reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wielkość brzucha a poród

to ja zakladalam ten watek gdy nosilam mego pierworodnego w brzuszku teraz jestem w 30tygodniu i nosze coreczke z synkiem mialam duzo wod plodowych i duzy brzuch i duzy byl synek bo 4,070kg i 60cm a porod byl wywolywany i przez to min byl bardzo bolesny ale udalo sie SN,teraz z corcia brzuch nie jest taki ogromny...przez 30tygodni ciazy przytylam 9kg a z synkiem na tym etapie ciazy mialam ok 18kg na plusie...jaki bedze porod?????mam nadzieje ze lzejszy...lekarz mowi ze nie dopuscimy do tego by mi wywolywali porod!

Nie chce Cie straszyc, ale chyba to jaki ma sie brzuszek nie ma znaczenia jesli chodzi o porod. Ja mialam bardzo may brzuszek i 5,5kg na plusie w dniu porodu, a niestety mialam indukcje porodu - choc odbylo sie to dosc szybko, bo po konskiej dawce oksytocyny w koncu rozwarcie ruszylo i parte mialam tylko dwa :-)
Mysle, ze bardziej zalezy od tego czy dzidzia jest duza czy mala i od wielu innych cynnikow.
Zycze Ci,zebys miala lawy i szybki porod i bez tej strasznej oksytocyny!!!!!
 
reklama
Witam mamuski!
Ja pierwsze slysze zeby rozmiar brzucha mial wplyw na porod! Ale za to duzo sleszalam ze rozmiar bioder ma wplyw. Im szersze ma biodra przyszla rodzaca to niby lepiej! I to nawet slyszalam przed ciaza. Zawsze mialam szersze biodra co do reszty ciala (90cm) i mi mowili ze przez to bede miala kiedys lepszy porod. Nie wiem jak to bedzie w rzeczywistosci... ale jeszcze pare dni i sie przekonam:-) a tak ogolnie to przez ciaze to mi jeszcze 10 cm przybylo w biodrach to moze teraz to juz wogole bedzie "pyk i jest":-) Pozdrawiam serdecznie
 
Za to ja jestem w ciazy z pierwszym dzieckiem i mam tez maly brzuch,chodz jestem dosc wysoka( 177 cm) i nigdy do chuderlakow nie nalezalam wiec sadzilam ze bede miala bardzo duzy brzuch i duzo przytyje. Tym bardziej ze mam tendencje do tycia,a tu prosze,jestem prawie w 39 tygodniu ciazy,przytylam ogolnie 12 kg,brzusio maly-moje kolezanki mialy taki w 6-7 miesiacu-az jestem w szoku. w 35 tygodniu powiedzieli ze maly mial 2700,ale jak bedzie jak sie urodzi?? i czy porod bedzie dosc szybki...??mam nadzieje ze tak bo z natury jestem szeroka w bioderkach ;-)

Pozdrawiam wszystkie mamcie :-D
 
reklama
KalaKRK porod wywoływany oksytocyna jest gorszy do wytrzymania bolesniejszy bole krzyzowe, skurcze sa dłuzsze czestsze i mocniejsze niz przy naturalnym....
 
Do góry