reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wahania - czy próbować zachodzić w ciążę po poronieniu

A jak powiedział lekarz? Nie wiem czy to czasem zasada nie jest taka jak z duphastonem... ale mogę się mylić, bo nie wiem 🤷🏻‍♀️

Właśnie zapomniałam zapytac szczerze mówiąc. Zaczęłam brać po 1 @ po poronieniu a teraz będzie 2. Ale w sumie nawet jak odstawie to on się chyba w organizmie utrzymuje? 🤔
 
reklama
Właśnie zapomniałam zapytac szczerze mówiąc. Zaczęłam brać po 1 @ po poronieniu a teraz będzie 2. Ale w sumie nawet jak odstawie to on się chyba w organizmie utrzymuje? 🤔
Wydaje mi się, ze tak... ponadto podczas @ teoretycznie nie zajdziesz w ciąże. A po @ można ta macice ukrwawiac dalej ;)
 
Dziewczyny które mają mutacje MTHFR albo w ogóle cokolwiek co związane z Trombofilią - stosujecie jakaś specjalną dietę? Czytałam dzisiaj taką stronę zespoldowna.info i tam były takie zalecenia że się załamałam 😟 rezygnacja z glutenu, absolutnie nic co ma pszenicę, wyeliminowanie nabiału (kozie mleko można), ograniczenie mięsa ale spożywanie 0.7g białka na kg masy ciala 🙄 pojutrze mam konsultacje z genetykiem to dopytam jeszcze o to dokładnie ale na chwilę obecną jestem przerażona. Sama takiej diety sobie na pewno nie ułożę. A w przeciwnym wypadku opieka dobrego dietetyka i codzienne zakupy to znowu będą takie koszta...
 
Dziewczyny które mają mutacje MTHFR albo w ogóle cokolwiek co związane z Trombofilią - stosujecie jakaś specjalną dietę? Czytałam dzisiaj taką stronę zespoldowna.info i tam były takie zalecenia że się załamałam 😟 rezygnacja z glutenu, absolutnie nic co ma pszenicę, wyeliminowanie nabiału (kozie mleko można), ograniczenie mięsa ale spożywanie 0.7g białka na kg masy ciala 🙄 pojutrze mam konsultacje z genetykiem to dopytam jeszcze o to dokładnie ale na chwilę obecną jestem przerażona. Sama takiej diety sobie na pewno nie ułożę. A w przeciwnym wypadku opieka dobrego dietetyka i codzienne zakupy to znowu będą takie koszta...
Ja mam MTHFR w układzie heterozygotycznym. Tak jak Ty. Żadnej specjalnej diety nie mam. MTHFR nie jest odpowiedzialny za trombofilie tylko za zaburzenia wchłaniania i przyswajania kwasu foliowego. Nic innego. Gdyby Twoja mutacja była homozygota to trzeba się nad nią pochylić. U Ciebie wystarczy aktywny kwas foliowy :)
 
Ja mam MTHFR w układzie heterozygotycznym. Tak jak Ty. Żadnej specjalnej diety nie mam. MTHFR nie jest odpowiedzialny za trombofilie tylko za zaburzenia wchłaniania i przyswajania kwasu foliowego. Nic innego. Gdyby Twoja mutacja była homozygota to trzeba się nad nią pochylić. U Ciebie wystarczy aktywny kwas foliowy :)

Hm.. A ja mam homozygote to coś powinnam wiedzieć więcej na ten temat?
 
Dziewczyny które mają mutacje MTHFR albo w ogóle cokolwiek co związane z Trombofilią - stosujecie jakaś specjalną dietę? Czytałam dzisiaj taką stronę zespoldowna.info i tam były takie zalecenia że się załamałam 😟 rezygnacja z glutenu, absolutnie nic co ma pszenicę, wyeliminowanie nabiału (kozie mleko można), ograniczenie mięsa ale spożywanie 0.7g białka na kg masy ciala 🙄 pojutrze mam konsultacje z genetykiem to dopytam jeszcze o to dokładnie ale na chwilę obecną jestem przerażona. Sama takiej diety sobie na pewno nie ułożę. A w przeciwnym wypadku opieka dobrego dietetyka i codzienne zakupy to znowu będą takie koszta...
Ponadto strona, o której piszesz (też ją wcześniej wertowałam :) ) posiada informacje o mutacjach przy ZD.
Musisz koniecznie wyluzować :) Twój MTHFR żyje i ma się całkiem nieźle, uwierz w to :) Karm go tylko dobrze folianami
 
Hm.. A ja mam homozygote to coś powinnam wiedzieć więcej na ten temat?
To oznacza tylko tyle, że Twój tata i Twoja mama, obydwoje mieli tą mutacje i obydwoje Ci ją przekazali. U mnie w heterozygocie dostałam to w spadku tylko po jednym z rodziców.
U Ciebie poza zaburzaniem wchłaniania folianów wystepuje coś z niestabilnością emocjonalną (tzn. masz większą podatność na niestabilność, problemy ze snem), zaburzeniami w neuroprzekaźnikach. Ale w homozygocie się nie zagłębiałam czy niesie jakieś poważniejsze ryzyko przyczyniające się do poronień.
 
reklama
To oznacza tylko tyle, że Twój tata i Twoja mama, obydwoje mieli tą mutacje i obydwoje Ci ją przekazali. U mnie w heterozygocie dostałam to w spadku tylko po jednym z rodziców.
U Ciebie poza zaburzaniem wchłaniania folianów wystepuje coś z niestabilnością emocjonalną (tzn. masz większą podatność na niestabilność, problemy ze snem), zaburzeniami w neuroprzekaźnikach. Ale w homozygocie się nie zagłębiałam czy niesie jakieś poważniejsze ryzyko przyczyniające się do poronień.

A no tak to, że po obojgu to wiem i mega mnie to zastanawia, bo moja mama miała dwie zdrowe ciążę, co prawda daaaawno temu, ale zero problemów.
Co do niestabilności to mój mąż pewnie by coś powiedział na ten temat 🤣
Co do poronień to dwóch lekarzy nie widzi w tym przyczyny, miałam jedno zobaczymy jak będzie dalej. Biore metyle 😉
 
Do góry