reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG ( 3D , 4D, genetyczne)

Ewka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Wrzesień 2004
Postów
877
Witajcie mamusie i przyszłe mamusie!! Wczoraj robiłam USG dopplerowskie. Niestety lekarz za bardzo mi nie wytłumaczył te wyniki. Niby wszystko jest ok, ale fajnie by było porównać je z waszymi.
U mie na 22 tydzień kształtują się tak:
BPD (wymiar dwuciemieniowy główki) 5,18
AC (obwód brzuszka) 18,11
FL ( dł. kości udowej) 3,75
FTA - NIE WIEM CO TO OZNACZA - 26,09
Przy tych wszystkich wynikach jest napisane, , że np obwód brzuszka wskazuje na 23 tydzień ciąży. Tak mi się bynajmniej zdaje, bo te wyniki dla mnie są bardzo nieczytelne. Poza tym tam jest jeszcze procentowo porównanie tych wyników- do czego to służy to już wogóle nie mam pojęcia.
Do tego jest napisane , że łożysko o I st. dojrzałości( czy to dobrze??), a kanał szyjki dł. 36mm. Poza tym mam jeszcze wyniki przepływu krwi itp. ale to już wogle dla mnie czarna magia. Może któraś z was zna jakąś stronę gdzie dokładnie takie rzeczy są wyjaśnione.
Czekam na wasze wyniki i zobaczymy co nam z tego wyjdzie. Wiem, że na Babyboom był już podobny post, ale nie mogę go znaleźć. Pozdrawiam serdecznie
Ewka
 
reklama
Ja miałam robione takie badanie w 36 tygodniu ciazy więc chyba sie niestety nie przydam, lekarz tez tylko powiedział ze jest wszystko OKI i mam iść do prowadzącego , a prowadzący ginekolog powiedział jeszcze mniej - "aha" i tyle wiem z moich badań, na szczęście moja już ma dwa latka :)
 
To ja tez sie dopisze. Ja jestem obecnie w 17.3tc a usg mialam robione pod konec 16tc.
CRL-97mm ciemień-siedzeń
BPD-36mm dwuciemień
HC-123mm obwod glowki
FL-20mm kosc udowa
AC-128mm obw. brzuszka
EFBW-207gram waga


Wg mojego usg wynika ze dzidzia jest starsza o tydzien i termin mi sie przesunal z 20 na 13czerwca.
Wg tych wszystkich ksazek to moje malenstwo duzo wazy jak na ten tydzien a za malo ma wzrostu ale olewam to bo wszedzie inaczej pisza.trzeba sluchac lekarza poprostu.
 
Wiecie, po tym US połowkowym nabraliśmy z męzem ochoty na 3D :) Na tamtym co prawda widać a to kręgosłupik, a to nózki, a to cipcię ;D, ale może warto by było zrobić też trójwymiarowe? Bardzij na pamiątkę niż diagnostycznie. Nie mialam wielu USG (na razie 3) i się tak zastanawiam...
Gdzie w Warszawie można zrobić dobre USG oprócz Roszkowskiego?
 
Aletko dzięki za namiary :-* Czy idziesz tam do kogos konkretnego, czy wszytsko jedno?
 
Aletka pisze:
Witaj, ja sie wybieram w Warszawie na Krakowskie Przedmiescie. Koszt badania 150 zł i nagrywaja na CD

ul. Krakowskie Przedmieście 67/ 2,00-071 Warszawa

A kiedy sie wybierasz? Ja tez sie nosze z zamiarem zrobienia 3D na Krakowskim, ale ciekawi mnie, czy robia to dobrze. Jestem pacjentka CM Lim w Marrioitt'cie ale ostatnie USG bylo totalna porazka.... Wiec juz nie mam swietosci, wszedzie zdarzaja sie dyletanci :(
 
reklama
Witam! ja również polecam badanie USG 3D na krakowskim. Przyjemny gabinet i lekarz który nie wykonuje tego mechanicznie, tylko na prawde poświęca Tobie i dzidziusiowi bardzo dużo uwagi.
Mi nawet zrobił pocztówkę ze zdjęciem buziaka mojego maleństwa :D
Gab. Gin. "Zdrowie", tel. 826 08 25
 
Do góry