reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG 3D/4D - jak to wygląda :)

A

anetas

Gość
reklama
Hej, super linki. Kobitki, nie wiem dlaczego wszyscy (nie mówię o Was) spostrzegają to usg 3D i 4D jako kaprys i wyrzucenie prawie 200zł. na kolorowe zdjęcie z usg i krótki filmik. W tym wszystkim najbardziej chodzi o to aby dowiedzieć się czy płód nie ma ewentualnych wad i rozpoczęcie leczenia jeszcze w łonie. Po co urodzić dziecko np: z zajęczą wargą i robić mu przez całe życie operacje, jeśli można temu zapobiec wczesnym wykryciem właśnie przez to usg i podaniem matce odpowiednich leków. Nie mówiąc już o poważniejszych wadach typu zespól downa, bo z tym już nic się nie da zrobić, ale ja i tak wolałabym się dowiedzieć przed urodzeniem i mieć czas się do tego przygotować psychicznie niż przeżyć szok po porodzie. W czasie całej ciąży powinno się zrobić dwa razy to usg, pierwszy raz około 14 tygodnia aby wykluczyć między innymi zespół downa. Drugi raz około 22 tygodnia, aby wykluczyć mniejsze wady np. zajęczą wargę. Ja jetem po tym pierwszym i jestem już spokojna,że moja dzidzia wad poważnych nie ma, a na drugie też się wybieram, chociaż na szczęście dla mnie mój lekarz też ma już ten sprzęt i zrobi mi to w cenie wizyty:-).
 
Kobitki ja tam wybieram sie z mezusiem na ugs 4D, stwierdzilismy ze jest to nasze pierwsze dziecko i chcemy sobie zrobic taka frajde :-)

W 20 tyg bedziemymieli specjalistyczne usg w szpitalu, majace wykluczyc choroby i wady...a w ok 26 tyd sami wybieramy sie dla frajdy na usg do prywatnej kliniki

www.goldenviewultrasound.com - w tej klinice mymy umowione spotkanie :-)
 
anetas - skoro tak uważasz to znaczy, że lekarz mnie okłamał i parę moich koleżanek też, opowiadając,że dzięki temu usg można więcej wad wychwycić niż normalnie. Wiesz, ja dostałam opis tego usg, który dokładnie mi lekarz wytłumaczył. Nigdy takiego opisu nie dostałam przy normalnym usg. Opisali tam dokładnie przejaśnienie na kości karkowej i długość kości nosowej i dzięki tym cyferkom stwierdzili,że nie ma zespołu downa. W Polsce nie ma żadnych przedstawień, normalnie dostajesz opis, parę zdjęć i filmik, ale nie jest to główny punkt tego badania. Ja przed pójściem na to usg też wiele czytałam na ten temat. Nie chcę się sprzeczać, ale oprócz frajdy dla rodziców to też ważne badanie dla płodu.
 
wiecie co,może jestem dziwna ale mnie sie wcale te zdjęcia nie podobają,są z jednej strony bardzo intymne ale z drugiej strony ciałko i twarzyczka takiego maluszka z zamkniętymi oczkami jest nie z tej ziemi,zniekształcona i źle mi się kojarzy!
 
yulkana -ale za to jaki filmik!!!! Takie emocje jak zobaczyłam małego jak się za głowę chwyta, a później jak sobie rączkę ogląda:-)
 
Yulkana Ja mojemu Menowi jak pokazałam te stronki to powiedział, ze on nie chce takiego kosmity małego oglądać ;-) :laugh2: Ja powiem szczerze, ze też jakoś najpierw te zdjatka dla mnie były takie dziwne...tak dziwnie ten dzidziuś wygląda, ale i tak chce się wybrać na USG 3D lub 4D :-) Tylko jeszcze wiem gdzie tu w pobliżu mnie mogę na takie USG się wybrać :-p

Mausi Mój lekarz uważa, ze takie USG 3D/4D jest zbędne, bo tak na prawdę ze zwykłego USG 2D lekarz wyczyta co trzeba...tak jak mówi Anetas USG genetyczne np...bardzo dokładne, i to jest w 2D własnie :tak:
To jest raczej dla nas żeby sobie pooglądać i filmik mieć :-)
Ale super, ze Twój lekarz dysponuje takim super sprzętem i mozesz sobie pooglądać przy okazji tych dokładnych pomiarów:-) :tak:
 
usa-anetas...patriotką to ty nie jesteś,jak dla mnie makabra,usa oczywiście
 
reklama
Pewnie Dziewczyny, że każda zrobi to co będzie uważała za słuszne, ale jak ktoś może pozwolić sobie na taki wydatek to warto, ja nie mogę się doczekac następnego 3D. Pewnie będzie już bardziej wyraźne, pochwalę się Wam zdjątkami. Ja na sprzęt w Polsce nie narzekam i na lekarzy tym bardziej, przynajmniej mój ma świetny sprzęcik no i dobrą opinię w Trójmieście:-).
 
Do góry