reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wakacje z maluszkiem

jamajka*

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
26 Listopad 2008
Postów
131
Miasto
sosnowiec
Dziewczyny mam 4 miesięcznego synusia i mieszkam w Sosnowcu zastanawiam się gdzie można by pojechać z takim maluszkiem na wakacje tak by wypoczynek nie zmęczył za bardzo malca i nas. Może macie jakieś fajne miejsca w których można spędzić ciekawie czas nawet podczas krótkiego wypoczynku. Z góry dziękuje za propozycje;-)
 
reklama
Ja byłam z moim 7 miesięcznym synem nad morzem. Moja siostra ze swoją 5 miesięczną córką. I powiem Ci tak - zależy od charakteru Twojego dziecka.

Mój syn jest wyjatkowo ruchliwym dzieckiem, nad morzem zaczął raczkować więc stale nad nim wisiałam, żeby na nic nie wpadł. Nie znosi długich podróży w wózku. Więc paro godzinny spacerek odpada. Ja się wymęczyłam a nie odpoczęłam.

Mojej siostry córka leży, śpi i zjada. W wózku usypia momentalnie i nie przeszkadza jej słońce świecące w twarz.
Więc ona wypoczęła, była parę razy na plaży, kupiła córeczce taki pół namiocik, mała leżała i podziwiała widoki.

Ja byłam raz na plaży, mój Jaś najadł się piachu i wogóle nie chciał siedziec w wózku bo mu było za gorąco pod budką. Więc musiałam go trzymać na rękach :-D

Więc mogę Ci doradzić tyle, że jak masz spokojne dziecko możesz jechać wszędzie :-) z małym wariatkiem - takim jak mój - lepiej posiedzieć w domu. :-)
Ty odpoczniesz i Twoje dziecko lepiej się będzie bawiło w domu na swoim dywaniku :tak:
 
Polecam Międzybrodzie, z Sosnowca to całkiem nie daleko. A można wypocząć nad jeziorkiem, oglądając piękne widoki gór. Są miejsca gdzie jest dużo zieleni, drzewa można poleżeć z maluszkiem w cieniu, na pewno będziesz zabierać wózek jak będzie spać skorzystacie ze słońca, lub kąpieli w jeziorze, są też podgrzewane baseny. Ja też tam byłam tylko z trochę starszym, mieszkam nie daleko po pół godziny drogi to był wypad na cały dzień bo trochę się bałam w tym roku jechać gdzieś na wakacje, tym bardziej że nie lubi jeździć samochodem, mało śpi w nocy a i z jedzeniem różnie bywa. Jestem zadowolona, a najlepiej żeby jeszcze pojechali znajomi, na chwilę każdy zabawi, wypoczynek będzie przyjemniejszy. Znam ludzi którzy, z takimi maleństwami jeździli nawet nad morze, i sobie chwalą, zależy od dziecka, jak jest spokojne, to można wszędzie.
 
ja mam 5 mies maluszka i ja na razie moge z nim jechac wszedzie :tak: do rodziny, na wieś, nad wode... takie male dziecko jeszcze nie jest bardzo ruchliwe wiec chyba duzego problemu nie ma :tak:

raczej odpuscie sobie miejsca gdzie mozna cos zwiedzac, albo o dlugich spacerach po okolicy miejsca w ktorym bedziecie (chyba ze macie wyjatkowo ugodowe dziecko jesli chodzi o siedzenie w wozku). Raczej nastawcie sie na krotkie spacery i siedzenie na zielonej trawce w cieniu :tak: to i tak bedzie nielza zabawa dla dziecka, bo w tym okresie zycia chyba uwielbiaja one drzewa, kwiaty i nature :tak:
 
Do góry