reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga I Wzrost Bobasów

Magdaleona

Fanka BB :)
Dołączył(a)
15 Wrzesień 2005
Postów
1 575
No to teraz jeszcze oprócz naszej wagi (oby spadała) to musimy dbać o wage naszych pociech (oby rosła) ;D
A tak na poważnie to jak wasze szkraby przybierają na wadze?
Ja wczoraj zaczełam się nad tym zastanawiać ile moja Oliwka waży bo mi zaczęło być troszkę cieżkawo... no i zważyłam ją i się okazało że waży już 4500 (a najniższa jej waga to 2870 g) tak więc przybiera jakieś 360 g na tydzień i zaczynam się zastanawiać czy to nie za dużo - no ale przecież nie będę głodzić dziecka.
Czy Wasze maluchy tez tak "rosną" w oczach?
Czy któraś z Was ma może jakieś normy ile powinny ważyć dzieci w danym wieku?
 
reklama
Moj Kubek w dniu urodzenia wazyl 3300 jednak zoltaczka dala znac o sobie i niestety mial spadek wagi az do 3100 obecnie wazy 3300 znowu. Polozne mi powiedzialy ze dzieci powinny najmarniej przybierac 20g dziennie wiec na tydzien wychodzi jakies 140g. Magdaleona Twoja mala faktycznie duzo przybrala, ale wydaje mi sie ze nie powinno Cie to martwic gorzej gdyby chudla, poprostu szybko rosnie pociecha.
 
Anek@ ale yaki spadek wagi jak miał tówj mały jest w granicach normy - do 10% wagi urodzeniowej. Potem wagę i przyrost wagi mierzu się od tej najniższej do jakiej dziecko spadło. Moja tez troszkę straciła z 3040 do 2870
 
Magdaleona, wiem ze dzieci maja spadek wagi tuz po urodzeniu, Kuba tez tak mial potem przybral na wadze i znowu mial spadek po 1,5 tygodnia od urodzenia, ze wzgledu na zoltaczke- tzn. on caly czas spal i strasznie ciezko bylo go wybudzic- potrafil przespac cala noc, ile ja sie namordowalam zeby go wybudzic na cycka a jak juz mi sie udalo to on strasznie marnie ssal...teraz juz jest ok z zegarkiem w reku budzi sie co trzy godziny czasami co dwie no i problemy z ssaniem sie skonczyly.
 
ja jestem bardzo ciekawa ile wazy moja Wiktria ale nie mam mozliwosci tego sprawdzic, polozna nie przynosi wagi ani nic takiego.a jakos nie specjalnie czuje zeby sie ciezsza robila.
 
Hejka!

No my przez 13 dni leżenia w szpitalu byliśmy (tzn Misio) ważeni codziennie. Waga urodzeniowa 3480g. W 3 dobie ważył najmniej - 3270. A potem tył 150 gram dziennie, 60, 120... I tym sposobem utyl pół kilo w tydzień ;) Wyszedł ze szpitala z wagą 3780g :)
W środę znowu będzie ważony. 4 kilo jak nic będzie :D

Buziaki
 
Ja byłam wczoraj z malutką u neonatologa i okazało się że przybrała 200 gram przez tydzień, jak wychodziłyśmy ze szpitala wazyła 2700 a teraz 2900, kruszynka z tej mojej córeczki w porównaniu z Waszymi skarbami.
 
reklama
Do góry