczku :sorry2:.
Klocki, owszem, lubi ... rozwalać.
Książeczki odpuściła jakieś 2 tygodnie temu (trochę się ucieszyłam, o do tej pory musiałam jej czytać po półtorej godziny dziennie:sorry2:), ale sądzę że nie na długo.
Powtarzanie słów i naśladowanie odgłosów, też się Pysi bardzo podoba, zwłaszcza że nawija jak opętana.
I jeszcze uwielbia "uciekać" przed kąpielą na naguska. Biega wtedy po całym mieszkaniu i rechocze jak ją gonimy.
Kredki, ołówki, długapisy są świetne, bo można porysować swoje krzesełko. Potem bierze wilgotną chusteczkę i udaje że wyciera.
Wszystko, co ma znamiona "szałaputowania" jest fajne: szybka jazda na saneczkach, turlanie się po łóżku, bieg na maminym grzbiecie jak na koniku - trzeba mieć końskie zdrowie...
 
Ostatnia edycja:
Do góry