reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Usg prenatalne wynik PAPP-A

Będęmama

Fanka BB :)
Dołączył(a)
19 Maj 2021
Postów
339
Hej mam do Was pytanie byłam na usg prenatalnym 13+3 oraz na badnaiu PAPP-A
Mam dziś wyniki i chciałabym sie Was poradzić

Od lekarza który robił usg usłyszałam, że wszystko jest w porządku
NT:1.60
CRL: 72,7mm
Mój wiek 24 lata
Wyniki krwi :
Bolne b-hCG 28,40IU/I odpowiada 1,127 MoM

PAPP-A 2,850IU/I odpowiada 0,630 MoM

ŁOŻYSKOWY CZYNNIK WZROSTU 49,100pq/ml odpowiada 0,839 MoM

Wartość średnia wskaźnika pulsacji 2,380 odpowiada 1,559MoM

Średnie ciśnienie tętnicze 95,000 mmHg odpowiada 1,0780Mom

Obliczenie ryzyka
Trisomia 21 ryzyko podstawowe 1do1029 ryzyko skorygowane 1do9953

Trisomia 18 ryzyko podstawowe 1do2617 ryzyko skorygowane <1do20000

Trisomia 13 ryzyko podstawowe 1do8181 ryzyko skorygowane <1do20000

Preemlampsja przed 37tc 1do59
Wewnątrzmaciczne Zahamowanie wzrastania płodu przed 37tc 1do203
Samoistny poród przedwczesny przed 34tc 1do135
(podwyższone ryzyko preeklampsji zalecenie polocard 150mg)

Powiedzcie mi czy wyniki krwi sa dobre czy nie i o co tu chodzi
O co chodzi z ta preeklampsja???
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej mam do Was pytanie byłam na usg prenatalnym 13+3 oraz na badnaiu PAPP-A
Mam dziś wyniki i chciałabym sie Was poradzić

Od lekarza który robił usg usłyszałam, że wszystko jest w porządku
NT:1.60
CRL: 72,7mm
Mój wiek 24 lata
Wyniki krwi :
Bolne b-hCG 28,40IU/I odpowiada 1,127 MoM

PAPP-A 2,850IU/I odpowiada 0,630 MoM

ŁOŻYSKOWY CZYNNIK WZROSTU 49,100pq/ml odpowiada 0,839 MoM

Wartość średnia wskaźnika pulsacji 2,380 odpowiada 1,559MoM

Średnie ciśnienie tętnicze 95,000 mmHg odpowiada 1,0780Mom

Obliczenie ryzyka
Trisomia 21 ryzyko podstawowe 1do1029 ryzyko skorygowane 1do9953

Trisomia 18 ryzyko podstawowe 1do2617 ryzyko skorygowane <1do20000

Trisomia 13 ryzyko podstawowe 1do8181 ryzyko skorygowane <1do20000

Preemlampsja przed 37tc 1do59
Wewnątrzmaciczne Zahamowanie wzrastania płodu przed 37tc 1do203
Samoistny poród przedwczesny przed 34tc 1do135
(podwyższone ryzyko preeklampsji zalecenie polocard 150mg)

Powiedzcie mi czy wyniki krwi sa dobre czy nie i o co tu chodzi
O co chodzi z ta preeklampsja???
Oraz dodaje zdj powiedzcie mi czy widać może na tych zdjęciach płeć?
Wyniki ok. Jedak 100%% dadza ci jedynie badania genetyczne.
Płci nie widzę. Poczekaj jeszcze z dwa mc.
 
A wiesz o co chodzi z ta preeklampsja? Bo w zaleceniach jest polocard to sa wartości podwyższone?
Generalnie chodzi o kszepliwosc.
Ja mam lekkie zboczenie i acard zalecam prewencyjnie.
Nie zaszkodzi, a pomoc może..
Tylko odstawia się go w określonych tygodniach ciąży.

Acha i nie lubię tych badan. Więcej przynoszą stresu niż pożytku. Jak nie chcesz się zastanawiać całą ciąże to zrób nie iwazyjne badania DNA.

