reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga ciagle na minusie

agata194

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
14 Październik 2017
Postów
51
Cześć Wam :)
Ostatnią wizytę miałam 2 tygodnie temu, a następna w przyszłym tygodniu. Wtedy na pewno dowiem się co u mnie się dzieje czy wszystko Ok, ale może mnie trochę uspokoicie... Czy to normalne, ze wkroczyłam w 18tc a brzuch mam nadal wklęsły? Doszło mi wprawdzie trochę w biodrach, No ale żeby dziecko tam się mieściło to nie wiem :( Martwię się bardzo. Zawsze byłam szczupła, nawet bardzo szczupla, ale biodra nie były wąskie nigdy Wiec może taka moja natura. Przed ciąża ważyłam 61kg przy wzroście 178cm. Odkąd zaszłam w ciąże schudłam 6 kg do 55kg i na tym waga stoi. Czy któraś mama doświadczyła faktycznie takiego stanu na sobie i może się podzielić tym? Kiedy np zaczęło Wam widać brzuch, kiedy waga poszła do góry ? Dzięki za jakiekolwiek odpowiedzi.
 
reklama
Mi waga teraz dopiero dobiła do tej sprzed ciąży- 24tc, a brzuch coś widać jest od 21/22tc. W ciąży z córką podobnie. Na Twoim etapie dziecko jest jeszcze nisko, poniżej pępka i zależy jak jest ułożone oraz od budowy miednicy.
 
Wprawdzie nie byłam tak szczupła, jak Ty, ale też bardzo schudłam w pierwszym trymestrze (blisko 5kg) i zaczęłam przybierać dopiero ok 18 tygodnia właśnie. Wagę sprzed ciąży osiągnęłam dopiero ok 25tyg, a teraz w 36tyg jestem w sumie jakieś 9/10kg na plus od tej najniższej (czyli jakieś +5-6kg od wagi sprzed ciąży). Wszystko jest w porządku, dziecko rośnie jak ma rosnąć i rozwija się prawidłowo. Nie przejmuj się na zapas, Twoje dziecko ma dopiero jakieś 200g. Teraz dopiero się zacznie przybieranie. Jeśli wyniki morfologii masz w porządku, to nie ma się czym martwić.
 
Ja przed ciaza wazylam ok 58 a w dniu porodu 65 ;-)
Na poczatku bardzo schudlam i zaczelam nadrabiac i przybierac jakos w polowie ciazy
 
Ja też aktualnie jestem w 18 tygodniu i nie mam brzucha, tzn. sam tłuszczyk ;) też czasem się martwe, bo to moja 3 ciąża i myślałam, że szybciej urośnie, a tu cisza. Ale czuję maluszka, więc mam nadzieje, że jest wszystko dobrze. A co do wagi to w pierwszej ciąży 20 kg mi przybyło bez żadnych spadków na poczatku, w drugiej +7kg, a teraz jak narazie mam -7kg. Lekarz się zainteresował ostatnio i powiedział, że na następnej wizycie zrobimy USG i jeśli będzie wszystko dobrze to nie ma się co przejmowac. A morfologię mam super i hgb 13,8 :D
 
Kochana ja mialam do 20 tyg wage na minusie przytyłam za cala ciaze 10 kg co w ogóle prawie widac nie bylo :)
Bruszek mialam mala piłeczkę mimo ze synek prawie 4 kg sie urodził.
Brzuszek dopiero sie pokazal maly 20 tyg.
Odrazu po porodzie cala waga spadla i waze jeszcze mniej niz przed ciąża.
KP.obecnie 52 kg przy wzroście 168 cm :D
Dodam ze nie wymiotowalam.
 
Ostatnia edycja:
W pierwszej ciąży nie miałam długo brzuszka. Z wagi 45 kg podskoczyłam do 55kg na koniec.Jak byłam na porodówce po terminie, to zachodzili w głowę czy na pewno, bo miałam brzuch jak w 7m ciąży.
Teraz w drugiej ciąży przez częste wymioty schudłam i w ciągu miesiąca przytyłam tylko 0,5kg. Do tej pory od początku ciąży było -2kg. Tyle, że jak to druga ciąża brzuszek już lekko widać.
 
reklama
I u mnie tez polozne na porodowce mówiły ze dzidzius na pewno maly bedzie bo maly brzuszek
a to tak nie ma nic do tego
Mialam koleżanki z wielkimi brzuchami i male dzieci :p
 
Do góry