reklama

Wielkość brzucha a poród

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez blondi_bydgoszcz, 11 Kwiecień 2006.

1. blondi_bydgoszcz

blondi_bydgoszcz Aktywna w BB

słyszałam już od paru osób ze im większy się ma brzuszek tym łatwiejszy będzie poród ::) Mówiło mi o tym pare dziewczyn które juz po porodzie są, podobno chodzi o to ze przy większym brzuszku ma sie wiecej wód płodowych i one ułatwiaja poród ;D A co wy o tym sądzicie???

2. Płock-Asia

Płock-Asia Mama czerwcowa'06 Entuzjast(k)a

Dziwne. A ja zawsze myślałam czym mniejszy brzuch tym lżejszy poród bo brzunio w niczym Ci nie przeszkadza.

3. reklama
  4. blondi_bydgoszcz

Asiu-Płock tez tak zawsze myslałam ale w mniejszym brzusiu mniej miejsca i mniej wod płodowych a podobno im ich wiecej tym lepiej ;D

5. LILITH

LILITH Moderator

Z tego co ja slyszalam to to nie ma znaczenia! to tak samo jakby twierdzic ze wieksza mama bedzie miala wieksze dziecko lub im wiekszy brzuch tym wieksze dziecko a przeciez moze byc na odwrot!

6. misia_q

misia_q Turbomama

kobitki nie ma to znaczenia, nasza lutóweczka Karolla miała naprawdę gigantyczny brzuszek, a pomiar wód AFI wykazywał że było ich bardzo mało i jej gin się obawiał że poród będzie "suchy"...
    Ja natomiast miałam cały czas powtarzane, że mam raczej mały brzuszek a jak wody się zaczęły ze mnie lać to lały się chyba wiadrami... a i tak miałam cesarkę ::)

7. blondi_bydgoszcz

hmm co kraj to obyczaj ::) a dokładniej co osoba to inne zdanie ale kazda z nas ma troche racji, a gdzie lezy prawda??? tego nie wie nikt...najwazniejsze zeby zawartości brzuszków były zdrowiutkie :p

8. Joanna@

Joanna@ Fanka BB :)

Ja mialam maly brzch duuuzo wod...i giganta w brzuchu ....60cm.Ciaze widac bylo dopiero w 8 miesiacu.A porod 5h ( pierwsze dziecko )

9. ewunia_23

ewunia_23 bezpartyjna...

wszyscy twierdzili ze moj brzuszek byl maly tzn nie wygladalam na swoj temin...ale jestem wysoka187 cm i polozna poiwedziala mi ze urodze szybko...(szerokie biodra) bylam w szpitalu bo 10 dni po terminieskurce zaczely sie o pierwszej w nocy o 6 odeszly wody, do 8 czekalam na badanie agatka przyszla na siwat o 9... 15 minut skurzy partych i po wszystkim ;-) jesli zawsze tak mialabym rodzic to moge byc wciazy ciagle;-)

10. reklama
  11. kanoot

kanoot STYCZNIOWA MAMA '06

ja mialam wielki brzuchol a rodzilam 12 godzin i i tak sama nie dalam rady urodzic

12. wioletta.z

wioletta.z Lipcówka'06 mama Oskara

Ja miałam duży brzuch ale to ze względu na wielką ilość wód płodowych ,Ada ważyła 3950 i 59 cm ale wyglądała drobniutko ,położna dawała jej 2500 i zgłupiała jak połozyła ją na wagę .Iteraz też mam duzy brzuch i masę wód ,ale jak powiedział gin to dobrze ,bo lepiej się rodzi .Tamto dziecko rodziłam do 3 godzin ,czyli szybciutko

Poleć forum