Ja bym odpuscila. Ale to wszystko zależy od twojej psychiki
 
A dlaczego w tym wieku robilaś test pappa? W sensie jesteś bardzo młoda usg ok a pappa zaleca się głównie po 35 rż:)
 
A dlaczego w tym wieku robilaś test pappa? W sensie jesteś bardzo młoda usg ok a pappa zaleca się głównie po 35 rż:)
Wiek nie ma tu nic do rzeczy. Wykonywanie prenatalnych w tym testu PAPPA jest bardzo rozsądne. I nie chodzi tu tylko o wady genetyczne. Badanie umożliwia miedzy innymi określenie ryzyka przedwczesnego porodu, wystąpienia stanu przedrzucawkowego czy hipotrofii płodu. Jeżeli ryzyko jest spore ciężarna może być od razu pod okiem specjalisty bądź pod "specjalnym nadzorem" ginekologa. A jeżeli pojawi się zwiększone ryzyko wady genetycznej można poszerzyć diagnostykę o test NIPT lub amniopunkcję. Z kolei drugie prenatalne pozwalają wykryć wady wymagające porodu w specjalistycznym szpitalu. Niektóre wady można operować jeszcze w łonie.
 
Wiek nie ma tu nic do rzeczy. Wykonywanie prenatalnych w tym testu PAPPA jest bardzo rozsądne. I nie chodzi tu tylko o wady genetyczne. Badanie umożliwia miedzy innymi określenie ryzyka przedwczesnego porodu, wystąpienia stanu przedrzucawkowego czy hipotrofii płodu. Jeżeli ryzyko jest spore ciężarna może być od razu pod okiem specjalisty bądź pod "specjalnym nadzorem" ginekologa. A jeżeli pojawi się zwiększone ryzyko wady genetycznej można poszerzyć diagnostykę o test NIPT lub amniopunkcję. Z kolei drugie prenatalne pozwalają wykryć wady wymagające porodu w specjalistycznym szpitalu. Niektóre wady można operować jeszcze w łonie.
Ok:)
 
Wiek nie ma tu nic do rzeczy. Wykonywanie prenatalnych w tym testu PAPPA jest bardzo rozsądne. I nie chodzi tu tylko o wady genetyczne. Badanie umożliwia miedzy innymi określenie ryzyka przedwczesnego porodu, wystąpienia stanu przedrzucawkowego czy hipotrofii płodu. Jeżeli ryzyko jest spore ciężarna może być od razu pod okiem specjalisty bądź pod "specjalnym nadzorem" ginekologa. A jeżeli pojawi się zwiększone ryzyko wady genetycznej można poszerzyć diagnostykę o test NIPT lub amniopunkcję. Z kolei drugie prenatalne pozwalają wykryć wady wymagające porodu w specjalistycznym szpitalu. Niektóre wady można operować jeszcze w łonie.
Głos rozsądku. Zgadzam się w 100%.
 
Dobrze ze zrobilas pappe bo wylapala problem z mozliwoscia preklampsji i dzieki temu juz jestes zabezpieczona acardem. Tego badania nie robi sie tylko z powodu statystyk trisomi ale wlasnie by wczesnie moc zareagowac na mozliwe problemy w dalszej ciazy.
Wiek nie ma tu znaczenia, ja mialam 20 jak pierwszy raz robilam pappe i mimo bardzo niskich ryzyk trisomi byla kontrol cisnienia i wzrostu plodu bo wlasnie bialko wyszlo niskie. W drugiej ciazy tak samo, pappa 0.3, ryzyko trisomi w tysiacach a preklampsji juz nizsze i ta pojawila sie przy porodzie, ale nie mialam lekow od prenatalnych bo widocznie wedlug lekarzy 1:300 to jeszcze nie byl powod...
Dbaj o siebie, kontroluj cisnienie, zglaszaj lekarzowi wszystkie niepokojace Cie objawy no i spokojnej ciazy:)
 
reklama
Preeklampsja przed 37tc 1do59
Wewnątrzmaciczne Zahamowanie wzrastania płodu przed 37tc 1do203
Samoistny poród przedwczesny przed 34tc 1do135
A czy te wartości są jakieś ponad normę?
 
Do góry