reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wahania hormonów-progesteronu i estradiolu (8 tydzień)

Babyboomka

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
17 Czerwiec 2019
Postów
139
Czesc,

ze wzgledu na krwiaka, ktorego opisywalam juz w innym miejscu na forum mam wizyty lekarskie co tydzień, ale mam rowniez wahania hormonow. Co tydzien spadki lub wzrosty. Np. w porownanou do ostatniego tygodnia estradiol spadł mi 4o krotnie pomimo brania tej samej dawki ( co 8 godzin) . Teraz mam brać co 6 godzin. Progesteron lawiruje też jak chce. W jednym tygodniu 111, za tydzin 26 mimo żadnych zmian - zaczelam przyjmować dodatkowo zastrzyki. Co się dzieje? Czy może to jest normalne? Czy ktoś tak miał? Lekarka mowi ze to duze wahania
 
Ostatnia edycja:
reklama
Co do estradiolu to sie nie wypowiem, ale jeżeli chodzi o progesteron to on wydzielany jest skokowo. Więc msiałabyś robić badanie kilka razy dziennie i sprawdzać poziom aby do czegoś dojść jak jest naprawdę. Poza tym nie wszystkie leki z progesteronem wychodzą w takich badaniach.
 
Dziekuję za odpowiedź. Progesteron i edtradiol robię co tydzień o tej samej porze po 2 godzinach wziecia ostatniej dawki luteiny. Co do dawkowania: luteina dopochwowo 3x3 tabletki co 8 godzin, podjęzykowo 4x4 czyli co 6 godzin no i od niedawna zastrzyki
 
Dziekuję za odpowiedź. Progesteron i edtradiol robię co tydzień o tej samej porze po 2 godzinach wziecia ostatniej dawki luteiny. Co do dawkowania: luteina dopochwowo 3x3 tabletki co 8 godzin, podjęzykowo 4x4 czyli co 6 godzin no i od niedawna zastrzyki
To strasznie dużo tego progesteronu. Tak jak pisałam, nie wszystkie leki wychodzą w badaniu, więc akurat tutaj bym sie nie przejmowała tym. To, że robisz badanie co tydzien o tej samej porze tez nie ma znaczenia. W jednym tygodniu może wyjść więcej a w drugim o tej samej godzinie mniej.
 
To strasznie dużo tego progesteronu. Tak jak pisałam, nie wszystkie leki wychodzą w badaniu, więc akurat tutaj bym sie nie przejmowała tym. To, że robisz badanie co tydzien o tej samej porze tez nie ma znaczenia. W jednym tygodniu może wyjść więcej a w drugim o tej samej godzinie mniej.
 
Do góry