reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ustalenie ojcostwa

mlodaMama1987

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
15 Marzec 2011
Postów
105
witam
Mam takie pytanie odnośnie ustalenia ojcostwa przez ojca, czy matka musi sie zgodzic na to ustalenie jesli bylo by wniesione na droge sadowa przez mezczyzne i na badania Dna, skoro matka w trakcie ciazy nie utrzymywala z nim kontaktu, nie dostawala zadnych pieniedzy na utrzymanie na wyprawke itp, sa jak obcy ludzie dla siebie, obrzuca ja tylko obelgami i wyzywa a ustalic ojcosdtwo chce tylko dla zrobienia jej na zlosc aby moc zabierac dziecko jakby to byl jakis przedmiocik, a matka chce aby dziecko wychowywalo sie w spokoju. Dodam ze rozstanie mialo miejsce w pierwszym trymestrze ciazy przez obelgi i alkohol bo po spozyciu go mezczyzna byl agresywny. Nie ma z nim teraz kontaktu ale jesli bedzie chcial uczynic ten gest zlosliwosci nie patrzac na dobro i spokoj dziecka prosze o rade w tej sprawie, poniewaz nigdy w zyciu nie pozwole na szarpanie dzieckiem a tym bardziej nie zostawilam bym dziecka sam na sam z tym czlowiekiem choc wiem ze przed sadem jest on wstanie pieknie "zagrac" kochajacego i poszkodowanego ojca.
 
reklama
Mam takie pytanie odnośnie ustalenia ojcostwa przez ojca, czy matka musi sie zgodzic na to ustalenie jesli bylo by wniesione na droge sadowa przez mezczyzne i na badania Dna
Matka nie musi wyrazić zgody na badania DNA, ale wtedy sądy zazwyczaj przyjmują, że ten kto żąda ustalenia ustalenia ojcostwa jest ojcem dziecka. badania są nieinwazyjne i nie ma sensownych powoów by odmówić ich wykonania. Do przeprowadzenia postępowania o ustalenie ojcostwa oraz do samego ustalenia ojcostwa zgoda matki nie jest potrzebna.


skoro matka w trakcie ciazy nie utrzymywala z nim kontaktu, nie dostawala zadnych pieniedzy na utrzymanie na wyprawke itp, sa jak obcy ludzie dla siebie, obrzuca ja tylko obelgami i wyzywa a ustalic ojcosdtwo chce tylko dla zrobienia jej na zlosc aby moc zabierac dziecko jakby to byl jakis przedmiocik, a matka chce aby dziecko wychowywalo sie w spokoju
.
To o czym Pani pisze jest kompletnie bez znaczenia dla ustalenia ojcostwa. Ojcem jest ten, kto dziecko społodził.

Dodam ze rozstanie mialo miejsce w pierwszym trymestrze ciazy przez obelgi i alkohol bo po spozyciu go mezczyzna byl agresywny.
To, ze między Panią a ojcem dziecka nie układa się nie uprawnia Pani do negowania jego ojcostwa.

Nie ma z nim teraz kontaktu ale jesli bedzie chcial uczynic ten gest zlosliwosci nie patrzac na dobro i spokoj dziecka prosze o rade w tej sprawie, poniewaz nigdy w zyciu nie pozwole na szarpanie dzieckiem a tym bardziej nie zostawilam bym dziecka sam na sam z tym czlowiekiem choc wiem ze przed sadem jest on wstanie pieknie "zagrac" kochajacego i poszkodowanego ojca.
Niestety za późno by myśleć o takich sprawach. Jesli sąd ustali ojcostwo, ojciec bedzie miał dokładnie takie same prawa jak Pani i nie będzie potrzebował Pani zgody o tego by przebywać z dzieckiem sam na sam.
 
Do góry