reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wczesna ciaza a seks.

U

użytkownik 181

Gość
Jestem w 5 tygodniu jeszcze nie potwierdzonej ciazy u lekarza. Zastanawiam się czy było już u mnie zagniezdzenie czy może dopiero być.
Słyszałam, że wtedy lepiej wstrzymać się od przyjemności?
 
reklama
Skoro jesteś w 5 tc to zagnieżdżenie już było dawno. Robiłaś testy, betę? Jeżeli nic Cię nie boli, nie masz plamień to nie widzę przeszkód.
 
Test robiłam w piątek. Beta dopiero jutro.
Mnie chyba lekarze zmylili z tym zagniezdzeniem bo jak ponad rok temu poronilam wczesna ciaze to mi powiedział któryś, że zarodek nie zagniezdzil się w macicy i teraz mimo pozytywnych testów wciąż wydaje mi się, że jeszcze nie jest okej.
 
Test robiłam w piątek. Beta dopiero jutro.
Mnie chyba lekarze zmylili z tym zagniezdzeniem bo jak ponad rok temu poronilam wczesna ciaze to mi powiedział któryś, że zarodek nie zagniezdzil się w macicy i teraz mimo pozytywnych testów wciąż wydaje mi się, że jeszcze nie jest okej.
Zarodek musi się zagnieździć, żeby wydzielać hcg. Więc u Ciebie jest już po skoro testy są pozytywne. Ale skoro miałaś wcześniej poronienie to wstrzymałabym się z sexem przynajmniej do czasu wizyty u lekarza.
 
Zagnieżdżenie to początek ciąży więc jeśli faktycznie jesteś w 5tc to zagnieżdżenie odbyło się już dawno. Seks nie powinien zaszkodzić jeśli nie plamisz/krwawisz, nic cię nie boli itp. Gdybyś zaczęła plamić czy coś cię bolało wtedy możesz się powstrzymać i dostosować do zaleceń ginekologa dla bezpieczeństwa dziecka.
 
Ja w 1 trymestrze prawie w ogóle nie współżyłam ,ale nie dlatego że nie mogłam ,tylko ze strachu po 2 wcześniejszych poronieniach ,jeśli się boisz zaczekaj do wizyty u gina i zapytaj o to , jeśli ciąża nie jest zagrożona to można , jeśli coś się dzieję lekarz ,powie żeby się wstrzymać lub uważać
 
Zdecydowanie ma tym etapie ciazy nie jest wskazane. Tym.bardziej ze juz miałaś wczesniej poronienie.
Po wizycie u lekarza, przepisaniu odpowiednich lekow podtrzymujacych, moze zalecic wstrzemiezliwosc przez dluzszy czas.
Nie tylko samo krwawienie jest wskazaniem do braku seksu, ale przede wszystkim wczesniejsze poronienie.
Przytul sie do męza, pogłaszcz misia.. i niech poczeka [emoji6] swoje juz zrobił hehehe
Niech sie dobrze i zdrowo rozwija [emoji110][emoji110][emoji110]
Test robiłam w piątek. Beta dopiero jutro.
Mnie chyba lekarze zmylili z tym zagniezdzeniem bo jak ponad rok temu poronilam wczesna ciaze to mi powiedział któryś, że zarodek nie zagniezdzil się w macicy i teraz mimo pozytywnych testów wciąż wydaje mi się, że jeszcze nie jest okej.
 
Seks w ciąży jest dopuszczalny o ile nie jest to ciąża zagrożona. Nie chodzi tu o sam stosunek a o orgazm, są to skurcze które mogą szkodzić. Ja miałam zakaz.
 
reklama
Jestem w 5 tygodniu jeszcze nie potwierdzonej ciazy u lekarza. Zastanawiam się czy było już u mnie zagniezdzenie czy może dopiero być.
Słyszałam, że wtedy lepiej wstrzymać się od przyjemności?
wszelką aktywność poprzedzałabym wizytą u lekarza, zwłaszcza że miałaś poronienia. Organizmy żywe są niestety nieprzewidywalne i trudno powiedzieć jak zachowa się Twoje ciało
 
Do góry