reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Urządzamy kącik, pokoik dla naszego maleństwa :)

reklama
a ja myślałam o namalowaniu wzoru np misia lub samolotu (mój mąż zajmuje sie samolotami a do chłopczyka to będzie pasować) boje sie tylko że nie namaluje ładnie więc mam 2 opcje: 1. ścianę podzielić na kratki i odwzorować rysunek z kartki. Boje się jednak ze mi to za dobrze nie wyjdzie. Opcja 2. obrazek z komputera rzucić na ścianę za pomocą projektora i odrysować (tylko musze znaleźć kogoś kto mi pożyczy rzutnik). Co o tym myślicie?
 
Zobacz załącznik 388355moj Kamil ma takie literki:) są dość grube takie piankowe, fajne przestrzenne no a jesli chodzi o wzor i kolory to oczywiscie był moj wybor, teraz tez małej chce zamowic ale to juz blizej grudnia:) bo poki co planuję malowanie wszystkich pokoi i nei wiem co, gdzie i jak jeszcze bezie zrobione, a poza tym po co maja lezec:).


śłiczny kolorek,a to w Twojej sypialni czy u Kamilka??
i te lioterki cudne:)

my tez mamy malowac,ale tylko sypialnie:) i chyba jednak wybiore kolorek jasmin...to taki bezyk..i tapete nad łózkiem...
 
u nas tapeta będzie jasna zieleń, a w rogu przy spadzie ścian namaluję małemu dwie paprotki taki znak mojego K. i mój, a niech ma. Tapetować mi nie pozwolą i malować sufitu to chociaż coś mu namaluję na ścianie. Zmieniliśmy też łóżeczko, bo chcieliśmy najpierw z babyvox, ale ostatnio jak oglądaliśmy meble do sypialni to natkneliśmy się na firmę Kurt Royce i łóżeczko z serii Classic jest prześliczne z kolorem mozaiki do wyboru. Pikne!!!!:happy:
 
Poczytałam i pooglądałam Wasze pomysły-wszystkie słodkie.Pokoik Malutkiej będzie w kolorze papayki,a na jednej ze ścian mam przewidziane drzewko(naklejka) z pojedynczych elementów, a pod drzewkiem kotek i piesek oraz parę kwiatuszków.
Mąż nie chce pozwolic na te naklejanki, bo planuje sobie na razie urządzić w pokoiku coś w rodzaju biura.Na razie stoi w nim mega wielgachne biurko(narożne),zajmuje pół pokoju i obecnie pracuję nad tym ,żeby wawalić śrokową jego część celem zmniejszenia gabarytów, bo już naprawdę niewiele tam się zmieści.
 
Kurcze dziewczyny coraz mniej czasu nam zostało a tu na tym wątku taki mały ruch :) j mam problem taki: komoda biała, łóżeczko w kolorze drewna, przewijak też. Albo muszę przemalować wszystko na biało albo na kolor drewna. Pytanie tylko brzmi jak zachowa sie malowana okleina na komodzie? już sama nie wiem co robić:(
U nas kolor ścian zielony - pędy bambusa :) brakuje jeszcze karnisza (zasłonki juz mam zielono-niebieskie w misie) i lampy - coś idzie nam jej wieszanie jak krew z nosa:(
A i zmieniła mi się koncepcja - będę rysowała samolociki w pokoju (mąż pracuje przy samolotach więc dla synka bedzie jak znalazł). Planuje to zrobić tak że samolociki które znalazłam przerobiłam w photoshopie i zamierzam je wydrukować i powiększyć na xero zwykłym i odbić na kalkach na ściane. Jak wyjdzie umieszcze zdjęcie, a jak nie.... to nie wiem co zrobie;)
 
kurcze dziewczyny, jak ja Wam zazdroszczę tej możliwości poszalenia z urządzaniem kącika dla maluszka, my póki nie jesteśmy na swoim to mamy jedynie łóżeczko wstawione w naszym pokoju :( ścian nie pomalujemy na żadne szalone dziecięce kolory, zresztą i tak jakoś w lutym przemalowaliśmy ściany z żółtego na jasny szary, nad łóżkiem mamy wielki plakat z filmu Pulp Fiction :D no bardzo dziecięco, nie powiem hehe... a łóżeczko stoi przy oknie dachowym, pod skosem, myślałam, że może na tym skosie ponaklajemy takie gwiazdki, które świecą w ciemności, sama nie wiem, mało możliwości mamy niestety, nie mogę się za to doczekać aż w końcu przeprowadizmy się na swoje i będę urządzała wszystko jak tylko mi się zamarzy, no ale to jeszcze ok rok czekania :(
 
reklama
Pyszczek, płyta meblowa, z której najprawdopodobniej zrobiona jest Twoja komoda (bo nie z drewna, prawda?) NIE NADAJE SIĘ do malowania. Większość laminatów po prostu nie przyjmie Ci farby, będą takie niedomalowania, a może nawet zajść reakcja chemiczna. W pozostałej części uda Ci się pomalować, ale farba szybko wytrze się na rogach. Jednym słowem, nie rób tego! :)
Jest jednak ratunek i myślę, że to najlepsze rozwiązanie, tylko moim zdaniem nie powinnaś zrobić tego, co proponuję na całej kokodzie, a na wybranych jej elementach. Wówczas ta biel, które zostanie będzie dodatkowym kolorem, który przecież gdzieś tam się powtórzy - choćby na passe-partout obrazków na ścianie, na prześcieradełku, firankach itd.

Tutaj znajdziesz przykładowe wzory okleiny meblowej, która ma stronę klejącą i idealnie powinna nadać się na Twoją komodę Okleiny, Tapety i dekoracja ściany, Dekoracja w sklepach Leroy Merlin
Wybierz taką okleinę, która najbardziej przypomina kolor łóżka i przewijaka. Łóżeczka zwykle są sosnowe, ale dodatkowo wybarwiają je na różne kolory, więc nie kupuj folii sugerując się jedynie nazwą "sosna". Zawsze możesz wziąć szczebelek do sklepu ;)
Tą folią oklej albo całe fronty szuflad, albo wręcz na frontach tych przyklej z przodu prostokąty, ale nie na całości tylko zostawiąjąc np. 1 cm marginesu dookoła. Myślę, że może to wyglądać ładnie i ciekawie (pamiętaj, że uchwyty warto odkręcić przed przyklejaniem czegoś ;)).
Odradzam naklejanie folii na blacie komody. Mimo wszystko jest to materiał ścieralny i po jakimś czasie nie wyglądałoby to fajnie.
Korzystałam kiedyś z takiego rozwiązania na ramie lustra, podstawie wieszaków na ścianę i półce łazienkowej (na półce po dłuższym czasie folia zaczęła się właśnie wycierać). Wygląda to naprawdę fajnie, tylko jeśli będziesz oklejać bryły (nie tylko powierzchnie płaskie) musisz się postarać na rogach, żeby wyglądało to naprawdę estetycznie. Ja do takich detali mam M. ;)
 
Do góry