reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG ( 3D , 4D, genetyczne)

Ninka! W naszej klinice... (piszę juz naszej, bo połowa Białostoczanek z wątku do niej chodzi) usg3d robia tylko po to, zeby ładne zdjęcie było czy tam filmik, do dokladnego zdiagnozowania dzidziusia zawsze stosują tradycyjne usg - zresztą b. dobry najnowszy sprzet. Bardzo sie ciesze, ze wszystko o Ciebie obrociło sie na dobre, szkoda tylko, że tak czesto niepotrzebne nerwy spotykaja nas przez niekompetentnych lekarzy.
 
reklama
Dziewczyny ja nadal uparcie będę Wam polecać Dr Roszkowskiego. Wiem , że jest drogi 250 zł i trzeba się dużo wcześniej zapisywać ale naprawdę zna się na tym co robi. Moja siostra i jej mąż ( pracował na Czerniakowskiej) oboje lekarze znają Roszkowskiego, i mówią ,że jest najlepszy. Moja lekarka też mnie do niego wysyłała. To, że niektóre dziewczyny piszą ,że rutyniarz i niekulturalny, cóż czasem każdy ma gorszy dzień... Ja szłam na wizytę z mieszanymi odczuciami ale był naprawdę sympatyczny. Wybieram się do niego też na usg w 32 tyg. Jeżeli boicie sie to można wybrać dr Kretowicza (uczył się od Roszkowskiego) przyjmuje w ty samym gabinecie i na tym samym sprzecie, jest tańszy.
 
Ostrzegam przed dr Olszewskim w Gdańsku!!! Oferuje niby USG 3D, także na reklamie na stronie internetowej a robi zwykłe USG i dopplera. Jak już ktoś jest u niego w gabinecie to naciąga na inne USG, kłamiąc mi np. , że za wysoka ciąża na USG 3 D ( tak na marginesie w którym tygodniu robiłyście USG 3D- bo ja 33 początek), lub ma za małą głowicę. Takie tam brednie. Tak więc oficjalnie w Trójmieście nie ma usg trójwymiarowego.
 
w srode ide na usg 3d na krakowskie przedmiescie.
ciekawa jestem tego, co sie tam wydarzy.
dam znac o wrazeniach.
pozdrawiam wszystkie przyszle mamy!
 
Dziewczyny mam do Was pytanie, za jakieś 3 tygodnie powinnam wybrać się na USG połówkowe. Czy już warto iść na 3d?? Piszecie, że badanie na Krakowskim trwa 45min, aż tyle? Ja byłam w 16tc u Makowskiego na Łuckiej i badanie trwało ok. 10 min.
Nie wiem gdzie mam teraz iść, znowu na Łucką, czy na 3d, a jeśli 3D to gdzie? Na Łuckiej dostałam filmik z przebiegiem calutkiego badania USG, super sprawa - ciągle go oglądam ;) A z tego co piszecie na Krakowskim dają tylko fragmencik filmu ... a jak jest w LIM-ie a jak w Pruszkowie ...
Ojojoj już sama nie wiem co mam teraz zrobić. Nawet nie wiem co dokładnie znaczy USG połówkowe ...

pomocy pls, pls!
 
Doxa moje badanie polówkowe trwało tez ok 45 minut. Całosc była robiona w wersji klasycznej (bardziej dokładna) a potem na koniec zabawa w 3d - portreciki itp. Pozdrawiam.
 
Cześć kobietki, chętnie polecę usg 3d w Poznaniu ,a propo połówkowego ja byłam w 22 tygodniu i nie żałowałam. Lekarz namawiał nas wcześniej na to badanie jeszcze w pierwszym trymestrze, zeby wykluczyć wady rozwojowe ale stwierdziliśmy, że co mabyć to będzie.Na to drugie już poszlismyi na prawdę było warto. Dowiedzieliśmy się, że w 22 tygodniu można już wykluczyć rozszczepienie podniebienia i wargi - wydawało nam się to takie niesamowite, a le polecam wahajacym się bo takich rzeczy się nie zapomina. USD jest tak dokładne, że przy pierwszym obrazie mój mąż wykrzyknął "jest pisior" no i miał rację - Mateusz ma już prawie 7 miesięcy.

Pzdr.
 
reklama
hmmm no to już nie wiem, na Łuckiej w Warszawie standardowo umawiają pacjentki co 15 min, tam jest 2D, ale to chyba za krótko jak na badanie połówkowe, co sądzicie?
Żużaczku, tak właśnie myślałam, że to 3D to tylko włączają aby fotkę zrobić :) a badanie przebiega w 2D.

Dziewczyny z Warszawy, gdzie i u kogo polecacie zrobić dobre i dokładne USG połówkowe?
 
Do góry