reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

w końcu wiosna - jak ubrać na spacer

mama_Babla

Aktywna w BB
Dołączył(a)
28 Czerwiec 2012
Postów
92
Czołem Mamy :)

W końcu, powoli, przychodzi ta wiosna. I teraz tak: jak dotąd, mieliśmy jeszcze całkiem niedawno duże mrozy, śnieg itd. Teraz, praktycznie z dnia na dzień, temperatura urośnie do powiedzmy 12- 15 st.C.

Jak ubieracie wtedy dzieci na spacer? Chodzi mi o konkretne info na temat warstw typu:
1. body z krótkim
2. sweterek/ bluza itd
3. itd itp
4. jaka kurtka, jaka czapka?

Mój ma 6 mies, a do tego jest przeziębiony, i kompletnie nie wiem jak go ubrać:/
 
reklama
No tak ,to jest odwieczny problem. JA też nigdy nie wiem jak ubrać dziecko. Zawsze mówią i piszą, że lepiej ubrać lżej i żeby dziecko troszkę nawet zmarzło (wiadomo że bez przesady), niż żeby się przegrzało. Twój maluch jeszcze nie chodzi, więc ja bym ubrała mu body dł. rękaw, bluza i kurtka na jakiejś podpince - taka cieplejsza. Na nóżki rajstopki, spodnie i na to kocyk np. polarowy. Wiadomo jak będzie świeciło słoneczko to można troszkę lżej. No a czapeczka to taka średniej grubości, bo są też takie cieniutkie, ale to na lato. Generalnie,to chyba trzeba ubierać niewiele grubiej od siebie. Przecież w wózku zawsze można dziecko przykryć kocykiem.
Ja mojego jak miał 6 m-cy (latem - a wiadomo ze lato mamy kiepskie) ubierałam podobnie do siebie + jakiś kocyk.
 
Ostatnia edycja:
Podpisuje się dokładnie pod estranea i też miałam taki problem że nigdy nie wiedziałam jak synka ubrać. Ale opis ilości ubranek dokładnie jak powyżej:)
 
staram się ubierać małą jak siebie+śpiworek. Dziś było 10C i miała na sobie: body z długim rękawkiem, bluzeczkę i kurteczkę oraz rajtuzy ze skarpetkami. Bez spodenek, bo dół miała wsadzony w śpiworek w wózku.
Jak zrobi się 15C i więcej to zrezygnuję ze śpiworka i ubiorę kurtkę wiosenną lub ciepłą kamizelkę na bluzę oraz rajtuzy ze spodenkami:)
 
U nas jest już plus 16, więc mały na spacer ma założony bodziak z krótkim rękawem, bluzeczkę, wiosenną kurteczkę, cienkie rajstopki, spodnie, buciki, czapeczkę wiosenną. Kocyków i śpiworków nie używamy od kiedy jest powyżej zera.
 
Dziewczyny,

Ponownie podbijam temat, bo od mojego pierwszego posta na ten temat minęło dwa tygodnie, a tu już możemy mówić o lecie, a nie o wiośnie. temperatury rzędu 23-25 stopni. Wychodzę z synem na spacer, siadamy na skwerku, i tak:
1. moje dziecko rozebrane generalnie b tj. ubrane lżej, ale nie całkiem cienko, krótki rękaw i sweterek, cienka czapeczka , spodnie dresowe, kawałek nogi gołej, skarpetki i tyle ;)
2. a rówieśnica wyubierana w kilka warstw i patrzą na mnie jak na wariatkę która wychładza dziecko.

Stąd znów pytanie- jak ubieracie dziecko kilkumiesięczne teraz?

I dwa: czy wychodzicie na spacery w porze południowej, kiedy slonce najmocniej grzeje (nie mówie o opalaniu i wystawianiu dziecka do słonca, bo tego sie nie robi, lecz o wychodzeniu w ogóle)?

pozdrowienia ;)
 
reklama
U nas dziś 28 stopni w cieniu i mały miał body bez rękawa plus krótkie ogrodniczki, skarpetki i sandałki. Skończyło się siedzeniem na kocu w samym bodziaku. Z chustką na główce.
My wychodzimy także w południe, rozkładamy w ogrodzie koc pod drzewem i siedzimy sobie w cieniu. Spacerki na słońcu robimy tylko rano i popołudniu, bo u nas niestety od 11 do 16 przebywanie w słońcu grozi spaleniem na buraka i wylądowaniem w szpitalu.
 
Do góry