reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG 3d

Pomiary zawsze wykonuje sie na USG 2D. A USG 3D jest powiedzmy dla naszego widzimisie bynajmiej juz na tym etapie.
Takie wady jak dziurka w serduszku mozna wykryc na USG 2D tylko jezeli wykonujacy lekarz zna sie.
 
reklama
Czyli radzicie mi zeby pojechac?:) w ciagu calej ciazy do szpitala potrzebuja 3 badania usg - trzecie robi sie w 30-33tygodniu ciazy, do tej pory mialam dwa badania a jestem juz w 31 tc wiec naprawde nie rozumiem czemu lekarz nie zrobil mi wtedy usg, kazal przyjechac na poczatku grudnia gdzie zostanie mi zaledwie 3 tygodnie do porodu..:( nie dosc ze to moja pierwsza ciąza, mam 19 lat i wiadomo ze czlowiek wszystkiego nie wie i teraz juz naprawde nie wiem co mam robic:(
 
moje zdanie jest takie zrób sobie po prostu prywatne USG nie koniecznie 3D ale super widoki :) wiec polecam i nie czekaj dłuzej bo potem i tak juz mało co widać
 
niestety usg musialam przelozyc...;/ nie poszlam dzisiaj bo brak czasu na cokolwiek;/ eh.. umowilam sie ze bede za tydz. bo musze zobaczyc jak tam moj maluszek:):):)
 
reklama
a teraz ksiazkowo troche
"
USG ciąży 2D/3D/4D to zestaw badań wykonywanych jednocześnie, pozwalające na ocenę stanu zarówno matki, jak i płodu. Podstawowa część ultrasonografii płodu to badanie dwuwymiarowe – 2D. Obserwujemy na nim przekrój wnętrza macicy i zarys ciała płodu wraz z obrazem jego narządów, tak jak przy prześwietleniu. Badanie umożliwia ocenę wielkości i kształtu różnych części ciała płodu, struktur anatomicznych i łożyska, jak również ocenę przepływu krwi. Dzięki badaniu 3D z kolei, możliwa jest trójwymiarowa rekonstrukcja płodu i wnętrza macicy. Uzyskuje się wtedy piękny, wyraźny obraz dziecka na którym przyszła mama może po raz pierwszy zobaczyć wyraźnie swoje maleństwo. Obrazowanie 4D to obrazowanie trójwymiarowe w czasie rzeczywistym, umożliwiające obserwację ruchów płodu i pracy serca" - troche teorii - tez jest wazna:)
 
Do góry