reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wielkość dziecka a wiek ciąży.

Cherie87

Fanka BB :)
Dołączył(a)
13 Styczeń 2014
Postów
322
Miasto
Tu i tam :)
Cześć wszystkim.

Mam pytanie dotyczące wieku ciąży gdyż już sama głupieje. Czytam na portalach dla mam itp o tym co dzieje się w poszczególnych tygodniach ciąży. Praktycznie w każdym opisie znajduję coś co mnie niepokoi a mianowicie wiek ciąży albo jej wielkość.
Mój okruszek mierzy już sobie 2,7 cm (zaokrąglimy do 3cm) a lekarze zgodnie twierdzą iż jest to 9 tydzień ciąży. Tak by również mogło wynikać z moich owulacji i miesiączki, ponieważ choć ostatnią miałam 1 grudnia to zapewne owulka przyszła nieco później niż powinna (liczę od 18 do 26 grudnia). Wszystko byłoby okay ALE na owych stronach z informacjami znajduję informację, że dziecko w tym "wieku" mierzy już 4, 5, a nawet 6 cm - i tu załamka bo to 2 x więcej niż moja kruszynka. Gdy więc nie patrząc na wiek ciąży idę po rozmiarze zarodka, wychodziłby mi 7 tydzień od zapłodnienia a więc musiałoby ono nastąpić na początku stycznia a to byłoby niemożliwe gdyż już 9 stycznia wyszedł mi test ciążowy. Lekarze nie mówili nic o nieprawidłowościach w wielkości maluszka, wręcz przeciwnie, więc ja już jestem głupia i kompletnie nie wiem o co chodzi. Wciąż posługuję się terminem 9 tygodnia, który mówili lekarze, ale czy to 9 tydzień OM czy jak? Bardzo mi zależy na ustaleniu wieku ciąży gdyż oczekuję 2 trymestru jak zbawienia.
Bardzo proszę o pomoc.
 
reklama
Ostatnią miesiączke miałam 3 grudnia . Na wizycie tydzień temu 9t+6d maluszek miał 28mm, wczoraj 11+0 miał 47,2mm, więc jak widzisz informacje, które zebrałaś na TYCH stronach nie są prawdziwe!. Robiłam wczoraj prenatalne i wg pani doktor wymiar maleństwa na początku 12 tyg to właśnie ok 5 cm. Więc wszystko ok z twoim maleństwem. Słuchaj lekarza, a nie internetu! Jeśli lekarz mówi, że wszystko ok, to znaczy, że tak jest i nie ma co histeryzować. Pozdrawiam i mam nadzieję, że pomogłam i Cię uspokoiłam.
 
Dziękuję bardzo :)
Nie denerwowałam się tym, że się wiele rzeczy nie zgadzało, bo gdyby coś było nie tak z rozwojem maluszka to na pewno ktoś by mi powiedział :) nie mniej jednak wychodzi na to, że nic się z takich portali, rzekomo informacyjnych człowiek nie dowie :sorry: Ale też widzisz, inne mam datowanie - jak napisałaś, że " 9t+6d maluszek miał 28mm" to mnie z 27 mm już podali 9t1-2d :-) i to masz od om czy od zapł? Jak liczysz?
 
Wiek ciazy podaje sie od terminu OM a nie zaplodnienia bo jest to malo prawdopodobne zeby precyzyjnie okreslic moment zaplodnienia
 
Cherie jeżeli miałaś ostatnią miesiączkę 1 grudnia to mi wychodzi że dzisiaj jest 11t i 3d ciąży i takim wiekiem raczej powinnaś się posługiwać, jeżeli będziesz liczyć od zapłodnienia to nigdy się nie dogadasz z lekarzami i położnymi... jeżeli owulację miałaś tak jak piszesz około 20 grudnia to normalne że na usg maluszek będzie trochę mniejszy niż wynikałby to z tygodni wg OM, więc nie masz się czym martwić :-) ja również czekam na II trymestr jak na zbawienie :tak: u ciebie to już nie długo, ja miałam ostatnią miesiączkę 20 grudnia... możesz sobie zobaczyć na tej stronie Kalendarz ciąży i kalkulator terminu porodu
 
