reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Walka o dziecko przed rozwodem

rox

ruda zołza
Dołączył(a)
17 Sierpień 2009
Postów
848
Miasto
Piła
Witam!

Złożyłam pozew rozwodowy(bez orzekania o winie) chciałam się kulturalnie rozejść z mężem.
Mamy niespełna 2 letniego synka, do momentu mojej wyprowadzki w miarę dogadywaliśmy się w kwestii spędzania z nim czasu.
Umówiliśmy się że w ten weekend dziecko jest z nim ( nie chcę żeby syn tracił kontakt z tata)
dziś o godzinie 16 miał mi go odwieźć ( do 15:30 pracuje )
od rana odgraża mi się, że tego nie zrobi .... uważa, że póki sąd nie wyda orzeczenia co do sprawowania nad dzieckiem opieki on mi go nie odda, bo nie ma takiego obowiązku

nie wiem co robić w takich sytuacjach ?:-(
 
reklama
Witam!

Złożyłam pozew rozwodowy(bez orzekania o winie) chciałam się kulturalnie rozejść z mężem.
Mamy niespełna 2 letniego synka, do momentu mojej wyprowadzki w miarę dogadywaliśmy się w kwestii spędzania z nim czasu.
Umówiliśmy się że w ten weekend dziecko jest z nim ( nie chcę żeby syn tracił kontakt z tata)
dziś o godzinie 16 miał mi go odwieźć ( do 15:30 pracuje )
od rana odgraża mi się, że tego nie zrobi .... uważa, że póki sąd nie wyda orzeczenia co do sprawowania nad dzieckiem opieki on mi go nie odda, bo nie ma takiego obowiązku

nie wiem co robić w takich sytuacjach ?:-(

Złożyć pozew o uregulowanie kontaktów ojca z małoletnim dzieckiem oraz o zabezpieczenie na czas postępowania.
Do czasu rozstrzygnięcia sprawy przez sąd ojciec ma takie same prawa do kontaktów (przebywania) z dzieckiem jak Pani.
A gdzie dziecko jest zameldowane? Tam gdzie mieszka z Panią?
 
Dziecko jest zameldowane w miejscu mojego stałego meldunku. Nie jest to miejsce zamieszkania obecne moje, wynajmuję mieszkanie. Zameldowana na stałe jestem w domu rodzinnym w innej miejscowości. W miejscu zamieszkania mam meldunek tymczasowy.
Wiem że ojciec ma takie samo prawo, ja nie chce mu tego prawa odbierać, natomiast chcę wiedzieć co mam robić gdyby zaczął "fikać" bo do dziś chciałam abyśmy opiekę nad synem sprawowali wspólnie ... zaczynam się zastanawiać nad klasycznym rozwiązaniem syn ze mną, ojciec dochodzący...
 
Do góry