reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wielkość plodu w 9 tygodniu

Martyna2244

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
11 Grudzień 2021
Postów
32
Dziewczyny. Jestem w 8tyg6d, wczoraj dzidzius mial 1.8cm i ruszal juz lapkami i nogami. Zastanawiam sie tylko czy nie rosnie za wolno, bo w czw 12dni wczesniej mial 0.9mm czyli nie rośnie 1mm na dzien. Jakie duże sa wasze dzidzie? Mam sie czym martwić?
 
reklama
Nie martw się, to nie musi być 1mm na dzień, ale też np. 0.6, 0.7 lub 0.8mm. Dodatkowo to są tak malutkie wartości, że te pomiary lekarzy są często np. plus minus 2-3mm co robi różnice na tym etapie :) Bardzo, bardzo często dziewczynom wychodzi kolejny pomiar niby mniejszy niż powinien, a ta ogólnikowa informacja "1mm na dzień " powinna zniknąć z internetu, żeby nie stresować :)

U mnie też tak było z resztą, a potem okazało się, że maluch nadgonił.
 
Absolutnie się tym nie przejmuj. Po pierwsze, dziecko nie rośnie jednostajnie tylko skokowo. Dziś może być 1.8mm a jutro 2cm. Po drugie, przy takich małych wartościach bardzo łatwo o błąd pomiaru. Aparatura nie jest doskonała i wystarczy, że lekarz ustawi punkt bardziej w jedną lub drugą stronę i już wynik się zmienia.
 
reklama
Do góry