reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Upadki- kiedy groźne? jakie objawy? jakie Wasze doświadczenia

Trzewik

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Witajcie! Wróciłyśmy właśnie ze spaceru z moją 2,5 letnią córką Basią. Wracałyśmy "na sygnale" bo Basia zaliczyła upadek... No i tak: obserwuje dzieci na placach i szczerze powiem, że rzadko kiedy widzę AŻ TAKIE samoloty jak moje dziecko. Basia jest strasznie żywa, odkąd wstanie, czyli 9 do (odkąd skończyła rok nie śpi w dzień) 22-23 ciągle w maksymalnym ruchu. Do tego kompletny brak ostrożności, nie widzi zagrożenia, pcha się dosłownie wszędzie a ja jestem sama i nie zawsze dogonię/złapię/uprzedzę. Przychodząc ze spaceru do domu jestem tak padnięta tym ganianiem Jej, że ledwo mrugam :-) Wracając do tematu Basia upadła na chodnik, mocno uderzyła całym ciałem. Od razu wielki płacz i na kolanko. Cały powrót przepłakała w wózku, nie chciała pić, ani jeść, nie pozwoliła się dotknąć. Zazwyczaj jak upadnie chwilkę popłaczę i zapomina, dziś popłakiwała non stop, nie chciała odpowiadać na pytania, czy coś boli, NIE CHCIAŁA NAWET LODA (!!!) więc już w głowie miałam pogotowie... Zaczęła przysypiać, nie wiem już czy to z płaczu, czy po tym upadku :-( Wróciłyśmy do domu no i potrzebowała chwili z bajką, uspokoiła się... na buzi żadnych śladów, zdarte tylko kolano. Na jakie objawy oprócz wymiotów, utraty przytomności, problem z równowagą powinnyśmy zwracać szczególną uwagę? Ile czasu po upadku należy obserwować dziecko? Kiedy wiadomo czy to guz na pogotowie a kiedy "normalny"? Jakie macie upadkowe doświadczenia? My już raz wylądowałyśmy w szpitalu- najpierw naszym powiatowym a następnie karetką do wojewódzkiego po urazie głowy. Basia uderzyła główką o poręcz od krzesła...Siny ogromny guz na czółku, ale na szczęście nic pozatym...

reklama

styna26

Fanka BB :)
Miasto
BANBURY
Rozwiązania
0
Moja dwulatka to też istny wulkan energii ja na końcówce drugiej ciąży i też niestety nie przed każdym upadkiem mogę ją uchronić. Ostatnio spadła ze schodów na szczęście tylko z 4 stopni, popłakała kilka sekund i zapomniała poleciała wspinać się na coś innego (obserwowałam ją sprawdzałam źrenice nie było żadnych złych sygnałów więc zostałyśmy w domu), w swoje 2 urodziny zrzuciła na siebie szafkę na buty i bardzo płakała, trochę mi przysnęła więc nie wiedziałam czy z płaczu czy coś jej się stało bo cała sytuacja wyglądała poważnie więc szybko w samochód i do szpitala tam po obserwacji puścili nas do domu lekkie zadrapanie miała na nosie i to wszystko. Najważniejsze jest intuicja jeżeli coś cię niepokoi to lepiej jechać aby sprawdzili no ale nie należy przesadzać dzieci są bardzo elastyczne i większość upadków które by nas połamały im nie zostawiają nawet siniaków.

Trzewik

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Nerwy trzeba mieć żelazne...odgarnęłam Jej grzywkę z czoła i wysoko wysoko wielki guzior :-( Struchlałam...posmarowałam maścią SINIAK, poczekam do jutra, zobaczę jak to będzie wyglądało...Zachowanie wróciło do normy, apetyt też...Takie energiczne dzieci nie sposób jest upilnować...tłumaczenia mało dają, trzeba tylko PILNOWAĆ. Ale jak się jest samemu albo właśnie tak jak Ty w ciąży to nie sposób no...i jeszcze jakieś takie cienie wyrzutów się pojawiają, że mogło się jednak JAKOŚ temu zapobiec. Tylko jak, człowiek jest tylko człowiekiem. A jak to powiedziała moja lekarka " człowiek przez całe swoje życie nie ma bardziej energicznego okresu w swoim życiu jak właśnie w wieku 2-3 lat". Ciężko więc nadążyć. Trzeba uzbroić się w cierpliwość, spokój i rozwagę...

