reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Usypianie na siłę.

kubusiowa25

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
20 Październik 2016
Postów
44
Mamusie czy usypiacie swoje dzieci na sile ? Pytam bo nie wiem czy to zdrowe zachowania a pewna mama z bliskiego otoczenia promuje takie usypianie wieczorem. Twierdzi że mój ma problemy bo nie trzymam się niby planu i odpuszczam i że powinnam na sile usypiac również swojego syna . Wieczorny rytm od zawsze z małą zmiana butli na cyca bo i tak nie było różnicy : 18.30 kompiel trwa czasem dłużej czasem krócej , pielęgnacja , rozmowa , cyc i o 19 dziecko przeważnie już śpi ale . . . . O 20 się np już obudzi czy w tedy należy faktycznie go uśpić na sile ? (Miki ma skończone 7miesiecy , coreczka koleżanki za chwilę 4mies . ) przy czym mała płacze i inne akcje przy tym usypianiu . Proszę o wasze opinie .
 
reklama
To zależy co znaczy usypianie na siłę bo jeżeli dziecko drze się wnieboglosy a ktoś je usypia to chyba coś jest nie tak, ale moje np typ taki że potrafią godzinę leżeć na rękach, bawić się nie chcą, marudza ale usypianie trwa długo. Synek się przytuli i tak sobie czasami spacerujemy godzinę ale mi to nie przeszkadza☺ a ma w tym czasie mame tylko dla siebie☺ może to czuje☺ i moje dziecko zresztą starsza córka też po karmieniu usypiaja ale zdarzały się dni że oczy jak 5 zł☺ ja nie rozbudzam ale też nie usypiam na siłę☺ czasami porostu sobie leży oczywiście na rękach bo jak bym zaczęła się bawić to pol nocki z głowy☺
 
My mamy stały rytm dnia i się go po prostu przyznam o 21:10 jest już po kąpieli i po butli. Przeważnie zasypia odrazu, choć ostatnio to chyba był skok rozwojowy.,Bo godzinę fikala po łóżku zanim zasnęła.
Ale wtedy gdy się podnosiła kładlam ją znów, albo się wyfikała i zasnęła :). Może w dzień koleżanki dziecko za długo śpi i jest cyrk wieczorem, ja naprzyklad wiem ze małą musze położyć tak żeby nie spala dłużej niż do 18, bo później nie zaśnie.
 
też nie wiem co to znaczy na siłę. Skoro się obudzi tzn, że coś malucha obudziło (może coś przezywa, może boli brzuszek, może jest glodny, chce pic, przeszkadza pielucha, zeby, cokolwiek innego), trzeba sprobowac znalezc przyczyne i uspokoic dziecko. Nie wiadomo jak dziecko wczesniej spalo, czy to standard ze budzi sie po godzinie, czy tez sa to jednarozwe "akcje". Ale tez byc konswkwentym, jesli od malego jest uczony zasypiania w lozeczku to nie powinno sie go uczyc zasypiania na rekach czy u rodzicow. jesli dziecko nie jest spiace ( a to przeciez widac po dziecku) to mozna jeszcze go przetrzymac. Moze tez plakac bo jest niedospany, a np. obudzil sie bo szczekal glosno pies ;-)
dziecko tez czlowiek ;-) nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka. moze miec gorszy, lepszy dzien, inaczej odczuwa, inne bodzce do niego docieraja.
 
Dziecko do 3mies spało z rodzicami w łóżku . Przeważnie zasnęła o 20i spała do 8 rano w dzień kilka krótkich drzemek . Rozumiem że trzeba być konsekwentnym . A dziecko się budzi jest ciche ale zaczyna płakać kiedy zaczyna się noszenie , bujanie tylko żeby zasnęła .
 
Do góry