reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG 4D w Bielsku-Białej

ivett jak zgłosiłam sie do szpitala to łóżko już na mnie czekało ,musiałam być na czczo do znieczulenia 6 godzin wcześniej nic sie nie je a 3 godz.nie pije.znieczulenie miałam do kręgosłupa (wbrew pozorom nic nie bolało bo wcześniej dostaje sie znieczulenie w miejsce wkłucia )po chwili już nic sie nie czuje od pasa w dół i lekarz zaczyna cięcie.przez cały czas byłam świadoma co sie dzieje a wszystko trwało ok 25 min.dodam jeszcze że anestezjolog cały czas pytał mnie jak sie czuje i czy nic sie ze mną nie dzieje podał mi nawet maske z tlenem żeby mi sie lepiej oddychało. jak wyciągają dziecko to po chwili pokazują a lek.pediatra który jest na sali od razu bada dziecko.moje dostało 10pkt. i od razu wiedziałam że jest ok.no a potem na sale pooperacyjną zawożą i tam już zajmują sie pacjentkami bardzo miłe pielęgniarki.co 4 godz. dostaje sie leki przeciwból.a na następny dzień rano trzeba wstać z łóżka ale zawsze jest przy tym pielęgniarka i pomaga wstać z łóżka i nawet poszła ze mną do łazienki i pomogła sie okąpac .z innymi dziewczynami na sali było tak samo a niektóre nie miały swojej położnej i miały taką samą opieke. Ja rodziłam w piątek a w pon. już szłam do domu z maluszkiem.Gdybyś miała jakieś pytania to pytaj śmiało ,a mam też namiary na super położną z wyspiańskiego:-) pozdrawiam
 
reklama
Dzięki Evi za relację :)

Pytam o cięcie w państwowym szpitalu i jak w ogóle jest, bo dużo znalazłam opinii na temat eskulapa i znieczulenia do porodu oraz przebiegu przebiegu tam porodu i cesarek, a mniej opinii na temat cięć i przebiegu w obu pozostałych szpitalach.
Wpierw miałam tam iść rodzić, ponieważ bardzo bałam się bólu i ze względu na wykonywane tam znieczulenie, ale po dłuższym rozważaniu wybrałam Wojewódzki , i poród naturalny - ponieważ tam jest moja lekarka, która również ma mi pomóc " jak coś ":) w przebiegu czy szybkiej decyzji o cesarce .
Znieczulenie, na które bardzo byłam zdecydowana odradziło mi kilka lekarzy nie związanych wcale z wojewódzkim. Dlatego chcę rodzić bez, urodziłam jedno dziecko , urodzę i drugie bez. Jakoś to będzie:) Oczywiście położną wezmę swoją , chociaż też jeszcze mam dylematy, bo rodziło tam kilka kobiet z moich znajomych i co jak co ale ponoć położne są przemiłe natomiast mają zastrzeżenia do lekarzy - ale ja i tak mam swoją lekarkę :)
 
Ja właśnie po kilkudniowym pobycie na Wyspiańskiego zmieniłam zdanie, bo to już nie ten szpital z moich wspomnień...

Gdyby ktoś miał jakieś namiary na dobrą położną w Wojewódzkim lub wiedział, co jeszcze powinnam załatwić (chcemy poród rodzinny, oczywiście SN, jeśli nie będzie przeciwwskazań), to chętnie się wszystkiego dowiem :-)

Chodzę do lekarza, który nie pracuje w żadnym szpitalu, więc jest mi wszystko jedno ;-)
 
Cześć Dziewczyny!
Orientujecie się moze gdzie wyciagne w Bielsku implant?Wiem ze w PL jest to metoda srednio popularna ale moze wiecie gdzie moglabym wykonac taki "zabieg"?????Z gory dziękuje.Sprawa naprawdę pilna!!!!
 
Nie umiem pomóc, bo nawet nie wiem za bardzo, co to takiego ten implant i z czym to się je...:-(

Ale może, jakbyś przybliżyła jakieś szczegóły, to coś Ci pomożemy?
 
Nowoczesna antykoncepcja w Polsce nie kończy się na tabletkach i plastrach antykoncepcyjnych. Wkrótce ma się pojawić u nas implant antykoncepcyjny, od kilku lat obecny w zachodniej Europie.

Antykoncepcja hormonalna jest uważana za najprostszą w stosowaniu i najskuteczniejszą. Jednak dla zapominalskich tabletki antykoncepcyjne nie zawsze wystarczają. Odpowiedzią na oczekiwania kobiet są wszczepiane podskórne implanty. Taka antykoncepcja chroni od 3 do 5 lat przed planowaną ciążą.
Implanty to bezbolesna i niewidoczna antykoncepcja. Implanty są niewielkie (rozmiaru zapałki), wszczepiane są w ramię kobiety przez lekarza poprzez nacięcie skóry. Z pewnością wiele osób obawia się sposobu założenia implantu, jest to bowiem zabieg chirurgiczny. Odbywa się on jednak w znieczuleniu miejscowym i trwa zaledwie kilka minut. Sama antykoncepcja polega na tym, że z implantu uwalnia się hormon zapobiegający jajeczkowaniu i zagęszczający śluz szyjkowy w szyjce macicy - gestagen. Implant należy usunąć spod skóry po 3-5 latach (w zależności od produktu). W tym czasie nie trzeba przejmować się codzienną antykoncepcją. Jeżeli kobieta chce, możliwe jest także usuwanie pustych kapsułek wcześniej. Płodność powraca po usunięciu implantów. Antykoncepcja pod tą postacią dostępna jest m.in. w produktach Norplant i Implanom.
Implanty podskórne po bardzo wygodna i skuteczna antykoncepcja. To odpowiednia metoda dla aktywnych seksualnie kobiet, które potrzebują stałej, długotrwałej formy antykoncepcji. Implant zapobiega ciąży skuteczniej niż sterylizacja - wskaźnik Pearla 0,01. Działanie implantu można łatwo i szybko odwrócić. To także dobra antykoncepcja dla kobiet karmiących, ponieważ implanty można wszczepić od razu po porodzie. Nie wpływa to na jakość i ilość pokarmu ani na wzrost dziecka.
Antykoncepcja w formie implantów ma jednak pewne wady. Po założeniu implantu mogą wystąpić takie same skutki uboczne, jak w przypadku stosowania pigułek antykoncepcyjnych. Ponadto, w przeciwieństwie do nich, implant nie reguluje cyklu miesiączkowego, a wręcz przeciwnie – często zdarza się, że krwawienie pojawia się bardzo nieregularnie.




artykuł ze strony Artykuły z linkiem w treści



Dziewczyny jesli tylko coś wiecie dajcie znać


Pozdrawiam
 
reklama
Obawiam się że w Bielsku tego nigdzie nie zrobisz, szukaj najprędzej w Katowicach, najlepiej zadzwoń do pierwszej lepszej Kliniki w Katowicach to na pewno coś Ci doradzą albo gdzieś skierują , lub po prostu zapytaj ginekologa dowolnego w Bielsku oni mają takie informacje na pewno.:)
 
Do góry