reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG 4D w Bielsku-Białej

reklama
Cześć dziewczyny!
Również popieram Linabb i Ivette73. Miałam robione usg połówkowe w 21 tygodniu ciąży w Rudzie Śląskiej w Genomie. Przyjmowała mnie bardzo kompetentna, ale też przemiła pani dr Walaszek. Zgłosiłam się tam na własne życzenie będąc chora na toxoplazmozę i oczywiście obawiając się o zarażenie dzieciątka i jakiekolwiek wywołane tym deformacje w jego mózgu.
Lekarka pomierzyła wszystkie główne narządy, kosteczki, serce, mózg. Maleństwo ułożyło się tak, że nie mogła dokładnie dojrzeć móżdżku, więc zostałam wysłana na 30-minutowy spacerek po Rudzie :) (dobrze, że na drodze znalazł się sklep dziecięcy). Wróciłam i już wszystko było jasne. Dzieciak zdrowy jak rydz.
Zbadała również przepływy w pępowinie i ułożenie łożyska. Wszystko to mam opisane na trzech stronach A4 plus mnóstwo zdjęć.
Była to jedyna wizyta, po której poczułam się pewnie i naprawdę spokojnie o dzidziusia. Myślę, że tak powinna wyglądać wizyta, za którą słono przecież się płaci.
Dziewczyny, naprawdę o wiele lepiej przejechać się do miejsca, gdzie fachowo wykonają USG. Mi od tamtej wizyty naprawdę jest o wiele lżej na sercu.
 
hej jo-anna ,
możesz opisać coś więcej na temat porodu w wodzie w szpitalu wojewódzkim? Czy trzeba sobie taki wcześniej zamówić, czy faktycznie trwa krócej niż normalny poród?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
:-):-)
Mysia czy miałas juz to usg prenatalne? Możesz cos o tym napisać?
A co do płci dzidziusia, czy wiesz juz co nosisz w brzuszku?

pozdrawiam

dorisay2512-:tak: Oczywście ze miałam to Usg Prenatalne:-):-) Będe4 miała synusia:)
jestem taka szczęśliwa że och... polecam jeszcze raz Dr.Stoleckiego i warto wydać kasę na tą klinikę.Obchodzą się z Toba godnie, bez pośpiechu, rozmawiają wszystko wytłumaczą takiego lekarza ginekologa w tych czasach ciężko znaleźć:tak::tak:

wstawiam fotke z USG 4D Bibi 2.jpg Pozdrawiam:blink::blink::blink:
 
Ivette73, właśnie w ostatni poniedziałek moja ginekolog wypatrzyła na swoim przedpotopowym sprzęcie jajeczka i fiurka :) Mam nadzieję, że o żadnej pomyłce już nie może być mowy.
Ivette, a ty znasz już płeć maleństwa?

Pozdrawiam.
 
Mysia gratulacje pieknego synusia :-). Na zdjęciu widać jak pieknie macha do mamusi.
Ja mam wizytę już jutro i mam nadzieję , że będzie dobrze... trochę się martwie bo czuję maleństwo bardzo nisko . No nic do jutra jakoś wytrzymam.
Dorciana Tobie równiez gratuluje synka .... jak jutro lekarz potwierdzi to co mówil na ostatniej wizycie, to dołącze do tych , które spodziewaja si e synków. Choc w moim przypadku to już drugi chłopczyk bedzie w domu. jednak najwazniejsze zeby bylo zdrowe
 
Ostatnia edycja:
Witam
Ja 6 lat temu rodziłam w Esculapie. Byłam bardzo zadowolona. Zwłasza po tym co zafundował mi Baliś. Chodziłam do niego całą ciąże prywatnie. A ja przyszło co do czego to nie miał nawet czasu odebrać telefonu.Ale szkoda gadać.

Teraz jestem na samym poczatku 2 ciązy.I tym razem bez wachania wybiorę Esculap. Byłam już tam wczesniej na kontrolnych wizytach u Dr. Biernackiego. I chyba u niego zostnę. Choć biore też pod uwagę Dr. Kawulok.
A jakie jest wasze zdanie? Możecie powiedzieć coś więcej o tych lekarzach.
 
