reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wczesna ciążą

Jesli tu byla tak pozno owulacja to nawet nie wiem, czy nie lepiej isc jeszcze pozniej do lekarza, czyli 8-9 tc wg ostatniej miesiaczki.
Tak zrobie
Tez mieszkam w Niemczech. Do ginekologa najlepiej udać się około 4 tygodnie po owulacji czyli 6/7 tydzień ciąży. Niestety tutaj wcześniej nie przyjmują. Wtedy będzie już na pewno coś widać i założą ci Mutterpass. A wiek ciąży ginekolog obliczy z wielkości jaja płodowego no i samego zarodka. Nie stresuj się niczym. Możesz kupić kilka tych samych testów i robić codziennie rano i obserwować czy ładnie ciemnieją.
Już zamówiłam testy będę kątrolowax jestem dobrej myśli 😊
 
reklama
Wedlug ostatniej miesiączki to już jest 8 tydzień bo ostatnia była 5.08 . Bo miesiaczka we wrześniu nie przyszła miałam lekki stres może dlatego i 19.09 byłam I gin w Polsce i stwierdziła owu ładny pękający pęcherzy i ładne endometrium. Więc wsumie jestem dopiero 2 tygodnie po owu

No to mysle, ze wizyta po powrocie lekarza bedzie ok.
 
Jeśli miałaś potwierdzoną owulację, to możesz przyjąć że dzień owu to drugi tydzień ciąży (2+0). Jeśli bierzesz leki, to tak naprawdę powinnaś udać się jak najszybciej, żeby ewentualnie skorygować dawkę ( niektórzy Endo zalecają zwiększenie o 20 procent leku) i pilnować TSH - mnie bez korekcji dawki skoczyło do ponad 3. Żeby zobaczyć serduszko powinnaś udać się mniej więcej 4 tygodnie po owulacji (okolice 6+3). Trzymaj się ❤️
 
Na początku wiek ciąży określa się na podstawie miesiączki ostatniej. Czyli pierwszy dzień ostatniej miesiączki to początek ciąży. Są kalkulatory które szybko Ci przelicza, możesz też sobie spojrzeć w klandarz i policzyć który to tydzień wg miesiączki. Jednak mialas późno owulację więc z kolejnymi badaniami usg pewnie ten wiek ciąży będzie się zmienial. Ale to tym bedziesz już później myśleć.
Skoro testy są pozytywne, to lec rób HCG z krwi po dwóch dniach spawrdz przyrost. Powinno być 100%,(minimum 66%) to taka pierwsza oznaką tego że ciąża rozwija się prawidłowo, chociaż nie zawsze ma to pokrycie w rzeczywistości.
Jak HCG osiągnie około 1000 to możesz iść do giną na wizytę powinien być już widoczny pęcherzyk w macicy wtedy.
Jeśli miesiączki są nieregularne nikt sensowny nie bierze pod uwagę daty z OM. Ja jestem w ciąży z późnej owulacji i nie mam podawanego terminu z om bo byłby bez sensu...
 
Jeśli miesiączki są nieregularne nikt sensowny nie bierze pod uwagę daty z OM. Ja jestem w ciąży z późnej owulacji i nie mam podawanego terminu z om bo byłby bez sensu...
Przecież o tym jej napisałam też że jak miała owulację tak późno to ten wiek ciąży będzie inny po USG Przeczytaj jeszcze raz mój wpis
 
Jeśli miałaś potwierdzoną owulację, to możesz przyjąć że dzień owu to drugi tydzień ciąży (2+0). Jeśli bierzesz leki, to tak naprawdę powinnaś udać się jak najszybciej, żeby ewentualnie skorygować dawkę ( niektórzy Endo zalecają zwiększenie o 20 procent leku) i pilnować TSH - mnie bez korekcji dawki skoczyło do ponad 3. Żeby zobaczyć serduszko powinnaś udać się mniej więcej 4 tygodnie po owulacji (okolice 6+3). Trzymaj się ❤️
No czytałam że tak między 4_8 tygodniem za tydzień pójdę jak tylko lekarza wróci. Ja biorę eutyrox 100 a Pani jakie brała jak mogę wiedzieć?😅
 
Wedlug ostatniej miesiączki to już jest 8 tydzień bo ostatnia była 5.08 . Bo miesiaczka we wrześniu nie przyszła miałam lekki stres może dlatego i 19.09 byłam I gin w Polsce i stwierdziła owu ładny pękający pęcherzy i ładne endometrium. Więc wsumie jestem dopiero 2 tygodnie po owu
Standardowo owu jest w 14dc. U Ciebie była 4-5 tygodnie później. Więc policzyłabym, że z miesiączki maaz 8/9tc i odjęłabym te 5 tygodni. Wychodzi Ci mniej więcej 4tydzień. Co się zgadza bo jesteś 2 tygodnie po owu. Do lekarza za 3-4 tygodnie, to będzie ładnie widac.
No czytałam że tak między 4_8 tygodniem za tydzień pójdę jak tylko lekarza wróci. Ja biorę eutyrox 100 a Pani jakie brała jak mogę wiedzieć?😅
Nie zwiększaj na własną rękę. Ja mam 50tkę i nie muszę zwiększać dawki.
 
reklama
No czytałam że tak między 4_8 tygodniem za tydzień pójdę jak tylko lekarza wróci. Ja biorę eutyrox 100 a Pani jakie brała jak mogę wiedzieć?😅
Najlepiej iść w 6 tygodniu. Ja byłam na początku 6 i było widać tylko malutki zarodek.
Ja sama biorę letrox 75, mam niedoczynność i Hashimoto. Na razie nie mam większej dawki bo tsh w normie.
 
Do góry