reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Usg w ciąży

Dołączył(a)
2 Luty 2023
Postów
3
Witam 😊, w którym tyg od ostatniej miesiączki, lekarz wykonywał badanie usg przez powłoki brzuszne a nie dopochwowe . Jestem w 10 tyg według ostatniej miesiączki a nadal jest wykonywane dopochowe . Bardzo się stresuje, czemu lekarz nie wykonuje na tym etapie już zwykłego usg czy tak musi być ... to moja pierwsza ciaza I nie wiem sama 😐
Niby mówi że może być za wcześnie ale tutaj kobietki już od 10 +5 Miały zwykłe usg , czy to może być jakiś problem z maluchem ?
 
Ostatnia edycja:
reklama
To kwestia bardzo indywidualna i kwestia praktyki lekarskiej.

Przez powłoki brzuszne nie u każdego w 10 tygodniu widać wszystko ładnie.

Na kolejnej wizycie zakładam ze będziesz miała już przez brzuch :)

10 tc to zakładam dopiero 2 lub 3 wizyta w zależy od tego kiedy poszłaś na poerwsza. :)
 
To kwestia bardzo indywidualna i kwestia praktyki lekarskiej.

Przez powłoki brzuszne nie u każdego w 10 tygodniu widać wszystko ładnie.

Na kolejnej wizycie zakładam ze będziesz miała już przez brzuch :)

10 tc to zakładam dopiero 2 lub 3 wizyta w zależy od tego kiedy poszłaś na poerwsza.
Tak to 2 wizyta , czyli nie musze się zbytnio tym stresować? Lekarz powiedział, że wszytsko w porządku przez to dopochowe usg ale jak już jechałam do domu to właśnie myślałam tak po drodze czemu nie robi mi już normalnego usg czy coś nie tak z maluchem itp a ze to moja pierwsza ciaza to nie za bardzo jeszcze we wszystkim się orientuję i wazytsko jest dla mnie obce . Koleżance już w 10 tyg wszytsko ładnie było widać przez zwykłe usg więc trochę mnie to zmartwiło ale za jakiś czas mam wizytę więc zapytam się kiedy już będziemy normalne usg wykonywać
 
Tak to 2 wizyta , czyli nie musze się zbytnio tym stresować? Lekarz powiedział, że wszytsko w porządku przez to dopochowe usg ale jak już jechałam do domu to właśnie myślałam tak po drodze czemu nie robi mi już normalnego usg czy coś nie tak z maluchem itp a ze to moja pierwsza ciaza to nie za bardzo jeszcze we wszystkim się orientuję i wazytsko jest dla mnie obce . Koleżance już w 10 tyg wszytsko ładnie było widać przez zwykłe usg więc trochę mnie to zmartwiło ale za jakiś czas mam wizytę więc zapytam się kiedy już będziemy normalne usg wykonywać
nie, to nie jest powód do obaw. To dopiero poczatek ciazy, spokojnie.
Moja lekarz np. mowila ze u osoby o szczupłej budowie sylwetki, szybciej widać na usg przez powłoki brzuszne ładniejszy obraz.

Ja np w drugiej ciazy miałam przez powłoki brzuszne szybko, a na usg prenatalnym w 12 tc już lekarz musiał zbadać dopochwowo bo przez brzuch nie wszystko ładnie widział. :)

Nie martw się, bo nie ma czym 😊

Spokojnej ciazy! ❤️
 
nie, to nie jest powód do obaw. To dopiero poczatek ciazy, spokojnie.
Moja lekarz np. mowila ze u osoby o szczupłej budowie sylwetki, szybciej widać na usg przez powłoki brzuszne ładniejszy obraz.

Ja np w drugiej ciazy miałam przez powłoki brzuszne szybko, a na usg prenatalnym w 12 tc już lekarz musiał zbadać dopochwowo bo przez brzuch nie wszystko ładnie widział. :)

Nie martw się, bo nie ma czym 😊

Spokojnej ciazy! ❤️
Dziękuję ❤️ i dziękuję również za uspkojnie bo już się troszkę martwiłam
 
Ja mialam usg przez brzuch dopiero na prenatalnych w 12+4, wczesniejsze dopochwowo ☺️
Nie ma sie czym martwic, czasem to kwestia wygody dla lekarza czy ulozenia dzidziusia.
 
Witam 😊, w którym tyg od ostatniej miesiączki, lekarz wykonywał badanie usg przez powłoki brzuszne a nie dopochwowe . Jestem w 10 tyg według ostatniej miesiączki a nadal jest wykonywane dopochowe . Bardzo się stresuje, czemu lekarz nie wykonuje na tym etapie już zwykłego usg czy tak musi być ... to moja pierwsza ciaza I nie wiem sama 😐
Niby mówi że może być za wcześnie ale tutaj kobietki już od 10 +5 Miały zwykłe usg , czy to może być jakiś problem z maluchem ?
Ja usg połówkowe miałam i przez brzuch i przez pochwe, bo maluszek był tak ułożony, że lekarz chciał główkę obejrzeć dokładniej przez usg dopochwowe. Nie ma co się martwić :)
 
Witam 😊, w którym tyg od ostatniej miesiączki, lekarz wykonywał badanie usg przez powłoki brzuszne a nie dopochwowe . Jestem w 10 tyg według ostatniej miesiączki a nadal jest wykonywane dopochowe . Bardzo się stresuje, czemu lekarz nie wykonuje na tym etapie już zwykłego usg czy tak musi być ... to moja pierwsza ciaza I nie wiem sama 😐
Niby mówi że może być za wcześnie ale tutaj kobietki już od 10 +5 Miały zwykłe usg , czy to może być jakiś problem z maluchem ?
Ja miałam przez brzuch dopiero w 12tyg na prenatalnych.
Wszystko zależy od twojej budowy ciała , ja np nie jestem osobą szczupłą i po prostu przez usg brzuszne źle było widać a dopochwowo obraz pokazywał wszystko dużo wyraźniej.
Nie martw się , to pierwszy trymestr, dziecko jest jeszcze na tyle małe że dopochwowo właśnie są lepsze obrazy.
Potem będziesz mieć już tylko przez brzuch.
 
reklama
reklama
Do góry