reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Urlop,a zasiłek macierzyński

Dmalw

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Kwiecień 2019
Postów
3 389
Dziewczynki, proszę o Waszą pomoc bo dla mnie to pokręcone.
Jestem w 26 TC na L4.
Pracuje na umowę na zastępstwo i rodzę w maju. Koleżanka wraca we wrześniu więc teoretycznie (bo tego jeszcze nie wiem) ja zostaję zwolniona.

Czy dobrze rozumiem,że od maja do września skladam papiery do pracodawcy i on wypłaca mi za urlop macierzyński? I w momencie kiedy moje zatrudnienie się kończy we wrześniu ZUS wypłaca mi już zasiłek macierzyński?
 
reklama
Rozwiązanie
Jeśli ma Pani Pue Zus proszę się zalogować i podejrzeć swoje zasiłki i tam kliknąć jak jest zasiłek macierzyński i powinna być rozpiska kiedy będą pieniądze wypłacane w danym miesiącu.
Dokładnie tak jak napisałaś. Do momentu powrotu pracownika, którego zastępujesz płaci pracodawca. Jak pracownik wróci to twoje zatrudnienie się kończy a wypłatę zasiłku macierzyńskiego przejmuje ZUS.
 
A to dziwne, bo do czasu wygaśnięcia umowy powinien pracodawca wg tego co się dowiedziałam [emoji848]
Czyli do marca 2021 płaci Ci ZUS (?)
A powiedz proszę, kiedy i komu musiałaś zgłosić informacje dotyczące okresu pobierania zasiłku i procentu? Bo to jest jakoś tak że jak rok czasu to 80% a jak pół roku to chyba 100?
Czy zgłaszalas to pracodawcy i on dalej przekazuje to do zus-u?

Mam tak samo. Umowa na zasteptwo. Urodzilam w styczniu a w marcu wraca zastepowana. A od razu placi mi zus. Nie wiem czemu
 
Zgłaszam do pracodawcy i jemu dalam wniosek. Po czym zus mnie wezwwal listownie do dostarczenie aktu urodzenia i oswiadczenia meza ze nie wybiera sie na rodziciellski.. I ciagle czekam na hajs
 
Jeśli ma Pani Pue Zus proszę się zalogować i podejrzeć swoje zasiłki i tam kliknąć jak jest zasiłek macierzyński i powinna być rozpiska kiedy będą pieniądze wypłacane w danym miesiącu.
 
Rozwiązanie
Do góry