reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG ( 3D , 4D, genetyczne)

reklama
Aletko, właśnie cały dzień wypatrywałam odpowiedzi. Dzięki! Zaraz tam jedziemy! :-* :-* :-*
 
Dzidziulek nadal jest dziewczynką ;D co mnie bardzo cieszy, bo juz sie przyzwyczaiłam do tej mysli. Zdrowa, dobrze się rozwija i strasznie sie wierciła. Lekarz miły, dowcipny, badał mnie aż 45 minut (niestety weszlismy też z 45 minutowym poslizgiem...). Wrażenia sa naprawdę niesamowite, dziewczyny! Widziałam jak ssie paluszka, jak bawi się nózkami, jak otwiera buźkę :) Dostaliśmy az dwie płytki i sliczne zdjęcie!
 
Ja byłam na usg na Krakowskim w 13 tc i również polecam. Dzidziuś nie wyglądał jeszcze za ciekawie, poza tym trudno go było uchwycić - tak skakał. Co do zapisu na cd to jest tego tylko chwilka dosłownie , myślałam że będzie więcej. Dostaliśmy też widokówkę. Teraz się wybieram, ok 29 tc.
A na normalne usg chodzę do dr. Roberta Makowskiego (czy to ten o którym mówicie??? pracuje w św.Zofii czyli na Zelaznej) do gabinetu przy ul.Łuckiej 18 w Warszawie. Ten gabinet i dr.Makowskiego z całego serca polecam. Bardzo miły człowiek, rzeczowy i dobry specjalista od usg. Całe badanie zapisuje na cd, z ostatniego mamy film trwający aż 12 minut. Ogląda i mierzy dokładnie dzidziusia. Nawet pokazał nam ptaszka ostatnio (na monitorze oczywiście!!!). Byłam tam w 10 tc - 100 zł, w 22 tc - 130 zł.
polecam i pozdrawiam
 
Ja polecam Wam USG u dr Roszkowskiego ( dla Warszawianek). Dr Roszkowski jest jednym z trzech  w Polsce najlepszych specjalistów co do wykrywania wad u płodu. Poza tym na codzień pracuje w Szpitalu na czerniakowskiej na patologii noworodków i zajmuje się najcięższymi przypadkami. Byłam u niego w 22 t na usg połówkowym. Bardzo dokładnie ogląda wszystkie narządy i daje szczegółowy opis. Wizyta kosztuje 250 zl. trzeba się dużo wcześniej umawiać. gabinet jest na Finlandzkiej 9 zapisy po godz 12 616 13 87. czytałam różne opinie zanim oszłam na badanie, ale jest naprawdę świetnym fachowcem i ma bardzo dobry sprzęt. nagrywa całe badanie na kasetę video + robi zdjęcia bużki w 3d.
 
Tak,. Makowski z Łuckiej to ten Makowski:) Poszłabym do niego, ale niestety USG 3D robi tylko w Pruszkowie, na Łuckiej jedynie "zwykłe". Co do Roszkowskiego to zdania na jego temat są mocno podzielone i to mnie skutecznie zniechęciło do wizyty. Nie jest "jednym z trzech najlepszych", bo nikt takich rankingów nie robi (bo na podstawie jakich kryteriów miałby?), tylko robił trójwymiarowe USG jako jeden z pierwszych w Polsce, a teraz jedzie na opinii. Na dodatek ceni się nie wiedzieć czemu dwa razy niemal drożej od innych, a badanie przeprowadza w 2D, jedynie na koniec włącza opcję 3D. Lekarz z Krakowskiego też podaje superdokładny opis, bada 45 minut, a na dodatek jest miły, ciepły i nie trzeba się zastanawiac, czy akurat bedzie miał dobry dzień, czy fochy.
 
Agatko, Aletko powiedzice jak nawzywa sie ten fajny lekarz na krakowskim - czy moze tam jest jeden?
Wybieram sie pod koniec tego tygodnia jak tylko wyzdrowieje poniewaz z usg połówkowego u swojej lekarki jestem srednio zadowolona - odniosłam wrażenie jakby miala mało czasu albo kiepski humor
 
Krakowskie Przedmieście 67/2
tel 826-08-25
ten lekarz nie pracuje w tym tygodniu bo ma wolne jak chcesz zobaczyc zdjątko robione u niego to wejdź na karolinka 3d- nie jest najlepszej jakosci pojutrze umieszcze tam filmik- cena 150 za wizyte bardzo konkret usg i opis- zresztą Aletka w poscie zamieściła wszystki ważne info i wleiła zdjęcie swojej pyzy
 
ok dziekuje bardzo - wiec umówie sie na poniedziałek - mam nadzieje ze beda miejasca - Karolinka przesliczna :))) mam nadzieje że tez niedlugo bede mogla ogladać tak synka:)
 
reklama
Witam Was Wszystkie po raz pierwszy, ale nie mogłam się opanować i nie napisać... Byłam w tym tygodniu na Krakowskim (38 tydz.ciąży) żeby podejrzeć sobie malucha zanim zobaczymy się oko w oko :) I zafundowałam sobie dwie doby totalnego stresu. Niestety :( nie mogę podzielić opinii o kompetencji lekarza, który robił mi USG. Zdjęcia rzeczywiście wyszły śliczne, ale to akurat zasługa sprzętu... Dowiedziałam się, że dziecko jest za małe (wyszło że ma 2600 a to w zasadzie koniec ciąży...) że ma za krótkie nogi. Z drugiej strony przyznał, że w tak zaawansowanej ciąży to nawet nie może mi powiedzieć, czy są 2 ręce i 2 nogi bo tego nie widzi... Na filmie widać jak maluch zasłania się stopą (widać, że to na 100% stopa) - lekarz do mnie "O niech pani zobaczy jak się rączką zasłania". W opisie pisał rzeczy których nie mierzył - np AFI, a w większości komentarz był, że "nie dało się zobrazować". Długość uda była mierzona wielokrotnie (na jej podstawie wyliczona została niska waga) bo lekarz nie był pewien czy mierzy udo czy ramię... Jedyne, czego na 100% był pewien to płeć, nad czym spędził najwięcej czasu tak jakby to było najważniejsze... Tętno - 129: "bardzo niskie ale można przymknąć oko" - do tej pory takie tętno nie dziwiło żadnego lekarza który mnie badał... Podsumowanie: "ma pani bardzo małe dziecko, trzeba jak najszybciej zakończyć ciążę, pewnie pani pali... Ale niech się pani nie martwi - łatwiej będzie rodzić". Dziś w totalnym stresie powtórzyłam badanie - zwyczajne 2D ale u lekarza z renomą świetnego ultrasonologa - lekarz zaproponował powtórkę, żeby rozwiać wątpliwości bo gdyby wynik się potwierdził - dziś przyjęcie na oddział i próba wywołania porodu. Wynik: dziecko waży ok 3200g, żadnych nieprawidłowości, tętno w normie, zapis ktg idealny. Moje ostateczne wrażenia - film 3D świetna sprawa, można polecić, mamy niesamowitą pamiątkę i tego nie żałuję. Od strony medycznej - porażka kompletna, dwie nieprzespane noce i płacz w poduszkę. W szpitalu dowiedziałam się że na terenie Wawy "dobre" USG 3D kosztuje od 250 zł wzwyż... Niestety nikomu nie polecę gabinetu na Krakowskim Przedmieściu... Pozdrawiam wszystkie mamy. Ninka72
 
Do góry