Ahm... no to jestem w domu :) albo raczej i nie jestem bo lekarze mowia o 9 tc. No nic, mize faktycznie bede poslugiwac sie czasem om. Dla mnie to jest o tyle wazne, gdyz w 2 trym moge powrocic do lekow na serce, bez ktorych jest mi ciezko. Nie chce brac nic gdy maluszek sie jeszcze rozwija, tzn tworza sie organy wew. wiec zaciskam zeby i czekam. Nie chce powrocic do lekow za wczesnie a nie ukrywam ze czekam z utesknieniem na dzien w ktorym bede mogla sie nimi poratowac. Dziekuje za stronke z kalendarzem :) na pewno ja przestudiuje :)
Edyta89 to zaledwie 20 dni roznicy :) szybko zleci :) eh, te drugie trymestry :p
 
Ahm... no to jestem w domu :) albo raczej i nie jestem bo lekarze mowia o 9 tc. No nic, mize faktycznie bede poslugiwac sie czasem om. Dla mnie to jest o tyle wazne, gdyz w 2 trym moge powrocic do lekow na serce, bez ktorych jest mi ciezko. Nie chce brac nic gdy maluszek sie jeszcze rozwija, tzn tworza sie organy wew. wiec zaciskam zeby i czekam. Nie chce powrocic do lekow za wczesnie a nie ukrywam ze czekam z utesknieniem na dzien w ktorym bede mogla sie nimi poratowac. Dziekuje za stronke z kalendarzem :) na pewno ja przestudiuje :)
Edyta89 to zaledwie 20 dni roznicy :) szybko zleci :) eh, te drugie trymestry :p

odnośnie stronek z kalendarzami kilka przetestowalam i bellybestfriend nie ma konkurencji :D:D
 
Faktycznie cudowny jest ten kalendarz! :tak: Tylko wg niego minął ten okres krytyczny 6 dni temu (?) czy to byłoby możliwe? Jak dziewczyny liczyć tą granicę? Przepraszam, za być może głupie pytania ale to dla mnie cholernie ważne.. :hmm:
 
reklama
cherie na tej stronce co ci podałam, jeżeli wpiszesz przeciętną długość cyklu np 33 dni to się zgadza że wg OM jesteś już prawie w 12 tc (zgodnie z twoim suwakiem 11t 4d dzisiaj) ale kalendarz podaje ci że koniec pierwszego trymestru jest 13 marca (czyli 14t 4d wg OM) i ta różnica bierze się pewnie z tego że miałaś późną owulację i faktycznie dopiero wtedy twoje dziecko będzie odpowiadać wzrostowo 12 tc, to jest logiczne, tak samo że lekarz określił wiek dziecka na 9 tc, a wg om jest ono teoretycznie o 2 tyg starsze, niestety narazie musisz mieć zawsze jakby "w pamięci" te 2 tyg różnicy, oczywiście możliwe jest też że w II i III trymestrze twoje dziecko nadrobi tą różnicę i wcale nie będzie rozbieżności między usg a om (chociaż wg usg zawsze wychodzi jakoś inaczej, bo to jest tylko maszyna która jeszcze ma błąd pomiaru), dlatego tak ważne jest żeby do końca ciąży posługiwać się oficjalnie jednym wiekiem ciąży, tym wynikającym z om, co do twoich leków na serce to ja nie brałabym ich wcześniej jak pozwoli na to lekarz, czyli pewnie jeszcze ok 3 tygodnie będziesz musiała wytrzymać...
na kiedy lekarz wyznaczył ci kolejną wizytę? jak u niego będziesz kolejny raz to się go dopytaj czy już możesz zacząć je zażywać czy jeszcze nie
a jak oprócz problemów z sercem masz jeszcze jakieś dolegliwości ciążowe? mdłości itp... ja dzisiaj się przywitałam z kibelkiem :baffled: ehh jeszcze trochę ;-)
pozdrawiam :-)
 
Do góry