No ja niestety mam inne zdanie co do Esculapa. Owszem dawniej podobno wiecej bylo opinii pozytywnych o tej klinice , ale niestety od jakiegos czasu słusze niestety same złe rzeczy. Jesli poród przebiega prawidłowo to jest ok ,ale w razie jakichkolwiek komplikacji często przewozi sie dziecko czy/i matkę do szpitala , bo w eskulapie niestety nie mają oddzialu z prawdziwego zdarzenia... dodam jeszcze ,że przecież wtedy czesto liczy się kazda minuta. Poza tym słyszalam ze po prodzie mąż nie może być cały czas przy żonie i swoim dziecku i wogole kiepsko z godzinami odwiedzin. Ja rodzilam swoje pierwsze dziecko w Wojewódzkim i bylam bardzo zadowolona. Mialam swoja położną i to jest dla mnie ważne , bo to ona jest przez caly poród przy mnie. Lekarz mnie malo interesuje , jaki będzie , taki będzie. Jego rola ogranicza się do zaszycia rany.... no ale to moje zdanie. pozdrawiam :-)
 
reklama
Dorisday niestety zgadzam się z Tobą. Ja skusiłam się na Eskulap (rodziłam w sierpniu 2009), ponieważ po pierwsze chciałam cc na życzenie, po drugie wcześniej rodziły tam moje koleżanki i było ok. Gdy umówiłam się na wizytę przedporodową, to pani doktor namawiała mnie na siłę na poród naturalny, bo to przecież lepiej, a poza tym mają znieczulenie. W końcu przystałam na to. Gdy byłam już 3 dni po terminie i przyjechałam na wizytę, okazało się, że wynik badania ktg jest niepokojący i trzeba wywoływać poród. Dodam, że nie było u mnie żadnego rozwarcia i nawet nie miewałam skurczy przepowiadających, słowem nic się nie działo. Oczywiście przystałam na wywoływanie porodu. Przez 18 godzin chodziłam podpięta do kroplówki, w międzyczasie odeszły mi wody. Dostałam dwa znieczulenia, pierwsze zadziałało super, przy drugim Witowski źle się wkłuł i znieczulił mi tylko połowę ciała! Powinni przy pierwszym wkłuciu założyć cewnik i przez niego podawać kolejne dawki znieczulenia, a nie wkłuwać się za każdym razem. Po zejściu drugiego znieczulenia miałam rozwarcie na 10 cm, ale dziecko nie znajdowało się jeszcze w kanale rodnym. Ja już nie miałam siły, żeby przeć po tylu godzinach łażenia po korytarzu, a ból był naprawdę nie do zniesienia. W końcu zażyczyłam sobie cc, które wykonali. Niestety w drugiej dobie po porodzie okazało się, że moje dziecko ma zakażenie wrodzone i musi być poddane antybiotykoterapii. Poza tym pediatra wysłuchała szmery na sercu. No i pojawił się problem, ponieważ mnie chcieli wysłać do domu (mieszkam w Cieszynie), a dziecko zostawić. Upierałam się, że chce zostać z dzieckiem, zwłaszcza, że byłam w nawale mlecznym, a mały nie tolerował mleka modyfikowanego, które próbowali mu podawać (później okazało się, że ma prawdopodobnie uczulenie na białko mleka krowiego). Wszystko sprowadzało się do tego, że nie mieli dla mnie łóżka. W końcu udało mi się zostać razem z małym, ale dali mi wyraźnie odczuć, że jestem tam niemile widziana - właściciel kliniki nawet powiedział mi chamsko, że nie może doczekać się, kiedy opuszczę jego szpital. Co więcej, próbował mi wmówić, że to moja wina, że dziecko jest chore, bo to ja pomimo wielokrotnego namawiania mnie przez personel do cc upierałam się przy porodzie sn!!! Oczywiście nic takiego nie miało miejsca, wszyscy tylko patrzyli jak się męczyłam.
Parę dodatkowych zdań należy się pani pediatrze z Eskulapa. Tak nieprzyjemnego lekarza spotkałam pierwszy raz w życiu. Jakiekolwiek moje pytania o stan zdrowia dziecka traktowała jako atak na nią. Kiedy mąż chciał z nią porozmawiać o problemach ze zdrowiem naszego synka, to potrafiła zadzwonić do mnie na komórkę i poinformować mnie, że nie życzy sobie, by ktokolwiek z mojej rodziny się z nią kontaktował. W kolejnych dniach (w sumie spędziliśmy tam tydzień) gdy przychodziła badać dziecko to w ogóle się do mnie nie odzywała, a zdarzyło się nawet, że do badania zabierała dziecko, by nie robić tego w mojej obecności! Koszmarna baba i to nie tylko moja opinia.
To co również przemawia na niekorzyść Eskulapa, to fakt, że nie robią tam badania słuchu, ani bioderek. Nie mają także specjalistycznego sprzętu i gdy jest poważniejszy problem z dzieckiem to przewożą je do wojewódzkiego. Ostatnio moja koleżanka rodziła w Eskulapie i okazało się, że dziecko ma zapalenie płuc - przewieźli je do wojewódzkiego.
Ogólnie rzecz biorąc nie polecam tej kliniki nikomu!
 
Do góry