reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wasze siedmiomiesięczne dzieci.Co u nich słychać ??

Anka.G

Mama Damiana i Miłosza
Dołączył(a)
5 Marzec 2005
Postów
997
Witam mamusie :laugh:
Chciałabym się dowiedzieć jak się chowają Wasze siedmimiesięczne dzieci.
Tzn.....
1.Jak śpią w dzień ?
2.Jak śpią w nocy (czy się budzą, ile razy) ?
3.Czy mają apetyt ?
4.Co jedzą oprócz cycochów lub butelachy ?
5.Czy mają ząbki.(Ile ?) ?
6.Czy mają ulubione zabawki ?
7.Czy samodzielnie siedzą ?
8.Czy potrafią się samodzielnie zabawić ?
9.Czy odróżniają już obcych ludzi od mamy i taty ??
10.Czy są śmieszkami czy płaczkami ??
Opiszcie zachowania swoich pociech .Chętnie poczytam o równieśnikach Damiana.
:D POZDRAWIAM :D
 
reklama
Witaj,

Sonia potrefi:

1. Po 5 budzi sie, ale juz po 6 spi, od 7 spi tak co 3 godziny po 30 min. Czasem na spacerze spi godzine. Klade ja ok 19 juz na noc.
2. Budzi sie roznie, tak miedzy 24 a 4, raczej raz.
3. Apetyt... nie jest lakomczuchem, niejadkiem tez nie, ale jest bardzo wybredna co do jedzenia. Nie lubi zadnego mleka przyzadzanego na szybko, sprobowalam, mleko w proszku co sie gotuje i teraz sie mecze.
4. Od cyca odstawiam, karmie jeszcze tylko wczas rano i czasem poznym popolodniem przed kapielka. Zjada zupki, najbardziej lubi z jagniecina i cielecinka, oraz ziemniaki z dynia... probowalam dawac jaj domowe - kiepsko, woli te produkcyjne :( Zjada jabuszko - cale, fajnie sobie gryzie :) Deserki rozniste. Grysik na gesto - ostatnio dalam i zasmakowalo jej. Lubi tez muldac skorki od chleba
5. Ma dwie dolne jedynki, ledwo wystaja ponad dziasla
6. Uwielbia sznurki - wszystkie. Oprocz tego wibrujacego zolwia, dmuchana rybke, szczoteczkę do zebów i ma takie cos w ksztalcie kwiatka do przywieszania - kazdy listek jest inny w dotyku, szelesci, grzechcze, piszczy.
7. Siedzi i to bardzo prosto
8. Ostatnio ma jakis kryzys, ale tak. Wczesnie nawet przez 30 min nikt nie musial sie nawet pojawic.
9. Tak i niebzrdzo lubi obcych, ale to moja wina, zamalo z nia do znajomych wychodze, ale juz to zmieniam
10. Placze malo, ale jak cos jej nie pasuje, to potrafi to wyrazic ;D Ale wiekszosci sie smieje, ze wszystkiego

Tyle odpowiedzi. Dodatkowo:

- pelza - zaczyna raczkowac
- bije brawo
- wola, ze chce kupke i siedzi na nocniku
- oczywiscie obraca sie z pleckow na brzuch i odwrotnie
- siadan tylko z pozycji polsiedzacej, ciesze, sie, ze jeszcze nie sama, bo kiepsko byloby z uspaniem, Sonia jest strasznie ruchliwa, jak ma isc spac, to kreci szie i pelza po calym lozeczku

Dosc zachwalania. A jak Twoj Damianek? Jego tez musisz zachwalic ;)


 
No to ...Damian :
1.W dzień śpi 2 razy po 1,5 - 2 godziny. Dodatkwo na spacerze się zdrzemnie :)
2.Na noc idzie spać zaraz po kąpieli o godzinie 20.00, Zasypia samodzielnie w swoim łóżeczku.Budzi się przytulić do cycocha ok.2.30 i śpi do 6.00.
Wstaje razem z tata i szykują się do pracy , potem idzie spać o 7.00 i zazwyczaj leniuchujemy do 9-10 godziny. :laugh:
3.Apetyt ma największy na cycocha.
4.Uwielbia jabłuszko starte  nie nawidzi wszelkiego rodzaju zupek.Deserki zajada prawie wszystkie. Najbardziej lubi gruszki Williamsa
5.Ma dwie dolne jedyneczki - są już spore.
6.Ma swoje ulubione zabawki.Jednak najbardziej lubi przekładać książeczki.Uwielbia lusterko i siebie w nim:-).
7.Jeszcze sam nie siedzi . :-[
8.Potrafi się samodzielnie zabawić , najczęście leżąc pod matą z zabawkami,lub w foteliku samochodowym w którym sam się buja.
9.Śmieje się do każdego, obcy czy nie.....Choć do nikogo  nie cieszy się tak bardzo jak zobaczy tatusia  gdy  wraca z pracy.
10.Raczej jest uśmiechniętym chłopcem, płacze tylko jak mu coś zalezie za skóre.
Poza tym jest strasznym cwaniakiem.Na wszystko znajdzie jakiś sposób.Np.ściąga sobie baldachim  w łóżeczku i chce się bawić w A KU KU  zakrywając i odkrywając swoją buźkę.
Ta tak po krótce...czekam z niecierpliwościa kiedy zacznie sam siadać,boje się raczkowania bo jest taki ciekawski...że strach pomyśleć co to będzie. :laugh:
Acha i jeszcze uczymy się robić Kosi - Kosi....ale trochę sie opiera

Kurcze SANDROS to  nieziemska jest Twoja Sonia jakoś trudno mi sobie wyobrazić Damiana żeby siedział na nocniku;-).

