reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wezwanie do zapłaty

MONINI18

Początkująca w BB
Dołączył(a)
15 Listopad 2011
Postów
18
Miasto
Gliwice
Witam serdecznie. Otrzymałam o to takie pismo z kancelarii adwokackiej

"Działając w imieniu i na zlecenie osoby X (mojej siostry) niniejszym wzywam Panią do zapłaty kwoty 9,756,56 w terminie 7dni"

Uzasadnienie:
Zarówno moja klientka jak i pani jesteście współwłaścicielami nieruchomości zabudowanej budynkiem mieszkalnym. Moja klientka posiada 3/4 udziałów w w/w nieruchomości natomiast Pani jest współwłaścicielką w 1/4.

Pani X (moja siostra) dokonała szeregu inwestycji mających na celu zachować nieruchomość w należytym stanie. Łączna kwota wydatków poniesionych przez moją klientkę na remonty przedmiotowej nieruchomości wynosi 39,026,24zł

Z uwagi na okoliczność, iż nie partycypowała Pani w powyżej wykazanych kosztach niniejszym wzywam panią do zapłaty czwartej części poniesionych przez moją klientkę kosztów, tj.9,756,56zł

W przypadku braku wpłaty należnej kwoty w ciągu 7 dni sprawa zostanie skierowana na drogę postępowania sądowego.


Moje pytanie brzmi:

Siostra nigdy nie pytała mnie o pozwolenie na jaki kol wiek remont. Robiła to bez mojej zgody za pieniądze naszego już nie żyjącego ojca, ale wszystkie rachunki ma na swoje nazwisko. Mam świadków na to a jest to 2ga nasza siostra wraz z całą jej rodziną iż koszty pokrywał ojciec, która również tak jak ojciec darowali jej (mojej siostrze która dokonała remontu) każdy swoją cześć (1/4 części nieruchomości) Miała się ona w zamian za to opiekować się ojcem. Jednak nie wywiązała się z tego zobowiązania.
W wyniku czego ojcem musiała zaopiekować się starsza siostra, która teraz będzie chciała cofnąć daną jej (moje siostrze) darowiznę (czy jest to możliwe?) Co należy zrobić w takiej sytuacji.
Proszę o pomoc,

Sprawa pilna
 
reklama
Witam serdecznie. Otrzymałam o to takie pismo z kancelarii adwokackiej

"Działając w imieniu i na zlecenie osoby X (mojej siostry) niniejszym wzywam Panią do zapłaty kwoty 9,756,56 w terminie 7dni"

Uzasadnienie:
Zarówno moja klientka jak i pani jesteście współwłaścicielami nieruchomości zabudowanej budynkiem mieszkalnym. Moja klientka posiada 3/4 udziałów w w/w nieruchomości natomiast Pani jest współwłaścicielką w 1/4.

Pani X (moja siostra) dokonała szeregu inwestycji mających na celu zachować nieruchomość w należytym stanie. Łączna kwota wydatków poniesionych przez moją klientkę na remonty przedmiotowej nieruchomości wynosi 39,026,24zł

Z uwagi na okoliczność, iż nie partycypowała Pani w powyżej wykazanych kosztach niniejszym wzywam panią do zapłaty czwartej części poniesionych przez moją klientkę kosztów, tj.9,756,56zł

W przypadku braku wpłaty należnej kwoty w ciągu 7 dni sprawa zostanie skierowana na drogę postępowania sądowego.


Moje pytanie brzmi:

Siostra nigdy nie pytała mnie o pozwolenie na jaki kol wiek remont.
Tutaj wiele zalezy od tego jaki to był remont. Jesli wynikający z awarii to nie musiała o zgodę pytać, jesli jedynie "upiększający" nieruchomość - powinna zapytać. Warto by było zajrzeć do faktur.

Robiła to bez mojej zgody za pieniądze naszego już nie żyjącego ojca, ale wszystkie rachunki ma na swoje nazwisko
Zatem albo uzna Pani, ze to ona płaciła za wszystko albo musi Pani udowodnić, ze było inaczej.

Mam świadków na to a jest to 2ga nasza siostra wraz z całą jej rodziną iż koszty pokrywał ojciec, która również tak jak ojciec darowali jej (mojej siostrze która dokonała remontu) każdy swoją cześć (1/4 części nieruchomości)
Skąd śwadkowie wiedzą, że koszty pokrywał ojciec|?

Miała się ona w zamian za to opiekować się ojcem. Jednak nie wywiązała się z tego zobowiązania.
W tej sprawie nie ma to nic do rzeczy.

W wyniku czego ojcem musiała zaopiekować się starsza siostra, która teraz będzie chciała cofnąć daną jej (moje siostrze) darowiznę (czy jest to możliwe?)
W mojej ocenie nie. Darczyńcą jest siostra. arowiznę można odwołać/cofnąć jesli obdarowany dopuścił się rażącej niewdzięznosci względem darczyńcy. Ważne zatem co zaszło pomiędzy siostrami a nie pomiędzy ojcem a siostrą.

Co należy zrobić w takiej sytuacji.
ja bym zaczęła od przejrzenia faktur i wystąpiła o podanie zakresu wykonanych prac.
 
A czy przedstawione mi przez siostrę faktury niewiem jeszcze z jakiego okresu są mają jakąs ważnosc i czy po jakims czasie ulegają przedawnieniu>
 
Do góry