Bestyja :P

Administrator
Rozwiązania
1
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
I upadki i urazy Roczniaki i dwulatki 17
czarownica Pierwsze upadki - pierwsze siniaki Dzieci urodzone w maju 2006r. 149
doro Upadki, siniaki i guzy Dzieci urodzone w marcu 2006r. 63
czarownica Pierwsze upadki pierwsze siniaki maluszkow Dzieci urodzone w kwietniu 2006 115
emih Dyscyplina (?!) Wzloty i upadki wychowawcze... Dzieci urodzone w listopadzie 2005 36
T Upadki, siniaki i guzy Zdrowie 407
Y Kiedy na l4 podczas epidemii? Koronawirus. Pytania, odpowiedzi, wsparcie 0
Aaazym Kiedy po Ovitrelle pęka pęcherzyk? Potrzebuję porady 2
Aaazym Kiedy po Ovitrelle pęka pęcherzyk? Potrzebuję porady 0
K Kiedy zaznaczyć pierwszy dzień cyklu? Staramy się 10
Domi9534 Kiedy się starać? Ciąża, poród, połóg 16
aniaslu In Vitro. Kiedy może pomóc? Odpowiada specjalistka Temat tygodnia 2
Elencza Kiedy zmiana łóżeczka na większe..? Potrzebuję porady 10
Elencza Kiedy do ginekologa?(niskie beta hcg) Potrzebuję porady 38
aniaslu Kiedy pójść do ortoptyka lub okulisty? Odpowiada specjalistka Temat tygodnia 9
aniaslu Kiedy starania o dziecko wydają się bezskuteczne. Temat tygodnia 0
akinoM222 Kiedy test Potrzebuję porady 17
S Kiedy Wasze niemowlaki same usiadły? Potrzebuję porady 26
T Jak powiedzieć? Kiedy oswoje się z myślą? Potrzebuję porady 91
Aniaanka kiedy klasc dziecko na brzuch Potrzebuję porady 14
K 40 tydzień, dziecko duże, a główka "za" wysoko Potrzebuję porady 9
Paulina31 Wyprawka... Kiedy? Potrzebuję porady 18
M Macierzyński i l4 ,kiedy ? Czy sie nalezy ? Październikowe mamy 2020 4
M Kiedy najlepiej się kochać z mężczyzna by zajść w ciążę? Potrzebuję porady 41
M Rotawirusy i meningokoki - kiedy szczepić? Potrzebuję porady 5
B Wiek ciąży w długim cyklu. Kiedy do lekarza żeby dostać becikowe? Potrzebuję porady 12
K Kiedy urodziny w lutym? Dzieci urodzone w lutym 2005 1
Angelika Prus Objawy kiedy co i jak? Potrzebuję porady 11
Brzuszek2 Kiedy wiedzialyscie że jesteście w ciąży? Przyszłe mamy 23
J Kiedy do ginekologa? Który to tydzień ciąży? Potrzebuję porady 11
Rabatka Kiedy pozytywny test ciążowy po pregnylu Potrzebuję porady 4
K Kiedy test po implantacji Staramy się 34
Angelika Prus Testy beta kiedy? Potrzebuję porady 9
Marynia88 Kiedy niemowlak powinien jeść grudki? Potrzebuję porady 14
U Kiedy robiłyście prenatalne w 1. trymestrze? Potrzebuję porady 17
L Kiedy złożyć wniosek do ZUS o zasiłek chorobowy? Potrzebuję porady 7
KociTata Temperatura u noworodka, ile i kiedy może być gorączka? Potrzebuję porady 24
C Jakie mleko po mm i kiedy? Potrzebuję porady 9
LadySnow Kiedy po raz 1 zobaczyłyście zarodek? Potrzebuję porady 18
K Kiedy powtórzyć test ciążowy? Potrzebuję porady 7
S Zastrzyk Ovitrelle, kiedy spodziewać się miesiączki? Potrzebuję porady 28
LadySnow Kiedy powiedzieć w pracy o ciąży? Potrzebuję porady 21
vieblonde Kiedy ojciec dziecka nie interesuje się jego życiem. Jak sobie z tym radzicie? Pytanie tygodnia 20
L Kiedy najlepiej wykorzystać zaległy urlop wypoczynkowy? Potrzebuję porady 2
aniaslu Kiedy nie należy szczepić dziecka? Rozwiewamy wątpliwości Potrzebuję porady 1
A Kiedy powstaje zarodek? Potrzebuję porady 3
A Kiedy uwidacznia się zarodek? Potrzebuję porady 1
Marika261993 Beta hcg kiedy Potrzebuję porady 7
U Kiedy mijają objawy ciąży po poronieniu Potrzebuję porady 15
R Do kiedy drzemki ? Potrzebuję porady 12