reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

usg

Dołączył(a)
20 Luty 2017
Postów
3
Witam Was. Moglabym Was prosic o interpretacje wyniku usg? Lekarz na usg nic ni nie powiedzial tylko ze ciaza zywa pojedyncza. Dostalam dwa zdjecia na jednym jest:
Dx= 7.6 mm
Crl= 6w 2d
Edd= 19.09.17
Drugie zdjecie:
Dx= 18.1mm
Gs= 6w 0d
Edd= 21.09.19
Bardzo Wam dziekuje za odpowiedzi. Domyslam sie ze edd to data porodu. Mi z dnia ostatniej miesiaczki wyszlo ze 14.09 wiec na ktory termin patrzec? Obliczona date z ostatniej miesiaczki czy z usg?? Naprawde dziekuje Wam za odpowiedzi
 
reklama
Witam Was. Moglabym Was prosic o interpretacje wyniku usg? Lekarz na usg nic ni nie powiedzial tylko ze ciaza zywa pojedyncza. Dostalam dwa zdjecia na jednym jest:
Dx= 7.6 mm
Crl= 6w 2d
Edd= 19.09.17
Drugie zdjecie:
Dx= 18.1mm
Gs= 6w 0d
Edd= 21.09.19
Bardzo Wam dziekuje za odpowiedzi. Domyslam sie ze edd to data porodu. Mi z dnia ostatniej miesiaczki wyszlo ze 14.09 wiec na ktory termin patrzec? Obliczona date z ostatniej miesiaczki czy z usg?? Naprawde dziekuje Wam za odpowiedzi
Na tym drugim zdjęciu jest data 2019 roku:eek: chyba tyle nie masz zamiaru nosić. Jesteś w 6 tyg ciąży. A te dx to wielkość fasolki. Ja miałam liczone od daty @
 
@roksanka19877
DX to wielkość pęcherzyka ciążowego, CRL odległość ciemieniowo-siedzeniowa, EDD - przybliżona data porodu, GS - średnica pęcherzyka ciążowego inne wymiary, które zobaczysz na kolejnych usg znajdziesz w naszym babyboomowym artykule o usg w ciąży
 
@roksanka19877 a jak patrzysz na badanie usg, to za każdym razem oznaczenie na zdjęciu jest w tym samym miejscu? Obstawiam, ale to nie jest pewne na 100%, że Dx= 7.6 mm to wielkość zarodka , która jest prawidłowa dla 7 tygodnia ciąży, a to drugie dx to może wielkość pęcherzyka ciążowego.
 
@roksanka19877 a jak patrzysz na badanie usg, to za każdym razem oznaczenie na zdjęciu jest w tym samym miejscu? Obstawiam, ale to nie jest pewne na 100%, że Dx= 7.6 mm to wielkość zarodka , która jest prawidłowa dla 7 tygodnia ciąży, a to drugie dx to może wielkość pęcherzyka ciążowego.

Tzn mam dwa zdjecia usg. I na kazdym dx jest inny. Ten lekarz powiedzial ze zarodek ma 7.6 mm ale pozniej zglupialam jak zobaczylam dx 18.1. 26 stycznia co mialam robione usg wychodzi mi z terminu ost miesiaczki 7 tyg 0 dni. A z usg 6 tyg 2 dni tak to wychodzi:/ czyli mozliwe ze owulacja byla pozniej niz po 14 dniach od ostatniej miesiaczki? Cykle mam tak 30dniowe
 
reklama
Tzn mam dwa zdjecia usg. I na kazdym dx jest inny. Ten lekarz powiedzial ze zarodek ma 7.6 mm ale pozniej zglupialam jak zobaczylam dx 18.1. 26 stycznia co mialam robione usg wychodzi mi z terminu ost miesiaczki 7 tyg 0 dni. A z usg 6 tyg 2 dni tak to wychodzi:/ czyli mozliwe ze owulacja byla pozniej niz po 14 dniach od ostatniej miesiaczki? Cykle mam tak 30dniowe
Nie stresuj się na zapas:) ciesz się ze zostaniesz mamą; )
 
Do góry