reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Urlop macierzyński

Angelin

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
16 Wrzesień 2019
Postów
43
Witam kiedy zgłosić urlop macierzyński do ilu dni po urodzeniu jak to zrobic gdy prcuje na pełny etat do zusu czy do pracodawcy
 
reklama
Rozwiązanie
Zgłaszasz pracodawcy, najlepiej dość szybko. Pracodawca ci powie jakie dokumenty mu musisz dostarczyć i do kiedy, na dostarczenie są chyba 2 lub 3 tygodnie (nie pamiętam dokładnie). Ja jakoś 2 dni po porodzie wysłałam do pracy informację, że urodziłam tego i tego dnia, żeby pracodawca wiedział, że od tego dnia jestem już na urlopie macierzynskim, a nie dalej na L4.
Urodzenie dziecka zgłaszasz do pracodawcy. On ma już obowiązek dokonać wszystkich zgłoszeń do ZUS.
Najlepiej zgłosić to od razu. Może być też wymagany wniosek o przyznanie urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego (jeśli od razu wiesz, że będziesz korzystać z obu). Na pewno pracodawca albo kadrowa powie Ci, jakie dokumenty masz im przedstawić.
 
Zgłaszasz pracodawcy, najlepiej dość szybko. Pracodawca ci powie jakie dokumenty mu musisz dostarczyć i do kiedy, na dostarczenie są chyba 2 lub 3 tygodnie (nie pamiętam dokładnie). Ja jakoś 2 dni po porodzie wysłałam do pracy informację, że urodziłam tego i tego dnia, żeby pracodawca wiedział, że od tego dnia jestem już na urlopie macierzynskim, a nie dalej na L4.
 
Rozwiązanie
Do góry