Pozdrawiam ;)
 
Eee tam nieziemska, ja podziwiam te dzieciaczki, ktore juz same dzwigaja sie do siadania, a bylo ich troche temacie Theo o probach samodzielnego siadania.
Ja boje sie jak zacznie chodzic... w domu bede miec Sajgon, juz mi rozrabia, chwyta co tylko jest w zasiegu raczki i to coraz sprawniej, nie chce myslec co bedzie jak zacznie dreptac ::)
 
Mateuszek:
1.Dwa razy.Raz ok 9-10 na godzinke idzie lulu, a potem ok 14-15 na dwie godzinki.
2.Mój synek śpi całą noc.
3.Jak cholera, na wszystko buźkę otwiera.
4.Zupy,deserki,chrupki,biszkopty,obiadki domowe zmielone.
5.Tak.Jeden na dole.
6.Tak.Lubi buciki i sznurówki wyciągać oraz wszystko co mocno grzechocze.Lubi łyżeczki.
7.Tak.
8.TAK>zawsze siedzi sam i się bawi,ale potem mu się samemu nudzi.
9.Tak.Zawsze ogląd anową osobę, a potem non stop zaczepia i gada do tej osoby.
10.gadatliwym śmieszkiem jest mój chłopczyk.

-robi kosi-kosi
-brum brum
-podnosi sie na nogi w łóżeczki lub przy czymś
-non stop by chodził (trzeba go trzymać)
-piszczy
-mówi, mama,tata,dada,amam
-ściąga sobie wszystkei ubranka(buty,skarpetki,śpioszki)
-kula się zawsze po całym łóżku
-zwala wszystkie serwetki-lubi kubki,zawsze chce je złapać
 
Hi hi jeszcze troche i nasze sie tak rozgadają .Damianowi najlepiej wychodzi BABABABA;-)
 
Witam, Mateusz Jan kończy jutro 7 miesięcy i:

- śpi w dzień 2 razy po pół godzinki do 45 minut
- generalnie śpi w nocy - choć wczoraj był bunt i o 3 nad ranem mały postanowił pobawić się pluszowymi kaczkami, cóż codziennie nie może być idealnie :) ale raczej przesypia całe noce
- apetyt ma wielki na wszystko za wyjątkiem owoców ze słoiczka - preferuje surowe, ale najbardziej kocha chyba chrupki kukurydziane
- jedzonko:
6 rano - mleczko
10 - surowe jabuszko i soczek
12 - mleczko
14-15 - obiadek ze słoiczka
17-18 - owoce + chrupki + soczek
19 - mleko z kaszką
- zębów brak :)
- ulubiona zabawka - pluszowy królik z grzechotką w środku
- nie siedzi jeszcze sam
- bardzo samodzielny jesli chodzi o zabawy - lezy na kocyku na ziemi i bawi się sam nawet nie domaga sie, żeby ktoś był obok
- nie wiem czy odróżnia obcych - na nikogo nie płacze tylko się uśmiecha a jak widzi mnie lub męża to aż sprężynkuje:) z radości,
- ewidentnie jest śmieszkiem

Kochane dzieciątko, bez problemów spi sam w łóżeczku, bawi się sam płacze jak jest głodny lub śpiący:)
Pozdrawiam
 
A mój Gabryś:
1 śpi ok 3 razy: ok 10:00, 13:00 i 17:00

2 oj, nocy to wam zazdroszczę! my potrafimy się budzić nawet i 5 razy, a potem zasypiamy wyłącznie z "cycem" w buzi, inaczej nie potrafimy zasnąć

3,4 apetyt u Gabisia w porównaniu z siostrą wilczy! Ale też nie na wszystko i nie zawsze; dwa "dania", na które zawsze ma ochotę to "cycu" i kaszka ryżowa; niezbyt mu smakują zupki z mięskiem, a tak poza tym to patrzy wymownie na każdego, kto przy nim cokolwiek je i nie daje mu spróbować; chętnie próbuje wszystko, co dostanie, chrupki kukurydziane też chętnie... rozmazuje po włoskach i po ubraniu

5 ma dwie jedynki (chyba już całe) na dole

6 pilot od telewizora, wszystko co ma metkę nadającą się do ssania, włosy siostry i generalnie wszystko, co się daje wziąć do buzi i wyrzucić z wózka

7 siedzi już bardzo dobrze, w wózku potrafi przytrzymująć się usiąść na kolankach, podnosi się sam z pozycji półleżącej, strasznie ruchliwy, chba go trzeba będzie "zaszelkować" w wózku, żeby nie wybrał się gdzieś dalej

8 chętnie bawi się sam w kojcu obłożony zabawkami, rozmawia, mówi bababa, kręci główką "nie", zaczyna mu czsami wychodzić "papa"

9 odróżnia domowników, na obcych reaguje różnie: albo się uśmiecha albo płacze (może wyczuwa dobrych i złych ;))

10 zdecydowany śmieszek i mężczyzna, nie płacze przy szczepieniach (w ogóle!), nie płacze jak się uderzy

Dziewczyny! Jak sobie tu poczytałam,że wasze maluchy w tym wieku robią kupy do nocnika, mówią mama i tata, robią kosikosi a nawet chodzą, to się załamałam :( . Czemu mój taki nie "kumaty" i nie potrafi tego?

Idę sobie popłakać w kątku :mad: ;D
 
reklama
La Sorpresa nic się nie mart mój mały nie siedzi jeszcze na razie podejmuje tylko próby, mówi mama ale nie kojarzy chyba o co chodzi - kosikosi robi bo tata go nauczył a nocnik jest odległą przyszłością :)
 
Do góry