reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG 3d

madzialena647

Fanka BB :)
Dołączył(a)
7 Październik 2010
Postów
1 937
Witam wszystkie przyszłe mamusie:-) Mam pytanie, chodzi mi o usg robione w 3d, jestem w siódmym miesiącu ciąży i nie znamy jeszcze plci dziecka:( na zwykłym usg juz jej nie zobacze bo dziecko jest za duze - tak stwierdził lekarz... i jedynym wyjściem jest własnie takie usg:) Czy miałyście je może? ile ono kosztuje u jak dokładnie wygląda i czy moge na nim by z partnerem?:-) Pochodze z okolic Lubina ( woj. dolnośląskie) więc może któraś z was ma jakieś namiary:) Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam cieplutko:*:*:*
 
reklama
Ja miałam USG 3 D ale to czy zobaczysz płeć dziecka na Nim wcale nie jest już takie pewne. Znasz czynniki dlaczego, więc pisać o tym nie będę, ale życzę by się dzidzia jednak odsłoniła :) I oczywiście możesz być z partnerem jak najbardziej! Z USG jest jak z pogodą :) Byle zmieniła się na korzyść, tak samo by dzidzia pokazała chociażby buzię ... Nam się udało zobaczyć i siusiaka i buziaka :) Zapłaciliśmy 320 zł (cena w zależności od regionu, podzwoń po gabinetach i się wypytaj), dostaliśmy zdjęcia (5 szt.) i nagranie (15 min) na płycie :) A wygląda identycznie jak zwykłe USG, różni się tylko sprzętem oraz tym, że będziesz podglądać dzidziusia w obrazie trójwymiarowym :)

Poszukaj w Google na temat gabinetów w Twojej okolicy:
Wpisz Lubin USG 3 D w google. Bo mi lin nie wchodzi i wypada na Lublin :)

A najlepiej zapytaj lekarza prowadzącego czy nie ma takiej możliwości wykonać prywatnie takie USG

Pozdrawiam/y.
 
Ostatnia edycja:
madzialena647 ja dopiero w 7 miesiącu miałam potwierdzoną płeć maluszka i było to własnie na zwykłym 2D, nie wiem czemu lekarz stwierdził, że jedynym wyjściem jest 3D. Jeżeli dzieciaczek jest ułożony w taki sposób, że nie można podglądnąć płci to 3D nic nie pomoże.
 
A ja bym poszła na 3d. Byłam, więc wiem, że się opłaci. Lekarz dokładniuśko obejrzy sobie maluszka i może nawet wcześniej znaleźć jakieś wady rozwojowe, co często ratuje potem życie. Mojej koleżance lekarz znalazł u dziecka malutką wadę serduszka. Na zwykłym USG nie było jej widać. Leczona nie jest najmniejszym problemem. Mały zabieg i mała zdrowa jak rydz. Ale jakby jej nie znaleźli, to mogłoby być krucho. Inna dzięki USG 3d dowiedziała się, że jej dzidzia urodzi się bez jednej nerki i już przed urodzeniem wiedziała, co ją czeka, że nie jest to nic strasznego i miała czas, żeby się psychicznie do tego przygotować. Mały leżał w szpitalu chyba z 2 miesiące, ale potem do domku wrócił cały i zdrowy :) Dlatego warto. A płeć też pewnie da się jakoś złapać. U mnie lekarz szukał buźki dziecka przez przeszło pół godziny, ale Maks był uparty i nie chciał pokazać :D Koszt takiego USG z nagraniem w Rybniku wynosi ok.200zł
 
teraz juz sama nie wiem;/ mój D bardzo chce znac plec dziecka, dojezdzalam specjalnie z innego miasta na zwykle usg to mnie lekarz za przeproszeniem ,,pogonil,, i powiedzial ze skoro nic sie nie dzieje to nie bedzie specjalnie robil mi usg a jak chce poznac plec to zebym pojechala sobie prywatnie i zrobila usg 3D wiec chyba sie na to zdecyduje, przynajmniej sie dowiem cy z moja dzidzia wszystko jest w porządku. Dziekuje za odpowiedzi:) Pozdrawiam buziaczki:*:*:*
 
To dziwne,że lekarz tak Cię olał:angry:
Nie można stwierdzić,że już nie zobaczy się płci dziecka bo wszystko zależy od tego jak się maluch ułoży.
Ale jeśli masz jeździć do tego konowała i słuchać głupiej gadki to faktycznie lepiej znajdź gabinet z usg 3D/4D.Wrażenia nie do opisania...łzy same lecą,a do tego kilka zdjęć, płyta cd z nagraniem ok.15min..Na badaniu możesz być z mężem, mamą itp.:-D Wykrywa zmiany niewidoczne na zwykłym usg a to przecież bardzo ważne.
Ja w drugiej ciąży miałam stwierdzone na usg w 16tyg.,że będzie dziewczynka.Potem to się powtarzało.Czułam,że usg trójwymiarowe będzie pewnikiem(takie 99,9%).
Ja badanie robiłam w Łodzi i płaciłam 350zł, w tym 50zł za echo serduszka.Na płycie też słychać to cudne łomotanie:-)
 
Hej. Dziwnie sformulowal zdanie Twoj lekarz, ja nie wiedzialam do 8 miesiaca jaką płeć bedzie miało moje malenstwo, dopiero ostatnio jak bylam w szpitalu lekarz robil usg 2D i powiedział ze dziewczynka, wiec jeżeli dzidzi nie jest ułożona tak ze naprawde nie mozna zobaczyc to nie ma roznicy czy to 2d czy 3d :)
 
dokładnie tak jak pisze Violett:)
Wiadomo na 3D to inne wrażenia, bo sama byłam zachwycona, ale to własnie jest raczej dla efektu. Wiele lekarzy uważa, że na 2D lepiej im sie robi pomiary i jest lepsze z medycznego punktu widzenia.
 
Dokładnie zgadzam sie z poprzedniczką na dobrym 2D lepiej widać oczywiście dla fachowca.
Ja miałam 3D połówkowe super przeżycie, ale zauważyłam ze jak mierzył serduszko i dokonywał wszystkich pomiarów to przełączał sobie na 2D jak zapytałam dlaczego powiedział ze jest dla nich czytelniejsze - wiec tym bardziej dziwi sie temu co powiedział twój lekarz pewnie po prostu chciał cie zbyć
ja mam płeć u obu lekarzy sprawdzaną na 2D i oboje powiedzieli to samo :)
 
reklama
Do góry